Zavrieť

Porady

Nerozumiem potvrdeniu o príjme

Zamestnanec má takéto potvrdenie o príjme.

01 úhr. 435 832
02 1-7
03 poist. 42 595
z toho ZP 13 293
04ČZD 393 237
05 úhrn pred. 107 422

06 nez.časť 52 976
07 vypl. bonus 11 340
08 11 340
09 príspevky 3 500
10dopl.dôch.platené zamestnávateľom 7 000
Nesedia mi odvody ani daň, prečo?
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Tak pardon, nevedela som, že si to riešite mimo...
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ermon Pozri príspevok
Tak pardon, nevedela som, že si to riešite mimo...
A čo - hádam si sa neurazila Ja som to povedala len preto, aby si vedela, prečo tu nevidíš Evinin názor.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Tak či tak, to potvrdenie je na 100% zlé.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Máme povinnosť skúmať, či sú prinesené potvrdenia " k veci" ?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Tak a už to mám , išla som na to logicky a vyšlo mi že musí mať preplatok na dani 17569 , tak som potom vyrátala aký musí mať hrubý príjem a vyšlo mi to že mu dali nižší príjem o 225 166 sk, tak ako vyrátala aj Paula, čiže spolu by mal mať príjem
660 948 za 7 mesiacov. Asi mu tam nedali to odstupné ale mu ho zdanili , v pondelok idem pátrať.Ďakujem všetkým.
Naposledy upravil liduska : 23.02.07 at 20:43
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ermon Pozri príspevok
No Pepa tak ja hľadám, čo hovorila liduske Evina a vôbec nič nevidím, len to vysvetlenie s DB. Tak čo hovorila evina???
Hovorili sme o tom na šuťáku a schválne kto vyhrá súťaž
nechce sa mi veriť, že by mu o toľko neuviedli hrubý príjem. Mňa napadlo, či mu v marci a možno aj v nasledujúcich mesiacoch nezrazili nedoplatok na dani z príjmu za rok 2005 na základe RZD a pani účtovníčka mu ho zarátala do odvodov
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Evina a aká je cena?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

liduska Pozri príspevok
Evina a aká je cena?
Dobrý pocit
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Mám najnovšie informácie klient bol aj spoločníkom a teda dostal vyplatené podiely na zisku ale za viac období , teraz mi má zistiť za aké obdobia to dostal. Nakoľko sa podiel na zisku od r.2004 nezdaňuje a ak mal podiel vyplatený aj z r. pred 2004 tak to bude zase príjem a treba DP typ B? Ale chcela by som teraz vedieť čo sa má vlastne uvádzať na potvrdení o príjme zo záv.č. aj vyplatený podiel alebo len daň z neho, či ako to vlastne je. A čo ak má vyplatený aj vyrovnávací podiel - ten bude zasa čo?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V každom prípade nejde o zdaň. príjem zo záv.činnosti a v potvrdení to nemá byť.
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

Prosím vás stretol sa niekto s takým niečím akože firma nechce vystaviť potvrdenie pretože citujem : oni také veci nerobia a ani nedávajú výplatné pásky pretože citujem: zamestnanec by to mohol zneužiť ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Wibko Pozri príspevok
Prosím vás stretol sa niekto s takým niečím akože firma nechce vystaviť potvrdenie pretože citujem : oni také veci nerobia a ani nedávajú výplatné pásky pretože citujem: zamestnanec by to mohol zneužiť ?
Priznám sa že to počujem prvý krát . JE TO ICH POVINNOSŤ !!!!!
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

Ja viem aj mňa to posadilo do stoličky, čo v takom prípade ak to potvrdenie potrebujem a od nich ho určite nedostanem, už sa pokúšam asi mesiac ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Wibko Pozri príspevok
Ja viem aj mňa to posadilo do stoličky, čo v takom prípade ak to potvrdenie potrebujem a od nich ho určite nedostanem, už sa pokúšam asi mesiac ?
Doporučujem komunikovať písomne s poukázaním na Zákon o dani z príjmu
§ 39 odst. 5 - POVINNOSTI ZAMESTNÁVATEĽA .
Naposledy upravil Zita5 : 25.02.07 at 11:47
0 0
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

To všetko mám už za sebou, dík za rady.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Wibko Pozri príspevok
To všetko mám už za sebou, dík za rady.
Tak ak si nepochodil , resp. pracovník , ktorého sa to týka , tak treba zájsť na príslušný DÚ a podať sťažnosť , nakoľko dotyčného zamestnávateľ spôsobuje problém pri plnení si jeho povinností vysporiadania si daní voči štátu za rok 2006.
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

No a už to mám všetko zistené, po tel. rozhovore s klientom som zistila, že v 7. mes, mu vyplatili 225133 podiel na zisku za roky 2002,2003 a tieto mu aj zdanili , čiže v príjme to nemá ale v dani áno. A to je presne ten rozdiel o ktorý to nesedelo. Čiže ani tá dan z podielu na zisku za r.2002,2003 nemá byť v Potr.o príjme? Čo teraz s tým mám robiť?
Naposledy upravil liduska : 24.02.07 at 12:24
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Kto sa teda buchne po čele???
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

No veď to práve chcem od vás vedieť!!!!!!!!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
liduska Pozri príspevok
No a už to mám všetko zistené, po tel. rozhovore s klientom som zistila, že v 7. mes, mu vyplatili 225133 podiel na zisku za roky 2002,2003 a tieto mu aj zdanili , čiže v príjme to nemá ale v dani áno. A to je presne ten rozdiel o ktorý to nesedelo. Čiže ani tá dan z podielu na zisku za r.2002,2003 nemá byť v Potr.o príjme? Čo teraz s tým mám robiť?
Vy nič, ONI nech to potvrdenie opravia, podiel na zisku v úhrne príjmov nemá byť a daň nemá byť započítaná do úhrnu preddavkov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať