Zavrieť

Porady

Konatelia teste sa!

Ahojte, hladam a vyhladavam tu prispevky o konateloch a zdravotnom poisteni... aby som zbytocne neotravovala tym co sa uz vyriesilo, ale akosi... moja inteligencia zlyhava. Prepracovala som sa k zaveru, ze vsetci konatelia sa musia prihlasit do zdravotnej poistovne ako konatel - SZCO. Otazka ci budu platit zdravotne poistenie alebo nie, je druha vec. Mozu byt pripady:
1. Konatel + zamestnanec - ako konatel platit nebude (lebo plati ako zamestnanec)
2. Konatel + zivnostnik - ako konatel platit nebude (lebo plati ako zivnostnik)
3. Konatel - bude platit.
Dobre som si to odvodila? Pls. help!!!
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Áno .
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Má sa prihlásiť aj konateľ z ČR, ktorý má u nás podpísanú dohodu o vykonaní
práce?!
0 0
andy.z andy.z

andy.z je offline (nepripojený) andy.z

zdravim
rozoberate tu temu, ale nie kombinaciu ktoru potrebujem
konatel,majitel sro- vykazuje straty
zamestnanec v tej istej sro s platom 10 000,-
SZCO vykazujuca dane 5 000,-
kedze je to zacarovany kruh, kolko krat mam zanho poslat tlaciva a kolko krat odvody?
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
Já teda nebudem citovať paragrafy, celé je to stejne písané tak pre niekoho /????/ proste motanica len aby zase úradníci a poradcovia boli dôležity a mali na chlebíček, lebo celý systém by mohol byť zabezpečený oveľa jednoduchšie, ale nie o tom. Môže z toho, čo som naštudoval doporučiť publikáciu PMPP 6-7/2005 kde od str. 133 je všetko - hlavne pre konateľov ale aj umelcov podrobne a pomerne detailne a ku podivu aj zrozumiteľne napísané. V jednoduchosti sú prípady:

- len konateľ nič ine = nahásiť sa na ZP(SoPo nie kam nepatrí) a platiť preddavky 910 Sk
- konateľ a aj zamestnanec = nahlásiť sa na ZP (SoPo nie kam nepatrí) a ak predtým nemal príjem v r. 2003 a 2004 pre rok 2005 ako konateľ tak preddavky platiť nemusí. Ak mal Príjem, tak prvý polrok 2005 platí z vypočítaného VZ podla r. 2003 a od 1,7.2005 podľa VZ z roku 2004.
- konateľ, zamestnanec a SZčO = ak je už prihlásený ako SZčo, tak sa neprihlasuje už, na konci roku v každom s týchto prípadov podá ročné zúčtovanie ( do 31.3.) a prípadný nedoplatok/preplatok sa dorovnáva do 30.6 kalendárneho roku.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
klocek
Já teda nebudem citovať paragrafy, celé je to stejne písané tak pre niekoho /????/ proste motanica len aby zase úradníci a poradcovia boli dôležity a mali na chlebíček, lebo celý systém by mohol byť zabezpečený oveľa jednoduchšie, ale nie o tom. Môže z toho, čo som naštudoval doporučiť publikáciu PMPP 6-7/2005 kde od str. 133 je všetko - hlavne pre konateľov ale aj umelcov podrobne a pomerne detailne a ku podivu aj zrozumiteľne napísané.
klocek, ak sa pozrieš na autora tých článkov v PMPP 6-7/2005 nie je ním nikto iný ako JOŽKO MIHÁL (okrem iného aj aktívny člen Porady), takže myslím, že čo je napísané v tej publikácii, buď bolo hovorené na jeho školenich (v decembri, januári) alebo je to rozoberané aj tu na Porade ... Jožko, je proste jednička s hviezdičkou
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ďakujem za poklonu, ak sa Vám páčili moje články v PMPP 6-7/2005 a chcete čítať niečo, čo sa Vám bude páčiť ešte viac, tak neváhajte a zožeňte si knihu "Nové zdravotné poistenie v praxi". Tam sú uvedené témy ešte dokonalejšie prepracované a nájdete tam i návody, ako z tejto šlamastiky von.
0 0
klocek klocek

klocek je offline (nepripojený) klocek

človek
Jozef Michal-ovi: Skutočne nestíham, ale rád si tú knihu objednám, poslite kontakt kde sa dá publikácia objednať - na zásielku. Otázka je, čo pre nás nového ešte poslanci tento /ale aj nasledujúce/ roky pripravia a koľko bude platiť /ako dlho/ to čo platí teraz!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Knižka J.Mihála sa dá objednať na? www.aurus.sk. Aj ja som si ju už objednala a už čakám kedy dojde. A ešte keď si tam člen Porady pripíše svôj nick má zľavu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať