Zavrieť

Porady

Perličky účtovnej kancelárie

Vážení kolegovia,
na odľahčenie tohto ťažkého pracovného obdobia (u nás voláme "žatva"), dovoľujem si založiť túto tému, ktorá bude obsahovať perličky z našej každodennej práce, styku s klientami, úradmi a pod.

Na začiatok toto:

1. "Prosím vás, dali by ste mi aj ten príjemný pokladničný doklad?"
2. Klientka: "Storno 5,50 kam mám napísať?" (pozn. pri vypisovaní knihy ERP)
odpoveď: Do kolonky STORNO.
Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"
Naposledy upravil Monika Kováčová : 21.02.07 at 17:34
Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
M3G Pozri príspevok
Myslím, že toto tu ešte nebolo:

Jedna firma mi dlží cca 80 tisíc Sk.

Dnes sa ma jej majiteľ spýtal, či mu nemôžem požičať 200 tisíc Sk....
...zrejme aby Ti mal z čoho dlh zaplatiť......
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Ajuška Pozri príspevok
...zrejme aby Ti mal z čoho dlh zaplatiť......
Neskôr som sa dozvedel, že ma zatiaľ nechce vyplatiť...to je ale drzosť, ešte aby som ja platil za moje služby
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
M3G Pozri príspevok
Neskôr som sa dozvedel, že ma zatiaľ nechce vyplatiť...to je ale drzosť, ešte aby som ja platil za moje služby
...si dáš patentovať??? ......pepaaač... viem že Ti nie je do smiechu...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Ajuška Pozri príspevok
...zrejme aby Ti mal z čoho dlh zaplatiť......
aj s úrokmi!
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Ajuška Pozri príspevok
...si dáš patentovať??? ......pepaaač... viem že Ti nie je do smiechu...
Už mi to je všetko jedno(už som zvyknutý - pred pol rokom mi napr. pribudlo nové auto, čo som ani neplánoval, tento rok mi možno pribudne niečo iné)

Inak rozmýšľal som, ako by som zaúčtoval niektoré moje faktúry, napadlo ma
takéto účtovanie:

569/602 10.000 Sk
569/343 1.900 Sk
____________________
K úhrade 0 Sk

Namiesto účtu 569 by tam mohol byť aj účet 563

(Profesionálna deformácia, že? A tie vzájomné zápočty nákladov a výnosov si nevšímajte, to ja iba tak)
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
M3G Pozri príspevok
Už mi to je všetko jedno(už som zvyknutý - pred pol rokom mi napr. pribudlo nové auto, čo som ani neplánoval, tento rok mi možno pribudne niečo iné)

Inak rozmýšľal som, ako by som zaúčtoval niektoré moje faktúry, napadlo ma
takéto účtovanie:

569/602 10.000 Sk
569/343 1.900 Sk
____________________
K úhrade 0 Sk

Namiesto účtu 569 by tam mohol byť aj účet 563

(Profesionálna deformácia, že? A tie vzájomné zápočty nákladov a výnosov si nevšímajte, to ja iba tak)
...asi by si si mal vytvoriť nový účet...dobročinné akcie......
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Ajuška Pozri príspevok
...asi by si si mal vytvoriť nový účet...dobročinné akcie......

stačí na 543!
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Volal mi jeden zákazník že si kúpil nový program na vystavovanie faktúr, ten starý odinštaloval ale "zabudol" si uložiť kontakty na partnerov, ale takisto si nevytlačil a nezaložil ani jednu faktúru za rok 2007. Samozrejme že teraz tieto údaje chce po mne.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Maruška54 Pozri príspevok
Volal mi jeden zákazník že si kúpil nový program na vystavovanie faktúr, ten starý odinštaloval ale "zabudol" si uložiť kontakty na partnerov, ale takisto si nevytlačil a nezaložil ani jednu faktúru za rok 2007. Samozrejme že teraz tieto údaje chce po mne.
no a kde máš problém???? veď máš fungl nový prográm!!!!
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Tanče Pozri príspevok
no a kde máš problém???? veď máš fungl nový prográm!!!!
Ja mu robím len účtovníctvo, faktúry si robí on sám, ja na svojom, on na svojom
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Maruška54 Pozri príspevok
Ja mu robím len účtovníctvo, faktúry si robí on sám, ja na svojom, on na svojom
ja som to pochopila, ale ON asi nie
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Neviem čo by robili keby nás nemali. Minulý rok už asi 25.marca ma požiadal jeden zákazník že jeho dodávateľovi chýbajú vlastné faktúry a že veď u mňa sú založené. Či by som bola taká dobrá a urobila mu kopie a že ma obdivuje že mám v tom taký poriadok. My máme poriadok a prehľad pre xy firiem a oni nemajú prehľad ani sami za seba.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Jeden môj klient má u mňa archív 6 rokov dozadu - archivuje u mňa všetko - dokonca aj rodinné a súkromné záležitosti. To všetko z dôvodu, že u neho sa všetko stráca. A fakt, je to ako bermudský trojuholník - tam keď niečo nechám, na druhý deň sa s tým môžem rozlúčiť, takže si akosi zvykol a všetky jeho dôležité veci archivujem ja, bohužiaľ. A vždy, keď niečo súkromné potrebuje vyhľadať, volá mne.

A teraz mu už jeho šanóny ani do ruky nedám, pretože sa stávalo, že som mu doniesol šanón a keď som ho chcel o nejaký čas naspäť, vyvaľoval na mňa okále, že čo to chcem - to sme vždy museli prehľadať celú firmu, všetky skrine, autá, jeho byt ....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
V našich schránkových novinách sa objavil inzerát propagujúci služby istého "masážneho" salónu a najväčšie písmená hlásali: Príďte k nám a znížte si svoj základ dane.

Jeden zo zákazníkov spomínaného salónu (môj klient) nechce pochopiť, že ja mu tie výdavky neuznám do daňových. Stále operuje s tou reklamou, tak mu to vysvetľujem: Kým ste v salóne, aj biznis stojí a tým pádom sa aj základ dane znižuje.

Tak to konečne pochopil: Jááááj, to takto bolo myslené?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
M3G Pozri príspevok
Jeden môj klient má u mňa archív 6 rokov dozadu - archivuje u mňa všetko - dokonca aj rodinné a súkromné záležitosti. To všetko z dôvodu, že u neho sa všetko stráca. A fakt, je to ako bermudský trojuholník - tam keď niečo nechám, na druhý deň sa s tým môžem rozlúčiť, takže si akosi zvykol a všetky jeho dôležité veci archivujem ja, bohužiaľ. A vždy, keď niečo súkromné potrebuje vyhľadať, volá mne.

A teraz mu už jeho šanóny ani do ruky nedám, pretože sa stávalo, že som mu doniesol šanón a keď som ho chcel o nejaký čas naspäť, vyvaľoval na mňa okále, že čo to chcem - to sme vždy museli prehľadať celú firmu, všetky skrine, autá, jeho byt ....
a nechceš okrem účtovníctva robiť naviac aj detektívnu kanceláriu?
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

M3G Pozri príspevok
Jeden môj klient má u mňa archív 6 rokov dozadu - archivuje u mňa všetko - dokonca aj rodinné a súkromné záležitosti. To všetko z dôvodu, že u neho sa všetko stráca. A fakt, je to ako bermudský trojuholník - tam keď niečo nechám, na druhý deň sa s tým môžem rozlúčiť, takže si akosi zvykol a všetky jeho dôležité veci archivujem ja, bohužiaľ. A vždy, keď niečo súkromné potrebuje vyhľadať, volá mne.

A teraz mu už jeho šanóny ani do ruky nedám, pretože sa stávalo, že som mu doniesol šanón a keď som ho chcel o nejaký čas naspäť, vyvaľoval na mňa okále, že čo to chcem - to sme vždy museli prehľadať celú firmu, všetky skrine, autá, jeho byt ....
Mám podobných exotov, ktorých doklady skladujem u seba ale z toho dôvodu, že donesené doklady zakaždým boli prierezom roka od januára ku bežnému mesiacu. Soft v ktorom som to robil tlačí okrem poradového čisla dokladov ešte aj poradové čísla zápisu v peňažnom denníku. Takže vytlačenému peňažnému denníku usporiadaného dátumom skáču čísla denníka ako JOJO a takýto výstup sa nedá zaniesť na DÚ.

Mám urobený program na "žehlenie" účtovníctva, ale do doby kým nebude pozvánka na daňovú kontrolu účtovníctvo neožehlím mám dosť inej zmysluplnejšej roboty, veď možno mu ten rok kontrolovať nebudú. Toto je prípad dvoch manželov, každý sám podniká, ale už robíme iba jedného, toho druhého sme vypovedali.

apo
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

účtovníci! je veľmi zábavné a hlavne poučné čítať vaše príspevky. ale ruku na srdce - poučíme sa? nie!
tiež som jedna z Vás (lepšie povedané z NÁS). vraj "urobte to, ja toho veľa nemám" -"čo?? to chcete toľko za položku? - veď to len tak naťukáte a je to"
"si to naťukajte sám, čo za mnou chodíte?" "nóóó, ale ja to neviem....
M3G - tak sekera 80 tis.Sk a ešte si chce od teba 200 tis.Sk požičať, až mi naskočili zimomriavky....
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

sorry za meno!!! MG3
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

tak som to načisto poplietla, no vidíte ako ste ma šokovali....
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

apo Pozri príspevok
Mám urobený program na "žehlenie" účtovníctva, ale do doby kým nebude pozvánka na daňovú kontrolu účtovníctvo neožehlím mám dosť inej zmysluplnejšej roboty, veď možno mu ten rok kontrolovať nebudú. Toto je prípad dvoch manželov, každý sám podniká, ale už robíme iba jedného, toho druhého sme vypovedali.
apo
Presne tak robím takýchto neporiadnikov aj ja. Prípadné kontroly riešim operatívne.

great.zv Pozri príspevok
účtovníci! je veľmi zábavné a hlavne poučné čítať vaše príspevky. ale ruku na srdce - poučíme sa? nie!
tiež som jedna z Vás (lepšie povedané z NÁS). vraj "urobte to, ja toho veľa nemám" -"čo?? to chcete toľko za položku? - veď to len tak naťukáte a je to"
"si to naťukajte sám, čo za mnou chodíte?" "nóóó, ale ja to neviem....
M3G - tak sekera 80 tis.Sk a ešte si chce od teba 200 tis.Sk požičať, až mi naskočili zimomriavky....
Ja som sa už poučil - minulý a tento rok je rok zmien, t.j. buď to nebudem robiť zadarmo, alebo to nebudem robiť vôbec a čuduj sa svete funguje to. Ak môžem poradiť - je dobré klientov naučiť na určitý štandard, služby ktoré iné firmy napr. nechcú alebo nemôžu poskytovať. Za určitý čas si zvyknú a potom im poviem - máte toho veľa, cena bude taká a taká. Väčšinou súhlasia.

Inak mám aj ďalších pacientov:
- jednému vždy musím všetko vysvetľovať, avšak, akonáhle sa vzdiali, na všetko zabudne. Keď ho potom vyzvem, aby splnil to, čo sľúbil, čuduje sa, čo to chcem. Znova mu vysvetlím a znova na to kašle. Takto sa mi stalo, že namiesto 2 áut používal v podnikaní 3(tretie bolo prenajaté na základe ústnej dohody), natankoval na to 200000 Sk nafty a ja som to zistil až po roku....už sa mi takýchto vecí s ním stalo x-razy. Avšak ešte nevie, že tento rok s ním končím.

- ďalší pacient neuznáva PPD a VPD - učím ho to už 4 roky, ale bez výsledku(na zaplatenú faktúru si dáva háčik, podpis alebo niečo iné-podľa nálady). Po určitom období ho konečne zastihnem a dám mu odsúhlasiť záväzky a pohľadávky. Čuduje sa tiež a nemôže pochopiť, prečo nemá toľko pohľadávok a záväzkov uhradených.

- tretí môj pacient(inak všetci traja sú kamaráti) mi nosí faktúry, od kadekoho a nevie mi vysvetliť, čo to vlastne na faktúre kupoval, potom si spomenie, že to vlastne kupoval frajerke šperky a manželke nábytok do kuchyne. Naopak tie doklady, ktoré mi má doniesť, mi nedá. Minule mi po roku a pol doniesol podnikateľský účet, ktorý založil v inej krajine - vraj toto som doma našiel, či to náhodou nebudem potrebovať. Tiež ho púšťam po závierke k vode.

A ešte som zabudol na jedného pacienta - Vraj bankové tajomstvo(tvrdia banky, keď sa pýtate na nejaké informácie bežného pracovníka banky) - to platí dovtedy, pokiaľ nemáte v banke príbuznú, čo vie veľa rozprávať. Párkrát sa preriekol(ani nevedel ako), že vie veľa o mojej finančnej situácii. Ale v tej banke končím, dúfam že čoskoro.

Niekto povie, že účtovníctvo je nuda, ale v mojej firme nie, ja som už mal toľko zážitkov(niektoré ani nemôžem spomenúť), že by som mohol napísať knihu.
Naposledy upravil M3G : 11.02.08 at 20:25
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať