Zavrieť

Porady

Zostatok na uctoch na konci roka..

ahojte chcem sa opytat ci je mozne ze na konci roku je zostatok na ucte 314 minusovy napr. -5000 SK alebo na ucte 324100 napr. 200 000SK..a na ucte kde uctujem zuctovanie zdrav.poistenia mam tiez minusovu sumu...Podla mna by na uctoch 314 a 324 mal byt nulovy zostatok len neviem preco mi to tak zobrazuje..
Usporiadat
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Re: Kedy je oprava chyby významná?
Citát:
Pôvodca textu príspevku: denisocka
[I]Tiež som nad tým uvažovala, ale čo mám robiť s účtom 321 robí mi tam galibu tých 648,- sk? Mala by som ho nejako vyčistiť či?



V rámci koncoročnej inventarizácie účtu 321 zaúčtovať do výnosov a aj zdaniť.


__________________
Jaja


a keď si ešte preštuduješ túto tému
[SEARCH]Kedy je oprava chyby významná?[/SEARCH], tak budeš múdrejšie. Aj mne to pomohlo...
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Prosím, v priebehu roku nám omylom uhradili 2 x tú sitú faktúru. Ale sumu sme k 31.12.2008 mestihli vrátiť. Na ktorý účet by som mala zaúčtovať mylnú platbu? V pirebehu roka to účtujem na 395 no na konci roka tento účet nemôže mať zostatok. Prosím ako to riešite??
Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

invest Pozri príspevok
Prosím, v priebehu roku nám omylom uhradili 2 x tú sitú faktúru. Ale sumu sme k 31.12.2008 mestihli vrátiť. Na ktorý účet by som mala zaúčtovať mylnú platbu? V pirebehu roka to účtujem na 395 no na konci roka tento účet nemôže mať zostatok. Prosím ako to riešite??
Ďakujem
Keď vám uhradili, tak vy máte záväzok platbu vrátiť. Treba vybrať zo záväzkových účtov, najlepšie 325 alebo 379. Určite nie je správne ani počas roka účtovať takého prípady na účte 395 - viď Postupy účtovania....
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať