Zavrieť

Porady

Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Prosim Vas do OR zbierka listin ked je jediny konatel treba aj cestne vyhlasenie ze schvaluje UCT zavierku, alebo staci rozhodnutie jedineho konatela kde je napisane, ze schvaluje uctovnu zavierku a zaroven dava navrh aj na rozdelenie zisku?

Rozdelenie zisku treba zvlast na papiery a schvalenie (vyhlasenie) treba zvlast na papiery?
Do Zbierky listín je dôležité dať účtovnú závierku. Zápisnica z VZ, resp. Rozhodnutie jediného spoločníka môže byť, nie je podmienka. V ňom môže byť aj schválenie HV a aj rozdelenie zisku.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Economic Pozri príspevok
Do Zbierky listín je dôležité dať účtovnú závierku. Zápisnica z VZ, resp. Rozhodnutie jediného spoločníka môže byť, nie je podmienka. V ňom môže byť aj schválenie HV a aj rozdelenie zisku.
Treba dať aj vyhlásenie, že závierka bola schválená (nejde o zápisnicu z VZ a ani o rozhodnutie o schválení, ale o vyhlásenie v zmysle §9 odst.6 zákona č.530/2003 Z.z. o obchodnom registri)
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Ahojte,

Prosim pomoooooc: Pri uctovnej zavierke s.r.o., ktora ma jedineho spolocnika – konatela, mozem pri zostavovani vykazov dat UZ riadnu a zaroven uz aj schvalenu? Alebo sa tam ma dodrzat lehota na schvalenie 3 mesiace a az potom do 6 mes. zaslat takto schvalenu UZ spolu s vykazmi prislusnemu sudu?

A definitivne mi viete teda potvrdit, co sa dava do zbierky listin?:
- kopia vykazu Z a S,
- kopia suvahy,
- kopia poznamky
- a uz spominana zapisnica z VZ, kde sa spomina, ako sa VZ dohodlo o rozdeleni zisku?
- treba aj to vyhlasenie konatela, ze uctov.zavierku VZ schvalilo?

Som trubka, ale co sa stane ak som tak este za rok 2008 doteraz neurobila? Je za to nejaka pokuta, mozem to este urobit napr.dnes, co najskor? Ma to nejake nasledky?

Velmi mi pomozete, ak mi odpoviete, co najskor – som z toho akasi zmagorena

Vopred dakujem
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Reročka Pozri príspevok
Ahojte,

Prosim pomoooooc: Pri uctovnej zavierke s.r.o., ktora ma jedineho spolocnika – konatela, mozem pri zostavovani vykazov dat UZ riadnu a zaroven uz aj schvalenu? Alebo sa tam ma dodrzat lehota na schvalenie 3 mesiace a az potom do 6 mes. zaslat takto schvalenu UZ spolu s vykazmi prislusnemu sudu?

A definitivne mi viete teda potvrdit, co sa dava do zbierky listin?:
- kopia vykazu Z a S,
- kopia suvahy,
- kopia poznamky
- a uz spominana zapisnica z VZ, kde sa spomina, ako sa VZ dohodlo o rozdeleni zisku?
- treba aj to vyhlasenie konatela, ze uctov.zavierku VZ schvalilo?

Som trubka, ale co sa stane ak som tak este za rok 2008 doteraz neurobila? Je za to nejaka pokuta, mozem to este urobit napr.dnes, co najskor? Ma to nejake nasledky?

Velmi mi pomozete, ak mi odpoviete, co najskor – som z toho akasi zmagorena

Vopred dakujem
už to tu bolo veľakrát spomínané
Ak rozhodol konateľ-spoločník o schválení závierky, tak môžeš zaškrtnúť aj "schválené". Keď to nezaškrtneš a neotvoríš účtovné knihy za rok 2009 po ich uzavretí a podaní DP, tak nemusíš dávať na DU znovu tlačivá schválené ale stačia zostavené.
Závierku za 2008 - ulož do zbierky listín (čo najskôr)
Nedodržanie uloženia listí do zbierky má za následok, že môže dôjsť k zrušeniu spoločnosti z dôvodu nedodržiavania povinností, kt.vyplývajú zo zákona (§21 zákona o účtovníctve a §40 obch. zákonníka)
Do zbierky sa predkladajú:
súvaha
VZaS
poznámky
vyhlásenie, že závierka bola schválená

Táto téma tu je každoročne otváraná (zákon sa nemenil) od minulého roka, takže povinnosti zostávajú tie isté, skús využívať aj vyhľadávanie a čítaj...
Naposledy upravil grammatika : 22.03.10 at 09:27 Dôvod: doplnené §
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

grammatika Pozri príspevok
už to tu bolo veľakrát spomínané
Ak rozhodol konateľ-spoločník o schválení závierky, tak môžeš zaškrtnúť aj "schválené". Keď to nezaškrtneš a neotvoríš účtovné knihy za rok 2009 po ich uzavretí a podaní DP, tak nemusíš dávať na DU znovu tlačivá schválené ale stačia zostavené.
Závierku za 2008 - ulož do zbierky listín (čo najskôr)
Nedodržanie uloženia listí do zbierky má za následok, že môže dôjsť k zrušeniu spoločnosti z dôvodu nedodržiavania povinností, kt.vyplývajú zo zákona (§21 zákona o účtovníctve a §40 obch. zákonníka)
Do zbierky sa predkladajú:
súvaha
VZaS
poznámky
vyhlásenie, že závierka bola schválená

Táto téma tu je každoročne otváraná (zákon sa nemenil) od minulého roka, takže povinnosti zostávajú tie isté, skús využívať aj vyhľadávanie a čítaj...
Ano grammatika, dakujem, ja vyhladavam a citam, len som to chcela urychlene, tak som si myslela, ze takto ak mi na to niekto priamo odpovie to bude teda rychlejsie a aj bolo :-)

vdaka este raz
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

A este ma napadlo, dava sa tam aj ta zapisnica z VZ o rozdeleni zisku?
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Reročka Pozri príspevok
A este ma napadlo, dava sa tam aj ta zapisnica z VZ o rozdeleni zisku?
prečítaj si moju odpoveď
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

grammatika Pozri príspevok
prečítaj si moju odpoveď
Hmmm, grammatika, asi budem mat velky problem kvoli tomu, ze za r.2008 som nezaslala vsetky listiny na zapis. Ako som tak citala novelizovany zakon c.530/2003 Z.z. o obchod.registri, tak od 1.1.2009 su za to sankcie az do vysky 3.330 EUR

Co mam teda robit, poradite mi niekto, mam to nechat tak a uz nerypat do r.2008?

dakujem
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Reročka Pozri príspevok
Hmmm, grammatika, asi budem mat velky problem kvoli tomu, ze za r.2008 som nezaslala vsetky listiny na zapis. Ako som tak citala novelizovany zakon c.530/2003 Z.z. o obchod.registri, tak od 1.1.2009 su za to sankcie az do vysky 3.330 EUR

Co mam teda robit, poradite mi niekto, mam to nechat tak a uz nerypat do r.2008?

dakujem
prosim, prosim, viete mi teda niekto poradit, ako mam postupovat dalej v takomto pripade, ako som pisala vyssie???
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

odovzdaj do zbierky listín, splň si povinnosť a je to
0 0
Mery977 Mery977

Mery977 je offline (nepripojený) Mery977

zistila som, že za rok 2003 a 2005 neboli uložené listiny v zbierke listín, bude za to pokuta??
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Mery977 Pozri príspevok
zistila som, že za rok 2003 a 2005 neboli uložené listiny v zbierke listín, bude za to pokuta??
Veru je to uz pekne pozadu a kedze doteraz sa neozvali ze si si nesplnila povinnost, urob tak teraz ked budes podavat vykazy do zbierky za r.2009.
Ja som si tiez nesplnila povinnost za r.2008, tak ho idem podat teraz dodatocne spolu s r.2009.

Volala som so svojim pravnikom a on mi povedal aby som tak urobila.
Snad nebude ziadna pokuta. Len pozor, ak sa ti to stane po 1.1.2009 tak tam uz pokuta je - zakon bol novelizovany a zrejme si dali na to bacha, nakolko ludia na to zabudali a posielali to neskor - preto zaviedli asi aj tie sankcie!

Takze urob tak teraz - to je moja rada
0 0
Mery977 Mery977

Mery977 je offline (nepripojený) Mery977

a čo mám poslať za tie roky 2003 a 2005? Stačí kopia súvahy, výkazu Z a strát a poznámky??

a od ktorého roku je povinnosť posielať listiny do zbierky? lebo čo som pozerala tak máme tam od roku 2001 uložené
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Mery977 Pozri príspevok
a čo mám poslať za tie roky 2003 a 2005? Stačí kopia súvahy, výkazu Z a strát a poznámky?? - ANO

a od ktorého roku je povinnosť posielať listiny do zbierky? - tato povinnost ti vyplyva zo zakona, neviem o tom, ze volakedy nebolo treba vykazy posielat do zbierky listin, skus si pozriet zakon o obchodnom registre lebo čo som pozerala tak máme tam od roku 2001 uložené
...v texte
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Mery977 Pozri príspevok
a čo mám poslať za tie roky 2003 a 2005? Stačí kopia súvahy, výkazu Z a strát a poznámky??

a od ktorého roku je povinnosť posielať listiny do zbierky? lebo čo som pozerala tak máme tam od roku 2001 uložené
Pozri napríklad príspevok 29 v tejto téme - povinnosť je od roku 2002.
0 0
Mery977 Mery977

Mery977 je offline (nepripojený) Mery977

ďakujem, už som pozrela. Čítala som aj o pokutách za nesplnenie uloženia listín do zbierky. Mám teraz z toho mindráky, či mám čakať pokutu, hoci to ani nie je moja chyba, že to tam nebolo poslané (predchodkyňa asi zabudla alebo čo sa stalo, neviem, šef tvrdí že to tam poslali ,ale na orsr to nevidím ako zapísané.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mery977 Pozri príspevok
a čo mám poslať za tie roky 2003 a 2005? Stačí kopia súvahy, výkazu Z a strát a poznámky??

a od ktorého roku je povinnosť posielať listiny do zbierky? lebo čo som pozerala tak máme tam od roku 2001 uložené

Buď ich manuálne prepíš rukou a daj tam patričné podpisy a pečiatky, lebo ak použiješ fotokópie musia byť úradne osvedčené. Keď Ti zatiaľ neprišli na to, tak je to ten lepší prípad.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Economic Pozri príspevok
Buď ich manuálne prepíš rukou a daj tam patričné podpisy a pečiatky, lebo ak použiješ fotokópie musia byť úradne osvedčené. Keď Ti zatiaľ neprišli na to, tak je to ten lepší prípad.
... to fakt ? ja neoponujem, len je to pre mňa nová informácia; čím je to usmernené?
Doteraz som posielala iba kopie a neprišla späť žiadna ozvena .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
liba2 Pozri príspevok
... to fakt ? ja neoponujem, len je to pre mňa nová informácia; čím je to usmernené?
Doteraz som posielala iba kopie a neprišla späť žiadna ozvena .
OPRAVUJEM : V súčasnosti stačí do zbierky listín uložiť len xeroxovú kópiu účtovnej závierky. Do 31.1.2004 to musel byť originál alebo úradne overená kópia účtovnej závierky.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Economic Pozri príspevok
OPRAVUJEM : V súčasnosti stačí do zbierky listín uložiť len xeroxovú kópiu účtovnej závierky. Do 31.1.2004 to musel byť originál alebo úradne overená kópia účtovnej závierky.
Od toho roku 2002 /predtým neskúmam/ je možné predložiť kópiu

evina Pozri príspevok
Re: obchodný register a archív listín
Citát:
Pôvodca textu príspevku: mv66
Skutocne netreba overovat podpisy ???
Môj názor - netreba. Prečo? §3 zákona o obch. registri v bode 3 uvádza, že do zbierky listín sa ukladá originál, alebo jeho osvedčená kópia, ak tento osobitný zákon neustanovuje inak.

V bode 5 tohto §3 sa podľa mňa ustanovuje inak, t.j. Ak ide o listiny podľa odseku 1. písmeno g /kde písmeno g je účtovná závierka zapísanej osoby/ do zbierky listín sa ukladá kópia listiny.
[
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať