Zavrieť

Porady

zaučotvanie dokaldu v pohode

Prosím Vás odstal som nový program Pohodu a som začiatočník, viete mi poradiť ako správne zaúčtovať pokladničný doklad zaplatený plat. kartou za PHM, karta patrila zamestnávateľovi (majiteľovy).

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Ja to robím tak, že si vytvorím záväzok podľa tohto dokladu z ERP, ktorý k tomu pripnem a potom pri účtovaní bankového výpisu, kde bude predmetná pladba kartou, uhradím záväzok.

    fajnovka je offline (nepripojený) fajnovka

    fajnovka
    k tomuto ma napadlo - k akému účtu je platobná karta ?
    ak je k osobnému účtu majiteľa - t.j. nie k firemnému účtu - tak to účtuj len ako pokladničný výdaj

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    ivab Pozri príspevok
    Ja to robím tak, že si vytvorím záväzok podľa tohto dokladu z ERP, ktorý k tomu pripnem a potom pri účtovaní bankového výpisu, kde bude predmetná pladba kartou, uhradím záväzok.
    Doplním, my PHM a podobné nákupy aj v supermarketoch dávame do ostatných záväzkov. Robím firmu, ktorá ma za qartál k DPH takýchto dokladov aj okolo 200 a je lepšie ak ostatné faktúry sú oddelené od takýchto dokladov.

    apo

    zaučotvanie dokaldu v pohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.