Zavrieť

Porady

Perličky účtovnej kancelárie

Vážení kolegovia,
na odľahčenie tohto ťažkého pracovného obdobia (u nás voláme "žatva"), dovoľujem si založiť túto tému, ktorá bude obsahovať perličky z našej každodennej práce, styku s klientami, úradmi a pod.

Na začiatok toto:

1. "Prosím vás, dali by ste mi aj ten príjemný pokladničný doklad?"
2. Klientka: "Storno 5,50 kam mám napísať?" (pozn. pri vypisovaní knihy ERP)
odpoveď: Do kolonky STORNO.
Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21.02.07 at 17:34
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

To máš nejakého 300-gramového ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

smith Pozri príspevok
Dnes som volal klientovi predbežné výsledky, a celý vytešený vyhlásil, že ak to tak aj ostane potom niečo bude aj pre mňa. Len dúfam, že my nenaloží 15 kg žrádlo pre môjho hafana (s tým obchoduje). Tých 15 kg by mu stačilo na 1/2 roka.

Tak mu to ešte uprav smerom dole, možno pridá viac aj toho žrádla pre psa. Kde ušetríš, tam ušetríš
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
To máš nejakého 300-gramového ?
Je to štenucha ledva 5 mesačné. Ale strážiť už vie. Pri cudzích ľudí vrtí chvôstom, a keď prídem ja šteká ako besný.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ono to veselé bolo /a je/ . Vrele doporučujem zálohy nielen na disk! Treba ich dať aj na USB klúč (na tom som totiž mal tie zálohy). Z havarovaného disku sa niekedy nedajú vytiahnuť všetky zálohy , alebo sú "skomolené". CD-čkam tiež veľmi neverte. Používať len značkové. Po dvoch-troch rokoch - nepoužívania totiž zostarnú.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

smith Pozri príspevok
i . Zalohy z roka 2007 som ešte samozrejme nerobil. Tak my treba.
- ja som si minulý týždeň pre istotu robila aj zálohy od roku 2004 na disk D tak dokonale že sa mi to v PC aj na C-čku aj D-čku niekam zapotrošilo a nešiel mi otvoriť ani účtovný program. Dva dni som bola v neistote, našťastie mi to opravili a je všetko v poriadku.Od toho dňa moja údržba počítača spočíva iba v utieraní prachu z monitora...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

a ja mám VESELÚ správu

ste sa zo mňa všetci smiali, že mi nezaplatí môj klient - moták, a že si budem sťahovať nákupy z manželkinho obchodu. Tak dnes (ten spomínaný utorok) mi ZAPLATILA MANŽELKA V OBCHODE!!! Tuším viac prepliesť sa to nedá... a lepšia kombinácia už byť nemôže...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja mám tiež celkom fajn klienta - má paušál, nič zložité - je murár. Za DP som si vypýtala Sk 1000,-- a on, že to neprichádza do úvahy a dal mi Sk 2 000,--. Lebo vraj tak to má byť.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
ZuzanaP Pozri príspevok
Ja mám tiež celkom fajn klienta - má paušál, nič zložité - je murár. Za DP som si vypýtala Sk 1000,-- a on, že to neprichádza do úvahy a dal mi Sk 2 000,--. Lebo vraj tak to má byť.
Jak já Ti závidím......
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ZEvina Pozri príspevok
Jak já Ti závidím......

ZEvina, to je svetlá výnimka!!!!

Dodnes mi mamin bratanec dlží za minuloročné DP a tie peniaze v živote neuvidím. Mal klasické výdavky, všetko mi poslal (býva v Šali, či kde) cez ďalšieho príbuzného. K papierom mi nezabudol pripísať r. č. detí, pýtala som sa , či na DB. Povedal, že áno a keď som DP (bol v strate a dokonca mu vrátili preplatok zo záv. činn., lebo robil na dohodu smetiara), poslala na svoje náklady na DÚ Bratislava, kde zistili, že DB si uplatňuje jeho žena , volal príbuznému rozčúlený, že mu z DÚ vynadali a že je to podvod ako hrom a že si ešte počká moju maminu a potom uvidím. Keby som chcela byť podlá ako on, tak ho bonznem na ZP a SP, lebo si neplatí odvody. Ale kto do teba kameňom, ty doňho chlebom, tak som sa na to vykašlala a DP nedám nikomu skôr než mi zaplatil. Škoda, že sa človek občas učí na vlastných chybách.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
[quote=ZuzanaP;420553]ZEvina, to je svetlá výnimka!!!!

Veď ja som to tak aj brala A s tou rodinou je to tak..... Niektorí "Podnikatelia" prestávajú byť rodinou. (Viem to aj ja na vlastnej koži)

Ale kto do teba kameňom, ty doňho chlebom, ....a tento výrok si doplňujem: ... ale rovnako tvrdým!
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Klient : Jak neuhradená celá faktúra? To ja som mu znížil cenu, to sme hneď opravili na kapote auta....
Ja: Tak mi ju doneste zajtra opravenú, nech Vám to môžem dokončiť
Klient: Zajtra ??? Dnes hokej, zajtra hokej v pondelok nestačí ???
Čo už ....
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
[quote=ZEvina;420648]
ZuzanaP Pozri príspevok
ZEvina, to je svetlá výnimka!!!!

Veď ja som to tak aj brala A s tou rodinou je to tak..... Niektorí "Podnikatelia" prestávajú byť rodinou. (Viem to aj ja na vlastnej koži)

Ale kto do teba kameňom, ty doňho chlebom, ....a tento výrok si doplňujem: ... ale rovnako tvrdým!

Hezký,........ Plne s tebou súhlasím.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Klientka (inak vzdelaním VŠ) podpisovala daňové priznanie, výkazy, potvrdenie o podaní, k tomu som jej urobila taký lopatistický prehľad - každý papier som jej vysvetlila, aby vedela, čo podpisuje. Brala to dosť vážne, každý podpis poctivo a statočne vzorovo vymaľovala - užívala si tú vážnu chvíľu, ktorá je ako Vianoce - iba raz za rok. Celé to trvalo aj dvadsať minút, videla som na nej, že je spokojná a aj ja som mala príjemný pocit dobre vykonanej práce a spokojného klienta. Keď sme skončili, poďakovala mi, ja som zbalila papiere do tašky a ona ovedala túto vetu:
"Tak, a teraz Vám môžem dať doklady za benzín a vystavené faktúry! " - a vytiahla zo šuflíka vzorovo poukladané dokladíky, samozrejme, že z roku 2006.
Vôbec nepochopila, prečo mám taký tupý pohľad.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Moja obľúbená otázka od podnikateľa je:
Aký ja mám vlastne plat?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ja ešte doplním obľúbené vety:
- chcem platiť tak do 1000-1500 korún, ale radšej tisíc.
- pri odovzdávaní dokladov: aký mám základ dane?
- dúfam, že mi to urobíte dobre!
tá posledná, to sa mi stalo len raz, lenže to som nemala husiu kožu, ale rovno zježenú mačku na chrbte a vrčala som podobne...
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Dva mesiace vyvolávam klientovi, že ešte tú knihu jázd mi musí priniesť.... vždy si nájde nejakú výhovorku. Od januára má už tretiu chrípku. V piatok prišiel bez ohlásenia a z tašky vybral knihu jázd. Ja som skoro odpadla od údivu. Ešte som ho aj pochválila. Až keď som ju otvorila, zistila som, že je prázdna... kráááásna čistáááá. A on že: "A to som ju mal vyplniť? Ja že ti stačí kúpiť tlačivo!" . Ja už fakt niekedy nevládzem....
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Jamajka, mne takto doniesli Potvrdenie od zamestnávateľa. Bolo v kope s inými dokladmi a navyše v schránke. Ešte mi aj zavolali, aby som sa nebála, že už mi ho dali.
Keď som ho potrebovala. nemohla som ho nájsť, celú kanceláriu som prehľadala - napokon som sa po 4 hodinách vzdala a zavolala som, aby vypýtali od zamestnávateľa nové.
"A to má byť aj potvrdené?? Mysleli sme, že vy si ho sama vyplníte!"

Takže ty si aspoň ušetrila tie 4 hodiny a nervy - neznášam stratené doklady!!
0 0
Kováčka Kováčka

Kováčka je offline (nepripojený) Kováčka

Priletel za mnou jeden z mojich "šuflikantov" (igelitkár) - smrť v očiach, v rukách papier s hlavičkou Sociálna poisťovňa :
- Toto čo mám zaplatiť?
..... Sociálna poisťovňa mu poslala oznámenie, že nový konštantný symbol je 3118 ....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

BINGO, gratulujem vám kolegovia, kolegyne, sme top téma na porade!
(najviac na svetle).
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Kováčka Pozri príspevok
Priletel za mnou jeden z mojich "šuflikantov" (igelitkár) - smrť v očiach, v rukách papier s hlavičkou Sociálna poisťovňa :
- Toto čo mám zaplatiť?
..... Sociálna poisťovňa mu poslala oznámenie, že nový konštantný symbol je 3118 ....
neviem sa prestať smiať....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať