Zavrieť

Porady

Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

plavčík Pozri príspevok
...som rád , že ste sa pobavili na môj účet..... mám na to talent



INAK ĎAKUJEM
Nič v zlom, bolo to milé.
0 0
Iva1 Iva1

Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

Chcela by som si upresnit, nasledovne:
UZ 2007 bola schvalena VZ v 09/2008. Cize stihla do 3 mesiacov po predlozeni (06/2008). (v zmysle par.40, ods.2) Teraz UZ ulozim do Zbierky listin a do vyhlasenia uvediem "Schvalenu uctovnu zavierku.." Je to tak spravne?
0 0
leabacova leabacova

leabacova je offline (nepripojený) leabacova

Prosím o radu, chcem odstrániť nedostatky predošlej účtovníčky, len neviem ako.

Do zbierky listín neboli zaslané účtovné závierky za tri roky, dodatočne to chcem zaslať len aké?

Účtovné závierky sú len zostavené, ale dátumy sú vždy 31.12. (príslušného roka) aj zostavenia, aj schválenia.
Napr.: Súvaha k 31.12.2007
- účtovná závierka - zostavená
- dátumy: - zostavená 31.12.2007, schválená 31.12.2007
Takto je to aj s výkazom ziskov a strát

Môžem prepísať dátumy, veď 31.12. nemohla byť ani zostavená, nie ešte aj schválená, takéto závierky sa odovzdali aj s daňovým priznaním.

Zápisnice z VZ nie sú.

Stretli ste sa už s takýmto prípadom?
0 0
leabacova leabacova

leabacova je offline (nepripojený) leabacova

Nik mi neporadí?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

leabacova Pozri príspevok
Prosím o radu, chcem odstrániť nedostatky predošlej účtovníčky, len neviem ako.

Do zbierky listín neboli zaslané účtovné závierky za tri roky, dodatočne to chcem zaslať len aké?

Účtovné závierky sú len zostavené, ale dátumy sú vždy 31.12. (príslušného roka) aj zostavenia, aj schválenia.
Napr.: Súvaha k 31.12.2007
- účtovná závierka - zostavená
- dátumy: - zostavená 31.12.2007, schválená 31.12.2007
Takto je to aj s výkazom ziskov a strát

Môžem prepísať dátumy, veď 31.12. nemohla byť ani zostavená, nie ešte aj schválená, takéto závierky sa odovzdali aj s daňovým priznaním.

Zápisnice z VZ nie sú.

Stretli ste sa už s takýmto prípadom?
No skôr si myslím, že toto sú otázky v prvom rade na konateľa, resp. spoločníkov. Až po vyjasnení situácie môžeš postupovať ďalej.
0 0
leabacova leabacova

leabacova je offline (nepripojený) leabacova

Gabi, konateľ to nechal na mne, aby som to dala do poriadku
0 0
leabacova leabacova

leabacova je offline (nepripojený) leabacova

Už som začala písať dodatočne zápisnice z VZ, len aké tam dám dátumy?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Pozri do Spol. Zmluvy ako sa dohodli do koľkých dní bude VZ a odsúhlasenie účtovnej závierky.
Myslím si, že tam môže byť kľudne aj januárový dátum schvaľovania. Občas sa stáva, že spoločníci závierku neschvália na prvý raz a tak sa mi aj stalo, že schvaľovala sa až na Valnom zhr. v marci a problém v tom nebol.
0 0
Mirenka Mirenka

Mirenka je offline (nepripojený) Mirenka

na dovolenke :) materskej
Dobry den,
ako patram tak patram, ale neviem zistit toto:

banka chce od konatela doložiť k rozdeleniu zisku spoločnosti zápisnicu zaregistrovanú na príslušnom okresnom súde. My sme ale tuto zapisnicu na sud neposielali, je to interny dokument, mne sluzi ako podklad k internemu dokladu, na zaklade tohto dokumnetu som rozdelovala zisk a posielala dalej na ucty.

Ma to naozaj ist na okresny sud?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Nemá...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mirenka Pozri príspevok
Dobry den,
ako patram tak patram, ale neviem zistit toto:

banka chce od konatela doložiť k rozdeleniu zisku spoločnosti zápisnicu zaregistrovanú na príslušnom okresnom súde. My sme ale tuto zapisnicu na sud neposielali, je to interny dokument, mne sluzi ako podklad k internemu dokladu, na zaklade tohto dokumnetu som rozdelovala zisk a posielala dalej na ucty.

Ma to naozaj ist na okresny sud?
... a čo má s rozdelením zisku spoločnosti banka ?
0 0
Mirenka Mirenka

Mirenka je offline (nepripojený) Mirenka

na dovolenke :) materskej
Dobry den,
myslela som, ze sa moja otazka tyka temy, kedze som zistovala opravnenost poziadavky banky dolozit kopiu o ulozeni Zapisnice o rozdeleni zisku na Obchodnom registri "Vata" okolo bola popisana len na ozrejmenie situacie
Ale dakujem za upozornenie, budem si davat pozor
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Mirenka Pozri príspevok
Dobry den,
myslela som, ze sa moja otazka tyka temy, kedze som zistovala opravnenost poziadavky banky dolozit kopiu o ulozeni Zapisnice o rozdeleni zisku na Obchodnom registri "Vata" okolo bola popisana len na ozrejmenie situacie
Ale dakujem za upozornenie, budem si davat pozor
Mirenka, to nebolo upozornenie voči tvojej osobe, prepáč ak si to tak pochopila.
Moja otázka bola naozaj otázka, lebo fakt neviem, čo má spoločné banka s rozdelením zisku s.r.o. ... neprišla som na to ani teraz.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Možno si spoločník berie nejaký úver a chce zdokladovať, že mal aj príjem z rozdelenia zisku spoločnosti.
0 0
Nataka Nataka

Nataka je offline (nepripojený) Nataka

Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, či sa do obchodného vestníka zverejňuje aj výročná správa (viem, že sa prikladá súvaha, VZaS, výrok audítora)?
Alebo sa výročná správa prikladá len do žiadosti o uložrenie do zbierky listín (jedná sa o akciovku)? Ďalej by som sa chcela spýtať, či je už "prešvihnutý" termín žiadosti, ak Predstavenstvo predložilo návrh na schválenie UZ 30.6. a Valné zhromaždenie ju schválilo až 15.12.? Ďakujem pekne za odpoveď.
0 0
svetlanamaria svetlanamaria

svetlanamaria je offline (nepripojený) svetlanamaria

Dobrý deň,
chcem sa spýtať čo je individuálna účtovná závierka (v nadväznosti na § 21 zákona o účtovníctve) Ďakujem.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

svetlanamaria Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcem sa spýtať čo je individuálna účtovná závierka (v nadväznosti na § 21 zákona o účtovníctve) Ďakujem.
Individuálna účt.záv. v spoločn., kt.nemá povinnosť overovania auditorom -predložíš VZaS, Súvahu, Poznámky do zbierky listín.
Ak má povinnosť over.auditorom, tak i výročnú správu.
0 0
Zpard Zpard

Zpard je offline (nepripojený) Zpard

Mám prosbu. Mám s.r.o. jednoosobovú a tento rok som v strate. Túto stratu musím uhradit do spoločnosti?
V tomto prípade, čo sa posiela do zbierky listín?
Ďakujem za odpovede. Pekný deň.
Naposledy upravil Zpard : 27.03.09 at 13:22
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
resola Pozri príspevok
Myslis ulozenie uctovnej zavierky v zbierke listin na OR?
V tom pripade schvalenu uctovnu zavierku t.j. Dan.priznanie, schvalenu Suvahu ,
Vykaz ziskov a strat a Poznamky . Proste vsetko to , co posielas na DU. Ja som prilozila aj zapisnicu z Valneho zhromazdenia.
Danove priznanie tam ale nepodavas ci ano? Podla mna nie.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Kvietocek Pozri príspevok
Danove priznanie tam ale nepodavas ci ano? Podla mna nie.
Daňové priznanie nie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať