Zavrieť

Porady

POZOR - Práca v Írsku-podanie DP

emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Chcem len upozorniť ľudí, ktorí majú príjmy z Írska, že Írsko už posiela nahlášky zamestnaných Slovákov na naše DÚ, aby ste si nezabudli podať daňové priznanie, alebo zatiaľ dať žiadost o neskoršie podanie.
Vychádzajú tam dosť veľké pálky zdanenia celosvetových príjmov, keďže Írsko ma 6% daň a Slovensko 19%.
Naposledy upravil emily : 24.02.07 at 14:07
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Text .... v zmysle § 49 ods.3 ZoDP žiadam o predĺženie lehotu na podanie DP do 30.9.2007 (toto je max), nakoľko súčasťou mojich príjmov budú aj príjmy zo zdrojov v zahraničí .
Posledný termín na podanie žiadosti je 15.3. - viedli sa tu nejaké polemiky, či vzhľadom na to, že posledný deň na podanie DP je 2.4. nepredlžuje sa aj tento termín o nejaký dník - ale na čo to odkladať na poslednú chvíľu .
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

zdravim vsetkych

takze pre ludi, ktori pracuju v Irsekj republike:

ake su dostupne doklady pre irish tax domicile:
- P60
- papier z revenue kde je uvedene obdobie a cutoff points, etc.
- papier od zamestnavatela

otazka je ci to staci....

podmienky pre irish tax domicile (len v skratke, presny popis je uvedeny v niekolkych prispevkoch a nemam cas to hladat ) :
- viac ako 183 dni
- hospodarke a neviem ake zaujmy (prenajaty byt, chodenie do gym-u,....co este?)

skusal niekto kontaktovat revenue ohladne toho?


pre vsetkych:
co by malo obsahovat potvrdenie o danovom domicile?


Vdaka za vsetky pripomienky k tomu

emi
/dufajuca ze slnko bude svietit aj cez vikend
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pripájam niečo...možno sa to bude hodiť...

http://www.exil.sk/site/irsko.php/20...y_v_irsku_2007
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

DanielaSĽ Pozri príspevok
Pripájam niečo...možno sa to bude hodiť...

http://www.exil.sk/site/irsko.php/20...y_v_irsku_2007
Ak som to správne pochopila:Ak zamestnance získa to potvrdenie o danovej rezidencii v Írsku ak sa tam zdržiaval od 3/06 do 12/06, tak má povinnost podat DP na Slovensku len z príjmov SR 1/06-3/06+doloží to ptvrdenie z Írska o rezidencii. A v Írsku podá potom DP spolu s príjmami zo SR?Pls.
0 0
jananitra jananitra

jananitra je offline (nepripojený) jananitra

Prosím o radu aké tlačivo mám žiadosť v írsku nech mi dajú súhrn príjmu a akú mi odviedli dan?
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

jananitra Pozri príspevok
Prosím o radu aké tlačivo mám žiadosť v írsku nech mi dajú súhrn príjmu a akú mi odviedli dan?
Ja mám P60.
0 0
ouki ouki

ouki je offline (nepripojený) ouki

Vie niekto čo presne znamená položka TAX CREDIT z tlčiva P60?
Ďakujem.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Známa bola v lete zamestnaná na 3 mesiace v Škótsku, kde jej bola zrazená daň a teraz tam posielala žiadosť o vrátenie tejto dane. To znamená že si tento príjem musí zdaniť a daň odviesť v priznaní za rok 2006 - chápem to správne? Ďakujem..
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pre Škótsko platí iná zmluva ako pre Írsko ....
Škótsko je súčasťou Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska. V zmluve máme metódu vyňatia príjmov zo zdanenia ...
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Johanka asi si ma zle pochopila:Totiž ide o to že keď si teraz poslala žiadosť do Škótska o vrátenie dane z príjmov ktorú jej zrazili a odviedli v Škótsku a daň jej na základe žiadosti vrátia, mne to potom vychádza tak že túto daň si potom musí odviesť daň.úradu na Slovensku.
Vraj je to bežný postup, že si zarábajúci v Škótsku takto žiadajú daň vrátiť, mňa zaujíma aký je potom postup u nás.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Johanka ťa pochopila veľmi dobre. Keďže je daň z príjmu na území KVB,Š a SÍ zo zdanenia vyňatá, tak je jedno, či si žiadaš, alebo nežiadaš vrátenie dane v Škótsku.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Ohľadne tej žiadosti o vrátenie dane som dostala červíka do hlavy ako je to ďalej s daňou, tak ste ma upokojili a ďakujem za odpovede.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Ahojte poraďáci. Potrebovala by som pomoc pri vyplnení daňového priznania typ A, z príjmov z Írska. Predtým som nič také ešte nerobila a do konca podania DP ostáva len pár dní. A to nemusím urobiť len toto DP. Mám potvrdenie P60 aj P45. Akosi spolu nesúvisia. Predpokladám, že P60 je za obdobie roka 2006 a P45 za rok 2007, keďže už s prácou v Írsku skončil.
Robila som už DP z príjmov z ČR, takže postup v podstate poznám. Len neviem definovať tie údaje na tom potvrdení. Takže priemerný ročný kurz EUR je 37,248, total pay 13 961,28 /J6/, Net tax deducted 18,03 /J7/, K3 137,77,
K4 1341,44, F2 49, C2 AO, C3 AL, F3 2.
Tax Credit 3120,0 , Standard Rate Cut Off 32000,28
Works No. KP06.
Veľmi by som Vás poprosila o pomoc pri definovaní týchto čiastok, čo je hrubý príjem, daň ... atď. A potom by som si to dala ešte skontrolovať. Vďaka.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Naozaj mi nikto neviete pomôcť ako s tým pohnúť ďalej?
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Skúšala som hľadať v rôznych témach, no nenašla som presne definované údaje z potvrdenia P60 na naše pomery. Tak skúsim.ˇ
Úhrn príjmov /total pay/ r. 32 13961,28 x 37,248 = 520 030
Poistné / employee´s PRSI/ r. 33 137,77 x 37,248 = 5131
Základ dane r. 34 514 898
Základ dane r. 36 514 898
Nezd. čiaska r. 37 90 816
základ dane r. 44 424 082
Daň r. 45 80 575
R. 49 514 898
R. 50 /net tax deducted/ 18,03 x 37,248 = 671
R. 51 100 %
R. 52 80 575
R. 53 671
R. 54 79 904
Ešte neviem, čo je údaj Tax credit a Standard Rate Cut Off Point.
Môžte sa na to niekto mrknúť, či je to o.k.? Treba toto tlačivo priložiť k DP a uznáva DÚ tento doklad. Vďaka.
Je možné, že z takto vysokého príjmu zaplatil daň len 18,03 EUR?
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Naozaj mi nikto nevie pomôcť? Potvrdiť alebo vyvrátiť, či som si to správne vyložila? No, asi budem aj naďalej viesť monológ. Keďže po anglicky skoro vôbec neviem, a ani tí, čo vedia anglicky lepšie, mi nevedeli pomôcť, ja som si to vysvetlila takto. Potrvdenie P60 je ako naše "ročné zúčtovanie", t.z. ak pracovný pomer stále trvá dostane zamestnanec po skončení roka toto potvrdenie, kde je už vyúčtovaná daň. Potvrdenie P45 je ako naše potvrdenie o príjme a zrazených preddavkov, ktoré sa vydáva pri ukončení prac. pomeru.
Tax credit je čiastka, do ktorej výšky sa odpočítava daň, no daň sa platí až po prekročení tejto čiastky. Keďže jeho vypočítaná daň prekročila hranicu 3120 EUR, tak mu vyšiel doplatok 18.03 EUR. Chápem to správne? Budem vďačná za akýkoľvek postreh.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marti.ka Pozri príspevok
Skúšala som hľadať v rôznych témach, no nenašla som presne definované údaje z potvrdenia P60 na naše pomery. Tak skúsim.ˇ
Úhrn príjmov /total pay/ r. 32 13961,28 x 37,248 = 520 030
Poistné / employee´s PRSI/ r. 33 137,77 x 37,248 = 5131
Základ dane r. 34 514 898 9
Základ dane r. 36 514 898 9
Nezd. čiaska r. 37 90 816
základ dane r. 44 424 082 3
Daň r. 45 80 575
R. 49 514 898 9
R. 50 /net tax deducted/ 18,03 x 37,248 = 671
R. 51 100 %
R. 52 80 575
R. 53 671
R. 54 79 904
Ešte neviem, čo je údaj Tax credit a Standard Rate Cut Off Point.
Môžte sa na to niekto mrknúť, či je to o.k.? Treba toto tlačivo priložiť k DP a uznáva DÚ tento doklad. Vďaka.
Je možné, že z takto vysokého príjmu zaplatil daň len 18,03 EUR?
Marti.ka Pozri príspevok
Naozaj mi nikto nevie pomôcť? Potvrdiť alebo vyvrátiť, či som si to správne vyložila? No, asi budem aj naďalej viesť monológ. …………...
Dialóg je najlepšie viesť s daňovníkom, ktorého sa tieto príjmy týkajú. On alebo jeho zamestnávateľ by mal najlepšie vedieť Ti to preložiť.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Vďaka, že sa aspoň niekto ozval. Lenže väčšina takýchto daňovníkov nemá ani potuchy čo má vo výplatných páskach. Preložiť mi to nevie dokonca ani lektorka angličtiny, keďže to má neskutočne veľa významov.Ten daňovník si myslí, že daň určite platil, ale ja som v tom potvrdení okrem tých 18,03 EUR, nenašla žiadnu zmienku o zaplatení dane. A tento formulár je predsa všeobecný, určite sa niekto z vás s tým už stretol. Čítala som Vaše príspevky Marína aj Johanka a z toho som dospela k názoru, že o tom určite viete viac ako ja.
K tej oprave môjho DP - okrem tej spočítacej chyby by to mohlo takto byť?
Vďaka.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

tax credit : -daňový dobropis,zápočet dane, dobropis
standart rate cut off point - pravdepodobne nezdaniteľá časť-hranica na určenie výšky ..

Odporúčam ti pozri si www.euroinfo.gov.sk a medzi členskými krajinami si vyhľadaj -Veľkú Britániu a v nej -práca v krajine.
Tam sú určené -výšky dane, nezdaniteľné dane, spôsob zdaňovania a myslím aj skratky používaných symbolov.
Odvody : -výška, %odvodov

Hranica pre určenie dane napr. 0-1960 : 10 % daň
1961-30.500 : 22 % daň
Potom majú tzv. daňový prídavok - ak nepresiahne určitú výšku zárobku nebude platiť daň.

Mne táto stránka veľmi pomohla pri príjme zo švajčiarska, mala som iba výplatné pásky bez prekladu do slov.jazyka a podľa tohto som vedela zaradiť čo je daň a poistné a prepočítať si jeho mzdu.
Naposledy upravil misolga : 28.03.07 at 08:13
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marti.ka Pozri príspevok
....... Lenže väčšina takýchto daňovníkov nemá ani potuchy čo má vo výplatných páskach. ......
Uznaj, kto by to mal lepšie vedieť ako oni a ich zamestnávateľ?
Marti.ka Pozri príspevok
....... Čítala som Vaše príspevky Marína aj Johanka a z toho som dospela k názoru, že o tom určite viete viac ako ja. To, že niečo vieme o zápočte dane a vyňatí príjmov zo zahraničia ešte neznamená, že vieme tie skratky aj preložiť.
K tej oprave môjho DP - okrem tej spočítacej chyby by to mohlo takto byť? Mohlo.
Vďaka.
........................
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať