Zavrieť

Porady

Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
helas Pozri príspevok
Medzitým som si to už aj našla - môže byť kópia ale overená, je to tak?
Daj 2x overenú kópiu a originál živno listu si nechaj.
0 0
Nepletko Nepletko

Nepletko je offline (nepripojený) Nepletko

Na valnom zhromazdeni sa zmenili stanovy akciovky. Sucastou notarskej zapisnice su aj nove stanovy v plnom novom zneni....staci do zbierky listin zaslat iba tuto notarsku zapisnicu alebo je treba okrem nej vydat a dorucit stanovy samostantne?
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

evina Pozri príspevok
30 dní po schvální závierky
Ako mám rozumieť §40 - ...ukladať riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom do šiestich mesiacov od uplynutia účtovného obdobia...
To znamená, že zasadnutie VZ musí byť do 30.6.07 + vloženie listín na OR?
U nás VZ ešte len zasadne (rovnako ako vlani) až v lete a potom listiny samozrejme vložíme na OR do 30 dní od schválenia. Je to nesprávne?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
azalka Pozri príspevok
Ako mám rozumieť §40 - ...ukladať riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom do šiestich mesiacov od uplynutia účtovného obdobia...
To znamená, že zasadnutie VZ musí byť do 30.6.07 + vloženie listín na OR?
U nás VZ ešte len zasadne (rovnako ako vlani) až v lete a potom listiny samozrejme vložíme na OR do 30 dní od schválenia. Je to nesprávne?
Zasadnutie VZ musí byť do 30.6.2007 tak, ako to ukladá ObchZ v § 40, ods.1.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Tak a teraz prosím rýchlo radte:
Môj manžel má sro, založenú pomocou porady :-), vznikla k 27.10.06 a teraz tu čítam, že máme povinosť zaslať nejaké dokumenty na register. Poradte prosím čo a ako a čo vlastne k tomu treba. Každý píše niečo iné a ja vôbec neviem čo teda...
Ja to jednoosobová s.r.o. za rok 2006 vykazuje stratu, nemá povinnosť auditu.

VĎAKA len prosím rýchlo, aby som to zajtra mohla všetko zariadiť a aby som to stihla do 30.6.

ĎAKUJEM
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zákon o účtovníctve
§ 21
Zverejňovanie údajov
(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Takže Johanka chápem dobre???:
- do 30.6. musí byť VZ, ktoré schváli účtovnú uzávierku a do 30 dní zanesie na OR tieto listiny + 1.000,- Skk kolok????

Takže môže byť VZ dnes a do 27.7. musím odovzdať uzávierku???
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Pri jednoosobovej s.r.o. napíšeš zápis o rozhodnutí jediného spoločníka o zúčtovaní vykázaného hospodárskeho výsledku a do 30 dní pošleš účtovnú závierku (kópie súvahy, výkazu ziskov a strát a poznámok) do Zbierky listín príslušného OR. Kolok neprikladáš. Je to bezplatné.
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Ahojte pora´dáci, aj ja mám otázočku - s.r.o. sa k 31.12.2006 zmenila s dvojosobovej na jednoosobovú. Valné zhromaždenie, ktoré schvaľuje účt. závierku za rok 2006 má byť ešte v zložení dvoch konateľov ktorí boli minulý rok, alebo už len jedného?
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Posúvam, prosím poraďte mi.....
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
posúvam....nájde sa niekto kto poradi?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

lbdent Pozri príspevok
Ahojte pora´dáci, aj ja mám otázočku - s.r.o. sa k 31.12.2006 zmenila s dvojosobovej na jednoosobovú. Valné zhromaždenie, ktoré schvaľuje účt. závierku za rok 2006 má byť ešte v zložení dvoch konateľov ktorí boli minulý rok, alebo už len jedného?
Ak sa s.r.o. zmenila z dvojosobovej na jednoosobovú, tak zmena nastala u spoločníkov. (Spoločníci menujú konateľov. Konateľ môže byť ktorákoľvek FO. Zmenou spoločníkov nedochádza automaticky k zmene konateľov.) Valné zhromaždenie sa týka spoločníkov a je najvyšším orgánom spoločnosti. Ak bude účtovná závierka schvaľovaná až po 31.12.2006, schvaľuje ju spoločník, ktorý je spoločníkom v deň konania valného zhromaždenia.
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
vdakaaaaa za odpoved, vidim ze som sa zle vyjadrila, lebo sme aj spolocnici aj konatelia, tak to niekedy nerozlisujem tak sa idem do toho pustit
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Ako sa postupuje, keď sa zabudne v súvahe napísať číslo do jedného riadku, konkrétne v r.102 - nevyfakt.dodávky malo byť číslo 9 (inak súčtovo to sedí, len tam nebolo napísané), a už som to odovzdala do Obch.registra? Dá sa poslať opravná súvaha? Alebo to mám nechať tak?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Orsz Pozri príspevok
Ako sa postupuje, keď sa zabudne v súvahe napísať číslo do jedného riadku, konkrétne v r.102 - nevyfakt.dodávky malo byť číslo 9 (inak súčtovo to sedí, len tam nebolo napísané), a už som to odovzdala do Obch.registra? Dá sa poslať opravná súvaha? Alebo to mám nechať tak?
Pokiaľ je to len v OR, nechala by som to tak...
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Anja111 Pozri príspevok
Pokiaľ je to len v OR, nechala by som to tak...
Na daňovom úrade to pôjdem opraviť - volala mi dnes správkyňa, bola veľmi milá, takže to ma netrápi. Zle som to opísala zo softvéru - som potvorka , musím byť pozornejšia.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Čítam kadečo a názory sa rôznia. Treba posielať do zbierky listín aj zápis z valného zhromaždenia? Lebo mne audítorka povedala, že áno. Predtým som to tam nikdy neposielala. Len účtovnú závierku. A v zákone o účtovníctve sa nespomína vôbec zápis z valného zhromaždenia. Tak ako je to správne?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Dada Pozri príspevok
Čítam kadečo a názory sa rôznia. Treba posielať do zbierky listín aj zápis z valného zhromaždenia? Lebo mne audítorka povedala, že áno. Predtým som to tam nikdy neposielala. Len účtovnú závierku. A v zákone o účtovníctve sa nespomína vôbec zápis z valného zhromaždenia. Tak ako je to správne?
Zápisnicu z valného zhromaždenia ti žiadny zákon neprikazuje zverejňovať. V Zbierke listín sa zverejňuje len výročná správa s účtovnou závierkou. Síce môžeš priložiť zápisnicu z valného, kde tá výročná správa bola schválená (kvôli preukázaniu schválenia), ale ak ju dáš iba v jednej kópii, tak sa nezverejní, zostane v súdnom spise.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Dada Pozri príspevok
Čítam kadečo a názory sa rôznia. Treba posielať do zbierky listín aj zápis z valného zhromaždenia? Lebo mne audítorka povedala, že áno. Predtým som to tam nikdy neposielala. Len účtovnú závierku. A v zákone o účtovníctve sa nespomína vôbec zápis z valného zhromaždenia. Tak ako je to správne?
Tiež som to počula od jednej účtovníčky, že to treba, ale moja audítorka sa na to pozerala v zákone, a povedala, že nie je to povinné (a nedávajú ani oni )
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Jasné, takže dám ako pominulé roky výročnú správu, ktorej súčasťou je súvaha, výkaz a poznámky. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať