Zavrieť

Porady

Perličky účtovnej kancelárie

Vážení kolegovia,
na odľahčenie tohto ťažkého pracovného obdobia (u nás voláme "žatva"), dovoľujem si založiť túto tému, ktorá bude obsahovať perličky z našej každodennej práce, styku s klientami, úradmi a pod.

Na začiatok toto:

1. "Prosím vás, dali by ste mi aj ten príjemný pokladničný doklad?"
2. Klientka: "Storno 5,50 kam mám napísať?" (pozn. pri vypisovaní knihy ERP)
odpoveď: Do kolonky STORNO.
Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21.02.07 at 17:34
Usporiadat
laguna laguna

laguna je offline (nepripojený) laguna

klient mi doniesol tento týždeň účto na spracovanie ešte za rok 2006 že on nestíhal a pokutu zaplatí. A hrabem sa v tom smetisku a nachádzam tu take veci ako 2xpin na platobnu kartu, pin a puk kod na simku, evidentne vsetko nove a nepotrebuje to :-) čakám kedy zavolá že nemôže vybrať prachy :-D
0 0
Jankabel Jankabel

Jankabel je offline (nepripojený) Jankabel

účtovníčka
Pre mňa bola najlepšia perlička, keď som preberala vo firme účtovníctvo a šéf firmy, ktorá nám ho dovtedy robila /a robí ho aj pre x-iných firiem/, zapotil:
A načo robíte inventarizáciu, veď to je úplne zbytočné! Pritom sme
dosť veľká firma s niekoľko miliónovým skladom, takže som sa pre zmenu zapotila ja a tú inventarizáciu spravila za nich.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...ja keď som spomenula inventarizáciu pokladničnej hotovosti tak som sa dozvedela: Pokladnica a jej inventarizácia je chu*****a ktorú si vymyslel daňový úrad aby mohol buzerovať slušných podnikateľov... Vy ste odkojená na zákonoch a o praxi a skutočnom obchode nemáte poňatia...

Napadá niekoho vhodná odpoveď? Ja som zostala v nemom úžase.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

To mi pripomenulo, že aj o mne tak zmýšľajú moji klienti...
Kolegyňa raz prišla za mnou a hovorí: "Bola u mňa Tvoja klientka, že čo má robiť, aby nemusela určité príjmy zdaňovať. Povedala som jej, že keď nepoznám všetky okolnosti, tak jej neviem poradiť. Odporučila som jej, aby sa obrátila na svoju účtovníčku, teda na Teba... A vieš, čo mi odpovedala? Že to je zbytočné, lebo ty si taká spravodlivá a puntičkárka, čo sa zákonov týka, že jej zdaňuješ všetko."
Nuž, čo dodať?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja som dnes strašne rozčarovaná, prebrala som účto v obci v katastrofálnom stave, dnes sme mali obecné zastupiteľstvo, kde prišla ( že sa nehanbila!!!) bývalá pracovníčka a dovolila si na svoj vek (a nielen vek, ale aj v rámci slušného správania) proti novému vedeniu teda veľa. Normálne som mala chuť sa postaviť a jednu jej z fleku streliť! A to si, nechcem používať neslušné slová, ktoré sa mi derú na klávesnicu, pľula do vlastnej polievky, keď sa prejednávalo plnenie minuloročného rozpočtu a ona vykrikovala a skákala do reči starostke, že to nie je možné, aby tam figurovali také cifry - a to starostka čítala súvahu a výkaz ziskov a strát z toho, čo ona zaúčtovala! Možno to s účtovnou kanceláriou nemá veľa spoločného, ale som strašne vytočená a rozčarovaná, musela som sa posťažovať. napadla tam slovne aj mňa... no a ak tento príspevok číta, bude určite vedieť, že sa jedná o ňu a mohla by sa nad sebou zamyslieť a hanbiť sa. Ja byť ňou, pár dní chodím po kanáloch a do zrkadla sa radšej nekukám...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Marianka ani nestraš, mňa to čaká za týždeň. Ešte chvalabohu, že pani účtovníčka na obecnom úrade je slušná tichá osôbka, ktorá vie, čo robí a vie, čo kde zaúčtovala a aj koľko jej to vyšlo.
Tak uvidíme...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

V utorok po Veľkej noci prišiel tiežpodnikateľ, či mu urobím DP za rok 2006, lebo on nemal čas. Dobre, hovorím, prineste to všetko sem, nemusíte s tým nič robiť. Celý týždeň v telefóne som počúvala odpoveď: Dávam to dokopy. Po týždni prišiel, z vrecka vytiahol dožmolené bloky (zlatí igelitkári) a dva šanóny, v ktorých boli len vystavené faktúry. Každá v euroobale, po 5 ks v jednom závesnom zakladači - no perfektná evidencia. Po prvom " predbežnom sčítaní" mi vyšiel príjem 1.080.000.- Sk a výdavky za 40.000.- Sk. Výpisov z účtu mal 5 z jednej banky a 5 z druhej banky. Keď som mu povedala výsledok a že radšej mu dám teda výdavky 40 %, povedal, že veď on ešte má nejaké doklady. Tak mi ich v stredu priniesol. Už máme výdavkov za 600.000.- Zistila som, že teraz v marci prekročil obrat pre DPH a musí sa zaregistrovať. Pri vypĺňaní kolónky výška záväzkov ( on mi totiž nezaplatené faktúry nedal - ani sám nevie, koľko má dlhov) mi povedal, že záväzky má dva - Miška a Maťka. Na otázku, či toto sú už všetky doklady a môžem to ukončiť, mi odpovedal: a potrebujete aj občiansky a pas? A to mám urobiť ešte 12 DPH. No nie je zlatý?
0 0
miroslav2 miroslav2

miroslav2 je offline (nepripojený) miroslav2

Beží líška po lese a na konári vysokej borovice vidí veveričku,ako sa opaľuje,cigaretka,slnečné okuliare,drink.I pýta sa líška :"Veverička,ty nemakaš?" A vevrička odpovie:"Prečo by som makala,kašlem na prácu,je pekné počasie,tak sa opaľujem".Líška beží ďalej a premýšľa,premýšľa a hovorí si:"Ja sa tu stále naháňam,robím tu zdravotnú políciu,lovím tie choré a slabé živočíchy,nikto to poriadne neocení,žalúdok z toho odpísný,dovolenku žiadnu...také pekné počasie,dám si tiež na chvíľu leháro".Ako povedala,tak aj urobila,sekla na zem a opaľuje sa.Ide okolo poľovník s puškou na ramene,vidí vyvaľujúcu sa líšku,hodí pušku k lícu a prásk prásk - zloží ju. A z toho plyne mravné ponaučenie-kto chce srať na prácu,musí sedieť veľmi vysoko.TAKŽE MAKÁME ÚČTOVNÍCI...........
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

miroslav2 Pozri príspevok
Beží líška po lese a na konári vysokej borovice vidí veveričku,ako sa opaľuje,cigaretka,slnečné okuliare,drink.I pýta sa líška :"Veverička,ty nemakaš?" A vevrička odpovie:"Prečo by som makala,kašlem na prácu,je pekné počasie,tak sa opaľujem".Líška beží ďalej a premýšľa,premýšľa a hovorí si:"Ja sa tu stále naháňam,robím tu zdravotnú políciu,lovím tie choré a slabé živočíchy,nikto to poriadne neocení,žalúdok z toho odpísný,dovolenku žiadnu...také pekné počasie,dám si tiež na chvíľu leháro".Ako povedala,tak aj urobila,sekla na zem a opaľuje sa.Ide okolo poľovník s puškou na ramene,vidí vyvaľujúcu sa líšku,hodí pušku k lícu a prásk prásk - zloží ju. A z toho plyne mravné ponaučenie-kto chce srať na prácu,musí sedieť veľmi vysoko.TAKŽE MAKÁME ÚČTOVNÍCI...........
Tak Mirko, tak dobre som sa dnes ešte nezasmiala
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... práve mi volal klient, že ide večer za kultúrou do BA a zastaví sa aby mi podal papiere na DPH. Tak som mu povedala, že nech sa páči v pondelok po 9.00. Vraj - či to potom stihnem, nech nenadávam, že priniesol doklady neskoro!!! Keď som sa ho opýtala, čo bude robiť on v sobotu a v nedeľu, povedal, že idú na chatu , však je pekne .... a že prečo sa pýtam ?!
Prosím Vás, som tupá ja alebo on ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Johanka Pozri príspevok
... práve mi volal klient, že ide večer za kultúrou do BA a zastaví sa aby mi podal papiere na DPH. Tak som mu povedala, že nech sa páči v pondelok po 9.00. Vraj - či to potom stihnem, nech nenadávam, že priniesol doklady neskoro!!! Keď som sa ho opýtala, čo bude robiť on v sobotu a v nedeľu, povedal, že idú na chatu , však je pekne .... a že prečo sa pýtam ?!
Prosím Vás, som tupá ja alebo on ?
On je šikuliak, spojil príjemné s užitočným a Ty ho jednoducho nechceš pochopiť.
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Pre Miroslava2. Tak toto nemalo chybu. Je to milé a pritom tak pravdivé. Ale už nekecám a "makám"
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tweety Pozri príspevok
On je šikuliak, spojil príjemné s užitočným a Ty ho jednoducho nechceš pochopiť.
On nejako nepochopil, že aj ja by som chcela mať peknú sobotu a nedeľu ... To, že strávim víkend za PC a budem robiť DPH tých, ktorí doniesli doklady včas, to je už môj problém .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Johanka Pozri príspevok
On nejako nepochopil, že aj ja by som chcela mať peknú sobotu a nedeľu ... To, že strávim víkend za PC a budem robiť DPH tých, ktorí doniesli doklady včas, to je už môj problém .
Ja viem, ale hovorí sa aj, náš zákazník náš pán.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Tweety Pozri príspevok
Ja viem, ale hovorí sa aj, náš zákazník náš pán.
Škoda, že to platí len o účtovníkoch...
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

Marianna01 Pozri príspevok
Škoda, že to platí len o účtovníkoch...
tak takehoto sa bohuzial musim drzat aj ja a moc dobre to poznam
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Minulý týždeň ma jeden "zákazník náš pán" nahováral- položil na stôl obč.preukaz, že toto je nový zamestnanec a urobte mu hneď pásky za posledné tri mesiace , lebo chcem na neho zobrať leasing . Keď som ho s tým nápadom niekam ( nepublikovateľné ) poslala, tak na mňa urobil s ukazovákom no-no, vraj keď si on nemôže rozkázať , čo ja budem robiť, tak asi pôjde inde ...celkom mu verím a ten pobyt bez možnosti slobodného pohybu mu nezávidím .
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Presne... neuvedomujú si, čo im prípadne hrozí. Všetci sa spoliehajú na to, že však mi to robí účtovník/čka, ona predsa preberie zodpovednosť... neznalosť zákona ale neospravedlňuje a oni dúfajú (a väčšina je o tom presvedčená), že im sa nič stať nemôže, oni sú nedotknuteľní... holt, smola
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Johanka Pozri príspevok
Prosím Vás, som tupá ja alebo on ?
Johanka, jednoznačne je tupý on, lebo cítiť z toho príspevku, že ty si nabrúsená poriadne
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Johanka Pozri príspevok
. To, že strávim víkend za PC a budem robiť DPH tých, ktorí doniesli doklady včas, to je už môj problém .
Johanka,
niekedy mám pocit, že si klienti myslia, že práve toto je to "pravé orechové" pre nás na víkend
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať