Zavrieť

Porady

Perličky účtovnej kancelárie

Vážení kolegovia,
na odľahčenie tohto ťažkého pracovného obdobia (u nás voláme "žatva"), dovoľujem si založiť túto tému, ktorá bude obsahovať perličky z našej každodennej práce, styku s klientami, úradmi a pod.

Na začiatok toto:

1. "Prosím vás, dali by ste mi aj ten príjemný pokladničný doklad?"
2. Klientka: "Storno 5,50 kam mám napísať?" (pozn. pri vypisovaní knihy ERP)
odpoveď: Do kolonky STORNO.
Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21.02.07 at 17:34
Usporiadat
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Moje dve perlicky z dnesneho dna:

1. Klient na telefone: kedy vam mozem priniest papiere, aby ste mi mohla urobit danove? moja odpoved : tak druheho maja skuste :-)

2. Klient - rakusky majitel mi dnes napisal mail : Na ten problem s uzavierkou potrebujeme novy produkt do softwaru, bude to trvat tak 10 dni, zatial nerobte nic. :-)
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gabca Pozri príspevok
2. Klient - rakusky majitel mi dnes napisal mail : Na ten problem s uzavierkou potrebujeme novy produkt do softwaru, bude to trvat tak 10 dni, zatial nerobte nic. :-)
Skvelé
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Myslím, že som sa dostala do dobrého stavu.
Kontrolujem na monitore pred vytlačením DP, ktoré som vypĺňala paušálnikovi. Dolu, kde sa píše počet príloh mi to stále ukazuje 113. Reku , čo to má byť veď som tam nič nepísala a ani tam nič nie je tak ako to, že 113. Po 20 min. som prišla na to o čo ide Schválne prídete? Ešte Vám to myslí?
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Myslel som, že na to v živote neprídem.--žeby číslo riadku????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jajko50 Pozri príspevok
Myslel som, že na to v živote neprídem.--žeby číslo riadku????
Veru veru, a nie a nie ho vymazať
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Ja somnamiesto Svoradovej minulý týždeň všade popísal Suvorovovu ulicu--z prerábky som mal radosť velikú--a v premenovaní ulíc paniku. / dávno neexistuje taká ulica/.
* potreboval by som na hlavu úder obuška
*ťahá ma spomienka stále do Ruska?
*na hranici nie sú drôty?
učtovníci majú u ních ščoty--ak niekto mladší nevie tak počítadlo s guličkami
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

jajko50 Pozri príspevok
J
učtovníci majú u ních ščoty--ak niekto mladší nevie tak počítadlo s guličkami
a práve preto je Rusko tam, kde je...

nikto totiž netuší, ako sa na tom počíta, dokonca verím, že ani Rusi
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dnešný telefonát s klientom, od ktorého čakám až zajtra papiere, lebo je odcestovaný a pošle to 1.triedou:
On: A koľko bude daň?
Ja: Neviem veď máš ešte doklady u seba!?!
On: Aha. A keď niečo vyjde na platenie môžeš to zaplatiť? Potom sa vyrovnáme.
Ja: Nestačí, že robotu nemám ešte zaplatenú, už mám aj dane za neho platiť? Som mu hovoril, dostaneš sms, že koľko,kam a ako. Veď aj tam existuje pobočka tvojej banky. a inak máš aj mobilbanking.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

môj dnešný telefonát:
- urob to tak, aby som neplatil daň, doklady ti dodám v priebehu apríla...

nie je to na nahlásenie polícii?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Na žiadnu políciu nechoď, však by Ťa zavreli - do blázninca .
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

veď hej
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... ale viem si živo predstaviť vygúlené oči policajta, keby si prišla s takýmto oznámením . Mohla by si mu tam vysypať číslo zákona, ktorý nám to prikazuje ...
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

smith Pozri príspevok
Dnešný telefonát s klientom, od ktorého čakám až zajtra papiere, lebo je odcestovaný a pošle to 1.triedou:
On: A koľko bude daň?
Ja: Neviem veď máš ešte doklady u seba!?!
On: Aha. A keď niečo vyjde na platenie môžeš to zaplatiť? Potom sa vyrovnáme.
Ja: Nestačí, že robotu nemám ešte zaplatenú, už mám aj dane za neho platiť? Som mu hovoril, dostaneš sms, že koľko,kam a ako. Veď aj tam existuje pobočka tvojej banky. a inak máš aj mobilbanking.
neuveriteľné ja som platila za statutára 150 Sk postovou poukážkou poukážkou DzMV na druhy deň mi to preplatil ale viac by som asi nezaplatila...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja mám lepšieho klienta. Minulý rok išiel robiť kdesi do sveta a nechal mi niekoľko desiatok tisíc , aby som tu za neho platila ZP, SP a iné súvisiace ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
Ja mám lepšieho klienta. Minulý rok išiel robiť kdesi do sveta a nechal mi niekoľko desiatok tisíc , aby som tu za neho platila ZP, SP a iné súvisiace ...
To je ešte lepší prípad, keď nechal dopredu bubáky. Asi ti dôveruje.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Johanka Pozri príspevok
Ja mám lepšieho klienta. Minulý rok išiel robiť kdesi do sveta a nechal mi niekoľko desiatok tisíc , aby som tu za neho platila ZP, SP a iné súvisiace ...
tak to je odvaha a ten človek nemá rodinu ????
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Dnes som klientovi oznamovala, že má zatiaľ stratu, ale určite viem podľa faktúr že má nepredaný tovar, takže to preklopíme do zisku.
Jeho odpoveď: Ja to predám v minulom roku! Nech nie je nič na sklade.

A ďalší podnikateľ - začiatočník - platca DPH: "Mne sa začína to podnikanie páčiť"
Ja: "Veď len počkajte do 25. apríla"
0 0
suzuka suzuka

suzuka je offline (nepripojený) suzuka

Kllientka: Preco si nemozem dat cestovnu tasku do nakladov. Ved si do nej balim veci, ked idem na sluzobku.
Ja: No dobre, daj si a daj si aj vydavky na kostym a topanky, ved na sluzobky chodis oblecena.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

volala som klientke kolko jej vychadza dan, podotykam, ze taham od nej .nebolo to malo
chybajuce doklady, niektore nemam doteraz
nebolo to malo

odpoved: cooo:????!!! to si ako predstavujes, chcela som to mat uz vo februari hotove a teraz mi povies toto,co uz teraz s kym dohodnem. prerob to.

a prastila telefonom. tak neviem, ci poslat alebo nie
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Stručná časť poznámok k ÚZ (až pristručná):

Účtovná jednotka účtovala o odloženej daňovej pohľadávke, ktorá vznikla z rozdielu neuzn.opr.pol.k pohl. a nerealiz. KS.

No kto sa v tom má vyznať 29.3.?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať