Zavrieť

Porady

Usporiadat
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
vladan
... ja som to tiež ešte nepodala ... a radím ti, aby si to podala čím najskôr
Dakujem, to mi je jasne, len neviem, ci mam dat: schvalene 30.6. podane 12.9. alebo schvalene 13.8. a podane 12.9.?
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
AVO
V dokumentácii týkajúcej sa založenia spoločnosti sa spravidla uvádzajú aj lehoty a povinnosti na zvolanie VZ (ak nie tam tak v Obchodnom zákonníku sú určite). Podľa môjho názoru je možné z tohto titulu čiastočne odložiť povinnosť zverejnenia ÚZ, avšak v zmysle spomínaných lehôt. Lehota 30.6.2005 sa vzťahovala tak ako uvádzaš len na "predloženie k schváleniu".
Právnici nám k tomuto žiadny výklad nedali, my sme si to vykladali aj takto.
Dakujem, skusim prestudovat spolocensku zmluvu a obchodny zakonnik.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ala13
Dakujem, to mi je jasne, len neviem, ci mam dat: schvalene 30.6. podane 12.9. alebo schvalene 13.8. a podane 12.9.?
V zápise z VZ je vhodné uviesť, že sa prejednáva ÚZ predložená k schváleniu dňa 30.6.2005 ... Dátum schválenia závisí následne od povinnosti zvolať VZ ...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AVO
V dokumentácii týkajúcej sa založenia spoločnosti sa spravidla uvádzajú aj lehoty a povinnosti na zvolanie VZ (ak nie tam tak v Obchodnom zákonníku sú určite). Podľa môjho názoru je možné z tohto titulu čiastočne odložiť povinnosť zverejnenia ÚZ, avšak v zmysle spomínaných lehôt. Lehota 30.6.2005 sa vzťahovala tak ako uvádzaš len na "predloženie k schváleniu".
Právnici nám k tomuto žiadny výklad nedali, my sme si to vykladali aj takto.
VZ sa má zvolať do 30.6. a má rokovať o schválení UZ. VZ nerokuje dva dni, ale skor dve hodiny. Takže zápis z VZ konaného 30.6. bude tiež zo dňa 30.6. a bude mať uznesenie, že UZ bola resp. nebola schválená. Ak nebola schválená, zrejme tam bude uznesenie, ktoré uloží konateľovi úlohu, ktorej splnenie je potrebné na schválenie UZ. Tiež je vhodné uviesť termín. A tak sa schválenie. UZ "odloží". Následné VZ bude zasa rokovať o schválení, dajme tomu, že ju schváli a ododňa rokovania a teda schválenia beží 30-dňová lehota na podanie do Zbierky listín a na zverejnenie (prípadne)
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Lida
VZ sa má zvolať do 30.6. a má rokovať o schválení UZ.
Ja to nechápem tak striktne. Podľa § 40 OZ ..."príslušný orgán obchodnej spoločnosti atď. je povinný predložiť riadnu individuálnu ÚZ na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia ... "
Aj právnici mali problém s výkladom, resp. odvolávali sa na skutočnosť, že je to jedno, lebo z toho neplynú žiadne sankcie. Zabudli však na Zákon o účtovníctve .
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
AVO
Ja to nechápem tak striktne. Podľa § 40 OZ ..."príslušný orgán obchodnej spoločnosti atď. je povinný predložiť riadnu individuálnu ÚZ na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia ... "
.
do 6 mesiacov - teda do 30.6.
príslušný orgán - konateľ
predložiť - teda VZ musí zvolať a musí do 30.6.
takže, kde je problém s výkladom?
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
''Predlozit na schvalenie'' nie je to iste, co ''schvalit''.
Inak suhlasim, ze mas pravdu, ale asi nie som sama, ktorej uslo, ze sa termin tohto roku posunul z 31.12. na 30.6., a preto hladame moznost ako to ospravedlnit a vyrobit v dalsom postupe menej chyb. Aj ked uznavam, ze som urobila chybu a nepodala to do 30.7.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Lida
do 6 mesiacov - teda do 30.6.
príslušný orgán - konateľ
predložiť - teda VZ musí zvolať a musí do 30.6.
takže, kde je problém s výkladom?
No zrejme nie každému to vychádza tak jednoznačne.
Ja mám za to, že VZ sa zvoláva v lehotách ustanovených spoločenskou zmluvou (vychádza sa z OZ) a zvolať ho môžem, až keď mám program, ktorý mám prejednávať. Program mám jasný 30.6.2005 - ÚZ. Mám napríklad 20 spoločníkov ... a musím si splniť zákonné povinnosti - "pozvánky" v zákonných lehotách.

A tak ako bolo uvádzané ... naznačený výklad rieši čiastočné posunutie povinného zverejnenia (nie však významné). V praxi sa stretávam s požiadavkami klientov posunúť povinné zverejnenie podľa možnosti na čo najneskorší termín. Toto je jedna z možností ... Či schodná ... hodil by sa právny výklad.

Vážim si slová, ktoré majú svoju váhu a význam ...
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Ja som sa radila s pracovnickou auditorskej spolocnosti a ta mi poradila, aby som do 30.6. urobila zapis, ze som uctovnu uzavierku predlozila na schvalenie. Nasledne si mam napr. v auguste urobit zapis z konania valneho zhromazdenia, kde ju aj schvalili. No a lehotu 30 dni na poslanie do Obchodneho registra stihnem. Nenapadlo ma este pozerat do tej spolocenskej zmluvy...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
alušik
Ja som sa radila s pracovnickou auditorskej spolocnosti a ta mi poradila, aby som do 30.6. urobila zapis, ze som uctovnu uzavierku predlozila na schvalenie. Nasledne si mam napr. v auguste urobit zapis z konania valneho zhromazdenia, kde ju aj schvalili. No a lehotu 30 dni na poslanie do Obchodneho registra stihnem. Nenapadlo ma este pozerat do tej spolocenskej zmluvy...
Mám za to, že pri kontrole plnenia zákonných povinností účtovnej jednotky je potrebné posudzovať všetky súvislosti, t.j. vychádzať aj z povinností vyplývajúcich z osobitných predpisov, zo spoločenskej zmluvy, Obchodného zákonníka atď..
Len vo vzájomných súvislostiach možno pochopiť objektívne a subjektívne faktory vplývajúce na konanie a "nekonanie" účtovnej jednotky.
Povinnosťou účtovníčky však nie je sledovanie zákonných povinností, ktoré prislúchajú najvyšším a štatutárnym orgánom spoločnosti.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
AVO
Povinnosťou účtovníčky však nie je sledovanie zákonných povinností, ktoré prislúchajú najvyšším a štatutárnym orgánom spoločnosti.
Tak toto musim ukazat tym nasim ''statutarom''. Ich pravne povedomie je nulove. Maju sice pravnika na ''pausal'', ale neinformuje ich o takychto terminoch.
Existuje vobec nejake ''skolenie pre statutarov'', kedy co a kde? Lebo ti nasi o existencii Obchodneho zakonnika ani nechyruju. A spolocensku zmluvu asi sice podpisali, ale citali len bod Delenie zisku.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ala13
Existuje vobec nejake ''skolenie pre statutarov'', kedy co a kde? Lebo ti nasi o existencii Obchodneho zakonnika ani nechyruju. A spolocensku zmluvu asi sice podpisali, ale citali len bod Delenie zisku.
Zorganizujeme ... stačí povedať. Podelíme aj zisk.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

alušik
Ja som sa radila s pracovnickou auditorskej spolocnosti a ta mi poradila, aby som do 30.6. urobila zapis, ze som uctovnu uzavierku predlozila na schvalenie. Nasledne si mam napr. v auguste urobit zapis z konania valneho zhromazdenia, kde ju aj schvalili. No a lehotu 30 dni na poslanie do Obchodneho registra stihnem. Nenapadlo ma este pozerat do tej spolocenskej zmluvy...
Toto riešenie sa mi veľmi hodí (zmeškal som). Prejde?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
alušik
Ja som sa radila s pracovnickou auditorskej spolocnosti a ta mi poradila, aby som do 30.6. urobila zapis, ze som uctovnu uzavierku predlozila na schvalenie. Nasledne si mam napr. v auguste urobit zapis z konania valneho zhromazdenia, kde ju aj schvalili. No a lehotu 30 dni na poslanie do Obchodneho registra stihnem.
mne sa nielenže hodí, ale sa s týmto názorom aj stotožňujem
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
STRELEC
Toto riešenie sa mi veľmi hodí (zmeškal som). Prejde?
Čítať aj skoršie príspevky. Podľa môjho názoru prejde, za istých podmienok.
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Tak toto je velmi dobry napad, vypis si skolenia podla vzoru RNDr. Mihála a ja ti na ne dodam vsetkych statutarov, co poznam. Kazdemu z nich sa to zide.
Niektori sice nevedia po slovensky a usilovne pohrdaju slovenskou legislativou, ale radi vyuzivaju vyhodne slovenske zdanovanie.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
STRELEC
Toto riešenie sa mi veľmi hodí (zmeškal som). Prejde?
Ešte doplním:
Je potrebné si všímať, aké sú lehoty na zvolanie VZ. Niekedy sú stanovené presne, niekedy ako minimálne ... v rámci týchto možností je podľa môjho názoru možné sa pohybovať a ostatné lehoty sa odvíjajú od "schválenia ÚZ".
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Netušila som, že usilovné pohŕdanie slovenskou legislatívou bude "zlatou baňou"
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

AVO + Vladi. Ďakujem za duš. potechu. Čítam, čítam, ale nie vždy pamätám.

PS: so starým dátumom to nejde, ale vraj žiadna veda sa z toho nerobí (Prešov, okr. súd). Že ešte počkajú, ale mali by "začať robiť vedu" celkovo zo zbierky listín. Len menšina subjektov že vraj na to nekašle. Info od hodnovernej osoby, miestnej podveličiny.
Naposledy upravil STRELEC : 13.09.05 at 09:09 Dôvod: PS:
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
STRELEC
AVO + Vladi. Ďakujem za duš. potechu. Čítam, čítam, ale nie vždy pamätám.

PS: so starým dátumom to nejde, ale vraj žiadna veda sa z toho nerobí (Prešov, okr. súd). Že ešte počkajú, ale mali by "začať robiť vedu" celkovo zo zbierky listín. Len menšina subjektov že vraj na to nekašle. Info od hodnovernej osoby, miestnej podveličiny.
Neskutocne vela ludi, co ich sro robim ucto+DP este vobec nema nic podane v zbierke listin a ani sa tam nechysta nic vlozit (Zahorie). Ale v tlaci som citala, ze ich sudy postupne zacnu ''upratovat'' a dokonca mozu spolocnost i zrusit. Ved na www.orsr.sk je i zoznam listin ulozenych a mnoho sro ma tento zoznam prazdny. V jednej spolocnosti, kde vzorne predkladaju listiny do zbierky na ulozenie vsak nemaju v tomto zozname na internete nic uvedene, tak neviem, ci tam nebolo vsetko v poriadku, ci boli splnene vsetky nalezitosti ulozenia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať