Zavrieť

Porady

Perličky účtovnej kancelárie

Vážení kolegovia,
na odľahčenie tohto ťažkého pracovného obdobia (u nás voláme "žatva"), dovoľujem si založiť túto tému, ktorá bude obsahovať perličky z našej každodennej práce, styku s klientami, úradmi a pod.

Na začiatok toto:

1. "Prosím vás, dali by ste mi aj ten príjemný pokladničný doklad?"
2. Klientka: "Storno 5,50 kam mám napísať?" (pozn. pri vypisovaní knihy ERP)
odpoveď: Do kolonky STORNO.
Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21.02.07 at 17:34
Usporiadat
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Aj mňa to napadlo, čo tým vyznačením chcela naznačiť, ale zdá sa že Apa nie.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Simonab Pozri príspevok
Majka, myslela si na to, na čo myslím ja? Alebo som už nadobro skazená.
Prosím , nekaziť apu!!!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Simonab Pozri príspevok
Majka, myslela si na to, na čo myslím ja? Alebo som už nadobro skazená.
Samozrejme, a na čo iné by sa dalo pri tej vete myslieť?
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

Veľmi dobre som sa pobavila čítaním Vašich príhod. Tiež ma jedna napadla.
Bolo to takmer pred 30-timi rokmi. Mala som 18 a hneď po maturite som nastúpila do jedného nemenovaného, vtedy ešte štátn. podniku do účtárne. Vek kolegýň - tak, ako ja teraz, obezitka takmer u každej a ja 47 kg aj s topánkami, no, čo Vám budem hovoriť, necítila som sa dvakrát dobre pod ich pohľadmi. Telefón položený na mojom stole zazvoní, ja dvihnem /zo spotených dlaní mi takmer vypadlo slúchadlo/ a z druhej strany sa ozve: prosím si pána Jožka Mrkvičku. Ja hovorím: p. Mrkvička máte telefón a p. Mrkvička: mne sa nechce postaviť. Ja do telefónu: pánovi Mrčkvičkovi sa nechce postaviť. Naraz hurónsky smiech a mne trvalo, kým som pochopila, čo som povedala.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Janurka Pozri príspevok
/ a z druhej strany sa ozve: prosím si pána Jožka Mrkvičku. Ja hovorím: p. Mrkvička máte telefón a p. Mrkvička: mne sa nechce postaviť. Ja do telefónu: pánovi Mrčkvičkovi sa nechce postaviť. Naraz hurónsky smiech a mne trvalo, kým som pochopila, čo som povedala.
Ešteže to nebola p. Mrkvičková a neopýtala sa Ťa : A Vy to ako viete?!?!?!?!
0 0
Michaela S Michaela S

Michaela S je offline (nepripojený) Michaela S

Klient: Prosím si spraviť daňové priznanie s paušálom 60%.
Účtovník : Ale veď nie ste remeselník
Klient: Ako to veď kamarát mi povedal,že som keď som sam.roľník
0 0
olinka6226 olinka6226

olinka6226 je offline (nepripojený) olinka6226

ja sa pridam - pred poslednym DP DPH mi klientova asistentka doniesla doklady za marec. Pytam sa ci su tam vsetky doklady vratane vystavenych faktur, lebo vo februari mi chybali. Upozornovala som ju na to aj v telefone, nech si ich od klienta nezabudne vypytat. Ona ze ano, ze klient tvrdi ze nic viac nema. Tak som urobila DP, vypisala tlacivo a vysiel mi preplatok na dani. Cela spokojna som to dala bokom, ze to mam hotove. Ale kedze doteraz mal klient vzdy nedoplatok, tak mi to nedalo a zavolala som priamo jemu ze ci je mozne, ze za 3 mesiace vystavil len 1 fakturu. A on ze nie, ze ich ma asi 9. Skoro ma porazilo. Cele som to prerabala. Ale v ostatnom ho musim pochvalit. Je to poctivec,ktory kazdy mesiac odovzdava doklady, vynimocne na nieco zabudne a platby mi uhradza vcas.
0 0
Chvojkova Chvojkova

Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

Ľudia toto Vám musím napísať. Prišla som o dobrého klienta. Ako sa to stalo? Klientova manželka mi doniesla doklady. Zvyknem pred ňou prezrieť doklady a robiť preberací protokol, pretože sa im občas stalo, že niečo stratili a ťažko sa dokazovalo kto ich stratil. Dnes som to zas chcela tak urobiť, ale vyradila som jej doklady za zlatú retiazku, hotel, topánky a iné perličky. Prúser bol v tom že ani netušila o nich a že ich tam omylom zaradil jej manžel. Cirkus bol na svete , rozvod pred dverami a ja som bola tá hlupaňa , že som ich prezieravo nevyhodila. Silná káva aj na mňa.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Chvojkova Pozri príspevok
Ľudia toto Vám musím napísať. Prišla som o dobrého klienta. Ako sa to stalo? Klientova manželka mi doniesla doklady. Zvyknem pred ňou prezrieť doklady a robiť preberací protokol, pretože sa im občas stalo, že niečo stratili a ťažko sa dokazovalo kto ich stratil. Dnes som to zas chcela tak urobiť, ale vyradila som jej doklady za zlatú retiazku, hotel, topánky a iné perličky. Prúser bol v tom že ani netušila o nich a že ich tam omylom zaradil jej manžel. Cirkus bol na svete , rozvod pred dverami a ja som bola tá hlupaňa , že som ich prezieravo nevyhodila. Silná káva aj na mňa.
Stáva sa, aj PHM s kondómom na pumpe sme riešili.

apo
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
apo Pozri príspevok
Stáva sa, aj PHM s kondómom na pumpe sme riešili.

apo

0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Chvojkova Pozri príspevok
Ľudia toto Vám musím napísať. Prišla som o dobrého klienta. Ako sa to stalo? Klientova manželka mi doniesla doklady. Zvyknem pred ňou prezrieť doklady a robiť preberací protokol, pretože sa im občas stalo, že niečo stratili a ťažko sa dokazovalo kto ich stratil. Dnes som to zas chcela tak urobiť, ale vyradila som jej doklady za zlatú retiazku, hotel, topánky a iné perličky. Prúser bol v tom že ani netušila o nich a že ich tam omylom zaradil jej manžel. Cirkus bol na svete , rozvod pred dverami a ja som bola tá hlupaňa , že som ich prezieravo nevyhodila. Silná káva aj na mňa.
A potom, že nevera sa odhaliť nedá Chce to len dobrého účtovníka.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

nie nadarmo sa hovori, dobry uctovnik neni zly uctovnik
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mám nového klienta, dcerska spoločnosť jednej českej. Majú tam takú mladú asistentku, ktorá asi ešte nikdy nerobila v administratíve. Tak keď som prevzal doklady za marec pre istotu som sa jej spýtal či dala všetko. Že áno. Tak ja som všetko zaúčtoval.Každý mesiac sa robí finančný report pre matku. Pre istotu som to najprv poslal konateľke dcerskej spol. na kontrolu. Do 10 minút volala, že tržby nesedia asi o 1,5 mil Sk. Ja som vyzeral asi takto . Potom ma napadlo, že aké číslo má posledná odberateľská fa z marca. Tak vysvitlo, že tá asistentka neodovzdala asi 20 fa, lebo vystavovala ich v apríli, ale s dátumom z marca.
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Je to výborná téma a dosť som sa nasmiala. Ja robím účtovníctvo v jednej s.r.o. len asi tak pol roka, predtým som bola na strednej, takže nováčik. A vidím, že to asi robí každý tak poctivo ako tu. Ja som tento rok mala rýchlokurz DP PO, vo februáry som sa začala psychicky pripravovať na DP PO, keď zrazu dobehol šéf, že ho potrebuje na zajtra! Skoro ma porazilo, a hneď som skopírovala účto a utekala za kolegiňou, ktprú zastupujem. Robili sme to do jednej rána.Samozrejne, ráno som to odovzdala na odsúhlasenie, nepáčilo sa mu to, tak som ho prerábala na päť krát, keď sa mu výsledná suma pozdávala, oznámila som mu akú daň ma odviesť, skoro spadol na zadok. Začal sa zo mňa smiať, že to tak nemôže byť, a ešte raz upraviť. Poučenie: rob čo chceš aj tak to bude zle, ale už nemusím otravovať kolegiňu, som v DP PO, pre tuto firmu expert.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Ja som nastúpila 22.02.05 /maturovala som 2004/ po prvý krát ako účtovníčka do firmy kde doteraz pracujem a mala som spraviť DPH za 01/2005 nakoľko boli mesačný platcovia DPH, takže som musela za pár dni zvládnut problematiku DPH a ked sme ju sli odovzdat, tak sa tak nedôverčivo tvárili na mna, ale naštastie bola dobre. Na tým pár dni môjho života nikdy nezabudnem !!!
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

No ja som predtým bola rok doma, takže mi aj škola vyfučala z hlavy, a nastúpila som koncom septembra, takže nielen mesačné DPH, ale aj štvrťročné výkazy. Myslela som, že sa tam presťahujem.
0 0
miroslav2 miroslav2

miroslav2 je offline (nepripojený) miroslav2

Ahojte poraďáci jeden na odreagovanie z našej práce. Beží po lese rodina slimákov a stretne ich medveď. Ten sa pýta:"Prečo tak utekáte?" Slimák mu na to hovorí :" Ale vieš, v lese je daňová kontrola a ja mám dom, žena má dom,deti majú domy,tak utekáme.Medveď rozmýšľa a hovorí si : "Ja musím tiež utiecť,lebo ja mám kožuch,žena má kožuch a deti majú tiež kožuchy.Ako tak beží celá rodina,stretne ich bocian.Keď sa dozvie,čo je vo veci,aj on sa zamyslí a dá sa na útek.Ako tak uteká s celou rodinou,stretne krtka.Ten sa pýta."Prečo tak utekáte ?" Bocian mu na to hovorí:" Ale vieš,v lese je daňová kontrola a ja žijem na vysokej nohe,žena žije na vysokej nohe a deti tiež žijú na vysokej nohe.Krtko rozmýšľa a hovorí si:"Ja musím tiež utiecť, lebo ja tunelujem,žena tuneluje,deti tunelujú." Ako tak uteká s celou rodinou,prechádza v zoologickej záhrade okolo klietky s paviánmi a pavián sa ho pýta,prečo utekajú.Keď sa dozvie čo je vo veci,pavián sa zamyslí a odpovie mu : " To musí byť nejaká blbosť,lebo ja mám holú riť, žena má holú riť a aj všetky deti majú holú riť a cely život sme zavretí.
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

No a teraz fakt perlička: včera mi volal jeden zamestnanec, ktorý tu pracoval asi tak do júla(čo som tu ešte nepracovala) a pýtal sa ma, či som mu náhodou nespravila daňové priznanie, či ho má prísť podpísať.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

MIRKA111 Pozri príspevok
No a teraz fakt perlička: včera mi volal jeden zamestnanec, ktorý tu pracoval asi tak do júla(čo som tu ešte nepracovala) a pýtal sa ma, či som mu náhodou nespravila daňové priznanie, či ho má prísť podpísať.
A ja sa hnevám, keď mi ZCi donesú o dva dni neskôr vyúčtovancie papiere na pracovné cesty.
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

No keď ide o pracovne cesty, dnes som si ich prezerala, pretože ich má na starosti koleginka, ktorá je na PN, a zistila som, že si jednu schválil sám zamestnanec, možno si len nevšimol, že on sa má podpísať inde, a schváliť to musí šéf.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať