Zavrieť

Porady

Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odpovedám si sama.
achmamina Pozri príspevok
Chcem len doplniť, že mi prišiel mail od môjho právnika, že zákonom 657/2007 sa zaviedla povinnosť prikladať do zbierky ešte aj písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán spoločnosti schválil, alebo neschválil.
Vie niekto čosi o tom?
. § 9 sa dopĺňa odsekom 6, ktorý znie:
"(6) Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.".
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Tweety Pozri príspevok
viem čo som mala pozerať, len sa mi nedarilo. Takže som si to našla sama.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KEJKA Pozri príspevok
viem čo som mala pozerať, len sa mi nedarilo. Takže som si to našla sama.
V poriadku. Hlavne, že je vsjo jasno.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

dobrý večer, prosím Vás a dokedy vlastne treba poslať tie výkazy do Zbierky listín?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Do 30 dní po schválení účtovnej závierky.
0 0
Lara11 Lara11

Lara11 je offline (nepripojený) Lara11

Prosím Vás, UZ za rok 2008 Ste schvaľovali v SKK alebo v EUR? Či Ste použili len informatívny prepočet z SKK na EUR? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Kvietocek Pozri príspevok
Do OR - zbierka listin sa uctovna zavierka dava po 1 ks?
1 ks vykaz ziskov a strat
1 ks suvaha
1 ks poznamky
1 ks rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti o rozdelení zisku
alebo sa to dava po 2x?
Istota je istota preto sa pytam
Čaute.
Nemáte niekto vzory týchto listín pre jedoosobovú sro? Nemôžem ich nikde nájsť. Keby tak boli pokope..... Nám, totálnym začiatočníkom by to pomohlo.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kabatik Pozri príspevok
Čaute.
Nemáte niekto vzory týchto listín pre jedoosobovú sro? Nemôžem ich nikde nájsť. Keby tak boli pokope..... Nám, totálnym začiatočníkom by to pomohlo.
Do Zbierky listín stačí doložiť : Výkaz ziskov a strát a výsledovku 1x. Toto Vám vyjde ako výstup zostavy z účtovného softvéru. Nie je tam treba dokladať Poznámky ani daňové priznanie a nie je podmienka ani zápisnica alebo rozhodnutie o rozdelení zisku. To je interná záležitosť spoločnosti.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Economic Pozri príspevok
Do Zbierky listín stačí doložiť : Výkaz ziskov a strát a výsledovku 1x. Toto Vám vyjde ako výstup zostavy z účtovného softvéru. Nie je tam treba dokladať Poznámky ani daňové priznanie a nie je podmienka ani zápisnica alebo rozhodnutie o rozdelení zisku. To je interná záležitosť spoločnosti.

Len menšia chybička "krásy"...Výkaz ziskov a strát = výsledovka. Treba doložiť ešte súvahu.
Krásny sviatočný deň.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Economic Pozri príspevok
Do Zbierky listín stačí doložiť : Výkaz ziskov a strát a výsledovku 1x. Toto Vám vyjde ako výstup zostavy z účtovného softvéru. Nie je tam treba dokladať Poznámky ani daňové priznanie a nie je podmienka ani zápisnica alebo rozhodnutie o rozdelení zisku. To je interná záležitosť spoločnosti.
Aby sa to uviedlo na pravú mieru.
Do zbierky listín sa ukladá účtovná závierka:
- súvaha
- výkaz ziskov a strát
- poznámky

S účinnosťou od 1.1.2008 sa do zbierky listín okrem účtovných závierok, ktoré sa do zbierky listín ukladajú bez návrhu na zápis, povinne predkladá i PÍSOMNÉ VYHLÁSENIE KONATEĽA, či predloženú účtovnú závierku a prípadne i ďalšie predkladané listiny (ak spoločnosť s ručením obmedzeným spĺňa zákonné požiadavky na povinné overenie účtovnej závierky audítorom môže spoločenská zmluva v rámci úpravy pôsobnosti valného zhromaždenia zakotviť schvaľovanie výročnej správy spoločnosti) schválilo alebo neschválilo valné zhromaždenie. Toto písomné vyhlásenie musí byť predložené v origináli alebo jeho osvedčenej kópii v jednom vyhotovení spolu s príslušnou účtovnou závierkou, na ktorú sa vyhlásenie vzťahuje. Podpis konateľa na vyhlásení nemusí byť úradne osvedčený.


citujem časť z príspevku
http://www.porada.sk/746595-post274.html

vzor Vyhlásenia napr.
http://www.porada.sk/687899-post259.html
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ak tomu dobre rozumiem tak učtovná uzávierka sa skladá zo súvahy, vykaze ziskov a strát a poznámok?
Výkaz ziskov a strát mi vyjde v Pohode pri Učtovníctvo -Účtovná uzávierka.
Kde zoberiem súvahu? Čo má byť v poznámkach?
Prepáčte za otázky.Som živnostník a chcem si účtovníctvo robiť sám. Tak začínam. Jednoduché som si robil 20 rokov, ale toto...?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
kabatik Pozri príspevok
Ak tomu dobre rozumiem tak učtovná uzávierka sa skladá zo súvahy, vykaze ziskov a strát a poznámok?
Výkaz ziskov a strát mi vyjde v Pohode pri Učtovníctvo -Účtovná uzávierka.
Kde zoberiem súvahu? Čo má byť v poznámkach?
Prepáčte za otázky.Som živnostník a chcem si účtovníctvo robiť sám. Tak začínam. Jednoduché som si robil 20 rokov, ale toto...?
...ale toto nie je jednoduché účtovníctvo... Ak nevieš,kde zobrať súvahu, mal by to umožňovať Tvoj softvér, ak tomu tak nie je, dá sa stiahnuť aj zo stránky drsr alebo si kúp v tlačivách...
Na Tvojom mieste by som radšej na začiatok oslovila skúsenú účtovníčku,nech Ti s tým pomôže, aby si niečo nepokazil a ďalšie roky,ak chceš, tak si urob sám. Prípadne aj táto stránka "porada" je veľmi dobrá a tu sa naučíš toho skutočne veľmi veľa...len stačí hľadať.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

No, učtovníčku mám dohodnutú, že mi to len skontroluje. Moja S.r.o zatiaľ nevyrába toľko aby som si mohol dať robiť účtovníctvo firme. Mám tam tento rok len štyri položky.
Učtovný soft mám POHODU a ten určite súvahu robí.
1.Dám "Súvaha v plnom rozsahu"?
2. Potom "Výkaz ziskov a strát v plnom rozsahu"? a mám tam dať aj "výsledovku"?
3.Ale čo má byť v poznámkach?
4.Ja ako jediný šlen s.r.o mám zvolať aj Valné zhromaždenie? A ako prosím Vás?
Už som sa naučil, vďaka Vám poraďákom, ako účtovať náklady a fakturovať. Teraz to ukončiť s potom sa uvidí.
Majte trpezlivosť.
Naposledy upravil kabatik : 27.12.09 at 07:47
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

kabatik Pozri príspevok
Ak tomu dobre rozumiem tak učtovná uzávierka sa skladá zo súvahy, vykaze ziskov a strát a poznámok?
Výkaz ziskov a strát mi vyjde v Pohode pri Učtovníctvo -Účtovná uzávierka.
Kde zoberiem súvahu? Čo má byť v poznámkach?
Prepáčte za otázky.Som živnostník a chcem si účtovníctvo robiť sám. Tak začínam. Jednoduché som si robil 20 rokov, ale toto...?
V Pohode, v záložke Účtovníctvo - Účtovný denník - potom cez Zostavy, nájdeš Výkaz ziskov a strát aj Súvahu, Ale tiež by som Ti doporučila ako Lenka, minimálne jeden rok si to prejsť s niekým skúseným, pretože DP v PÚ nie je len o vytlačení týchto zostáv.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
Len menšia chybička "krásy"...Výkaz ziskov a strát = výsledovka. Treba doložiť ešte súvahu.
Krásny sviatočný deň.

Sorry, jasné mala to byť výsledovka a súvaha, ospravedlňujem sa. Bolo to tak myslené, len chybne napísané.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
babi2 Pozri príspevok
V Pohode, v záložke Účtovníctvo - Účtovný denník - potom cez Zostavy, nájdeš Výkaz ziskov a strát aj Súvahu, Ale tiež by som Ti doporučila ako Lenka, minimálne jeden rok si to prejsť s niekým skúseným, pretože DP v PÚ nie je len o vytlačení týchto zostáv.
Súhlasím, skúsení účtovníci dobre vedia, aké všetky kontroly a úkony je treba vykonať, než sa vytlačia zostavy, ktoré sú tie správne a konečné. A inak súhlasím s tým, čo napísala azla. Každá spoločnosť pokiaľ má v účtovníctve poriadok a záleží jej na výsledkoch spoločnosti, je určite automatické, že si urobí malé valné zhromaždenie, ktorým účtovnú závierku schváli a zároveň konateľovi uloží povinnosť ju do Zbierky listín uložiť. I keď ten potom tú povinnosť prenesie na účtovníka.
Naposledy upravil Economic : 27.12.09 at 08:15 Dôvod: doplnenie
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
kabatik Pozri príspevok
No, učtovníčku mám dohodnutú, že mi to len skontroluje. Moja S.r.o zatiaľ nevyrába toľko aby som si mohol dať robiť účtovníctvo firme. Mám tam tento rok len štyri položky.
Učtovný soft mám POHODU a ten určite súvahu robí.
1.Dám "Súvaha v plnom rozsahu"?
2. Potom "Výkaz ziskov a strát v plnom rozsahu"? a mám tam dať aj "výsledovku"?
3.Ale čo má byť v poznámkach?
4.Ja ako jediný šlen s.r.o mám zvolať aj Valné zhromaždenie? A ako prosím Vás?
Už som sa naučil, vďaka Vám poraďákom, ako účtovať náklady a fakturovať. Teraz to ukončiť s potom sa uvidí.
Majte trpezlivosť.
Ešte sa vrátim k Tvojim otázkam :
3. Aj Poznámky by Ti mal softvér umožňovať vyplniť a vytlačiť /aspoň Kros to umožňuje, nepoznám pohodu/
4. Keď si sám spoločník - rozhodnutie jediného spoločníka, v ktorom schváliš účtovnú závierku za rok 2009 /toto nahrádza valné zhromaždenie/
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Dík.
0 0
barevna barevna

barevna je offline (nepripojený) barevna

zena
prosim poradi mi niekto či sa stanovy a.s. davaju v novom zneni po premene ma € do zbierky listin na OR?
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas do OR zbierka listin ked je jediny konatel treba aj cestne vyhlasenie ze schvaluje UCT zavierku, alebo staci rozhodnutie jedineho konatela kde je napisane, ze schvaluje uctovnu zavierku a zaroven dava navrh aj na rozdelenie zisku?

Rozdelenie zisku treba zvlast na papiery a schvalenie (vyhlasenie) treba zvlast na papiery?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať