Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme zo zahraničia

obyčajný človiečik
Práve sa mi dostalo do rúk potvrdenie o príjme zo zahraničia - konkrétne Cyprus. Na uvedenom tlačive sú vyplnené sumy ale žiaľ nie je tam doplnené, že v akej mene to je. Poraďte mi čo s tým???
Usporiadat
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Ale r. 25 je podiel zamestnanca na celkovom úhrne sociálneho poistenia/ bez r.23/


a r. 23 je podiel zamestnanca na zákonnom dôchodkovom poistení a prefesijným zaopatrovacím zariadením.
Bude to tak dobre keď dám len r.25 do r. 33 DP?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka Pozri príspevok
Niečo z mojej praxe - zásadne sa nemiešam do prekladov ... Sú ľudia, ktorí sa tým živia ... tak nech pán klient zaplatí 300 Sk a my máme čistú hlavu.
Podotýkam, že z Cyprom máme v Zmluve o ... metódu vyňatia.
Moja predchádzajúca odpoveď vyplýva z prekladu , ktorý mi priniesol klient.
Mám Ti pravdu povedať , neviem , ktorý riadok je ten "pravý".
Druhá pravda je síce z hľadiska etikety Porady tvrdá , ale nemám problém s priznaním - nakoľko ide o príjmy, ktoré sú zo zdanenia vyňaté, veľkú vedu z toho nerobím .
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Potvrdenie zo zahraničia je bez podpisu a pečiatky.Môže byť?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Áno. môže.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

a čo ak nemám potvrdenie o príjme, iba výplatné pásky z Anglicka? Mám tu 5 pások, daň vypočítanú, síce som ešte úplne neprišla na to, čo je čo, pretože to, čo platí na prvom a druhom doklade, na treťom to už neplatí... Nejak sa z toho musím vysomáriť - čiže nemám potvrdenie - prílohou budú prefotené výplatné pásky?
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

a ešte niečo - správne tomu rozumiem - rent a council tax sú ubytovanie a daň mestu za ubytovanie, ktoré sú odpočítané zo mzdy zamestnávateľom? (zrejme bývala v ubytovni zamestnávateľa...)
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Anglicko má iné zdaňovacie obdobie ako SR.
Môžeš využiť § 45
(2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania podľa § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ešte doplním - pri hľadaní tých správnych čísiel v zahraničných potvrdeniach a páskach treba mať na pamäti § 5
(8) Základom dane (čiastkovým základom dane) sú zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti znížené o poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť zamestnanec, alebo príspevky na zahraničné poistenie zamestnanca, na ktorého sa vzťahuje povinné zahraničné poistenie rovnakého druhu.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Johanka Pozri príspevok
Ešte doplním - pri hľadaní tých správnych čísiel v zahraničných potvrdeniach a páskach treba mať na pamäti § 5
(8) Základom dane (čiastkovým základom dane) sú zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti znížené o poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť zamestnanec, alebo príspevky na zahraničné poistenie zamestnanca, na ktorého sa vzťahuje povinné zahraničné poistenie rovnakého druhu.
ano, k správnym číslam a metódam a zmluvám o zamedzení dvojitého zdanenia som sa práve dopracovala, takže zostáva len prepočítavať... neznášam kurzy!

Ďakujem, Johanka
0 0
J-Casper J-Casper

J-Casper je offline (nepripojený) J-Casper

Chcela by som požiadať o radu - Klient má príjem zo SR a Nemecka za rok 2006. Na potvrdení z Nemecka má len jednou čiastkou uvedené, že spoločnosť potvrdzuje, že mu dňa xxx poslala na účet xxxx EUR. Nie je uvedené, či hrubé, čisté, či boli uhradené odvody a dane. Môžem toto považovať za potvrdenie o príjme, zarátať ho prepočtom do r. 32 a následne použiť vyňatie príjmy, z čoho by vyplývalo, že z tejto čiastky neodvedie daň.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Myslím, že môžeš. Mne minulý rok doniesol známy tiež tlsčivo, kde bol uvedený len príjem. Ten som prepočítala a keďže platí metóda vyňatia príjmu nebol žiaden problém. Dokonca som to pri podávaní DP konzultovala s pracovníčkou DÚ a tá to odobrila.
0 0
J-Casper J-Casper

J-Casper je offline (nepripojený) J-Casper

V minulosti robila DP iná osoba a tá mu to dala všetko zdaniť, z toho dôvodu má klient obavu, či som mu to urobila správne.

Ďakujem.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Nemusíš mať obavy. Spolková republika Nemecko má metódu vyňatia príjmov. Skús si vypísať tlačivko na www.drsr.sk a uvidíš, že to bude dobré.
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Študent VŠ za minulý rok zarobil v Nemecku po prepočte na Sk nejakých 40 tis. Má si tu podať DP?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Podľa môjho názoru nemusí, nakoľko nedosiahol príjmy vo výške 45 408,- Sk.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať