Zavrieť

Porady

Perličky účtovnej kancelárie

Vážení kolegovia,
na odľahčenie tohto ťažkého pracovného obdobia (u nás voláme "žatva"), dovoľujem si založiť túto tému, ktorá bude obsahovať perličky z našej každodennej práce, styku s klientami, úradmi a pod.

Na začiatok toto:

1. "Prosím vás, dali by ste mi aj ten príjemný pokladničný doklad?"
2. Klientka: "Storno 5,50 kam mám napísať?" (pozn. pri vypisovaní knihy ERP)
odpoveď: Do kolonky STORNO.
Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21.02.07 at 17:34
Usporiadat
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Marianna01 Pozri príspevok
ja ešte doplním obľúbené vety:
- chcem platiť tak do 1000-1500 korún, ale radšej tisíc.
- pri odovzdávaní dokladov: aký mám základ dane?
- dúfam, že mi to urobíte dobre!
tá posledná, to sa mi stalo len raz, lenže to som nemala husiu kožu, ale rovno zježenú mačku na chrbte a vrčala som podobne...
... to majú asi "živnostníci" v živnostenskom liste napísané, lebo čo ja ich poznám, tak to vravia všetci. A ešte ... A môj kamarát mi vraví, že on si dáva do nákladov aj....... A môj kamarát hovoril, že on to nikdy nerobí (kniha jázd, potvrdenky..) a ešte nedostal pokutu... (... to je jedno, že ešte nemal kontrolu!!!)
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ZEvina Pozri príspevok
... to majú asi "živnostníci" v živnostenskom liste napísané, lebo čo ja ich poznám, tak to vravia všetci. A ešte ... A môj kamarát mi vraví, že on si dáva do nákladov aj....... A môj kamarát hovoril, že on to nikdy nerobí (kniha jázd, potvrdenky..) a ešte nedostal pokutu... (... to je jedno, že ešte nemal kontrolu!!!)
S týmto som sa aj ja už stretla (v rodine). "Veď to všetci tak robia!" Darmo budem vysvetľovať, že mňa nezaujíma, kto tak robí alebo nerobí, že ostatní nemusia vedieť, ako to má byť správne.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Môj "marcový známy" ma stretol v obchode: Spravíš mi prosím Ťa daňové priznanie? Pošlem Ti papiere po sestre. Poslal: Ročné zúčtovanie od zamestnávateľa za rok 2005! No nesprav mu to Daňové priznanie.....
0 0
xinko xinko

xinko je offline (nepripojený) xinko

Prišiel mi včera zamestnanec a chcel odo mna výplatné pásky za posledné tri mesiace kvoli uveru.A ked som sa kukla na dátum prijatia do PP tak tam bolo 19.2.2007. Mile od neho.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Včera ma stretol známy murár- živnostník:
-vyplníš mi DP?
-vyplním, prines nejaké podklady
-aké podklady?
-fa,bločky....všetko čo doma máš
-ale ja nič nemám.Čo som povedal to zaplatili a nikto nechcel doklad
-A ako to teda chceš vypniť?
ON-sadneme si, ja porozmýšľam a nejaké čísla tam hodíme
Hmmm...tak som sa s ním s úsmevom rozlúčila a ešte som mu s vážnou tvárou poradila:"Vieš čo, hoď si korunu. Hlava budeš v zisku,znak- budeš v strate.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

účtovník 007 Pozri príspevok
Včera ma stretol známy murár- živnostník:
-vyplníš mi DP?
-vyplním, prines nejaké podklady
-aké podklady?
-fa,bločky....všetko čo doma máš
-ale ja nič nemám.Čo som povedal to zaplatili a nikto nechcel doklad
-A ako to teda chceš vypniť?
ON-sadneme si, ja porozmýšľam a nejaké čísla tam hodíme
Hmmm...tak som sa s ním s úsmevom rozlúčila a ešte som mu s vážnou tvárou poradila:"Vieš čo, hoď si korunu. Hlava budeš v zisku,znak- budeš v strate.
, radosť účtovať aj takú firmu ktorá vypláca na dobré slovo
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Klient si prišiel pre DP. Pripravila som mu fa za DP a on mi na moje veľké prekvapenie zaplatil sumu 5000,- Sk v 20,- Sk bankovkách . Pekne ich po 100,- sk porozkladal po mojom stole, vraj aby som si to prepočítala.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
mysimis Pozri príspevok
Klient si prišiel pre DP. Pripravila som mu fa za DP a on mi na moje veľké prekvapenie zaplatil sumu 5000,- Sk v 20,- Sk bankovkách . Pekne ich po 100,- sk porozkladal po mojom stole, vraj aby som si to prepočítala.
Dobrá účtovníčka ráta niele so všetkým, ale aj VŠETKO! (buď rada, sú aj mince....
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Ked som odisla z firmy, na moje miesto nastupila jedna suverenna kocka. Vraj vie uctovat, omegu pozna na 95%, robi danove priznania...
Jedna z jej perliciek:
- na zaklade coho zistim, ze bola faktura uhradena v hotovosti?
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

evelien Pozri príspevok
Ked som odisla z firmy, na moje miesto nastupila jedna suverenna kocka. Vraj vie uctovat, omegu pozna na 95%, robi danove priznania...
Jedna z jej perliciek:
- na zaklade coho zistim, ze bola faktura uhradena v hotovosti?
Nuž radosť takýmto "odborníkom" odovzdať niečo zabehnuté..
Bea
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Nie klient, ale zamestnanec mi do kolonky titul v žiadosti o ročné zúčtovanie dane napísal: "maliar"!!!!!!!!!

Ja som si tam mala dať: "dievčatko pre všetko"!
0 0
fimka fimka

fimka je offline (nepripojený) fimka

Ja s oblubou pouzivam namiesto nazvu "igelitka" "ilegalitka" - z recesie.
Ale az ked som si precitala vase prispevky mi doslo, ze odvodene slovo "ilegalitkar" je v pripade klientov absolutne trefne a lepsie ako igelitkár.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

sgm Pozri príspevok
Nuž radosť takýmto "odborníkom" odovzdať niečo zabehnuté..
Bea
A ešte väčšia po nich preberať.............
0 0
mamiatko mamiatko

mamiatko je offline (nepripojený) mamiatko

Ja som dnes našla v ilegalitke medzi "účtovnými dokladmi" na jednorazové spracovanie aj Rozsudok v mene republiky - rozvod a zopár vystrihnutých receptov z časopisov
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
mamiatko Pozri príspevok
Ja som dnes našla v ilegalitke medzi "účtovnými dokladmi" na jednorazové spracovanie aj Rozsudok v mene republiky - rozvod a zopár vystrihnutých receptov z časopisov
Počkaj, až zistí, že si tie recepty nezaúčtovala miesto gastrolístkov (veď on si podľa toho varil!)
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ZuzanaP Pozri príspevok
Nie klient, ale zamestnanec mi do kolonky titul v žiadosti o ročné zúčtovanie dane napísal: "maliar"!!!!!!!!!

Ja som si tam mala dať: "dievčatko pre všetko"!
Svojho času som v zamestnaní doslova na bežiacom páse vyrábala dohodu o prac. činnosti, kde mi tiež do titulu bežne dávali - krajčírka, murár a pod., do kolonky "narodený" napísal "ano", a v kolonke zamestnávateľ ten a ten a zamestnanec - mal napísať meno, napísal zamestnávateľa, kde bol na HPP... Ťažko sa mu posielala mzda...
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Ja mám jednu perličku
pomáhala som nahadzovať účto kolegynke podotýkam že išlo o s.r.o. zrazu v tej kope papierov sme objavili blok od zubára za 25000 Sk /zrejme si dal konateľ spraviť nové zuby/ samozrejme že uhradené z účtu s.r.o. a reakcia konateľa veď je to osobná spotreba...
0 0
oluska_1 oluska_1

oluska_1 je offline (nepripojený) oluska_1

Ja som tiež "onoho" času odovzdávala jednu firmu "účtovníčke", ktorá mi "zaperlila" po uzávierke pred daňovým priznaním:

Všetko mám hotové, všetko mi sedí, len strana DAL sa nerovná strane MÁ DAŤ.
Maličkosť, však?
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

heja3 Pozri príspevok
Urob mu krížiky a za to si zapýtaj minimálne 400,- ako za vyplnenie DP, lebo aj to je naše know - how, že kde to číslo má dať.

Toto poznám!!!! Robila som DP typ A rodine, mal len dve potvrdeníčka od zamestnávateľov. Odovzdala som mu to a po týždni som sa dozvedela z inej vetvy rodiny, že : pche, pár čísel, som si mohol aj ja napísať...

No hej, mohol, keby vedel, čo kam..
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Brat je desať rokov SZČO popri zamestnaní. Manželku má účtovníčku, napriek tomu každý rok DP nosí mne. Samozrejme, že niekedy ani to zázračné slovíčko nepadne. (Prosím....ďakujem)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať