Zavrieť

Porady

POZOR - Práca v Írsku-podanie DP

emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Chcem len upozorniť ľudí, ktorí majú príjmy z Írska, že Írsko už posiela nahlášky zamestnaných Slovákov na naše DÚ, aby ste si nezabudli podať daňové priznanie, alebo zatiaľ dať žiadost o neskoršie podanie.
Vychádzajú tam dosť veľké pálky zdanenia celosvetových príjmov, keďže Írsko ma 6% daň a Slovensko 19%.
Naposledy upravil emily : 24.02.07 at 14:07
Usporiadat
ouki ouki

ouki je offline (nepripojený) ouki

Marti.ka Pozri príspevok
Naozaj mi nikto nevie pomôcť? Potvrdiť alebo vyvrátiť, či som si to správne vyložila? No, asi budem aj naďalej viesť monológ. Keďže po anglicky skoro vôbec neviem, a ani tí, čo vedia anglicky lepšie, mi nevedeli pomôcť, ja som si to vysvetlila takto. Potrvdenie P60 je ako naše "ročné zúčtovanie", t.z. ak pracovný pomer stále trvá dostane zamestnanec po skončení roka toto potvrdenie, kde je už vyúčtovaná daň. Potvrdenie P45 je ako naše potvrdenie o príjme a zrazených preddavkov, ktoré sa vydáva pri ukončení prac. pomeru.
Tax credit je čiastka, do ktorej výšky sa odpočítava daň, no daň sa platí až po prekročení tejto čiastky. Keďže jeho vypočítaná daň prekročila hranicu 3120 EUR, tak mu vyšiel doplatok 18.03 EUR. Chápem to správne? Budem vďačná za akýkoľvek postreh.

Bohužial ani ja som nenašiel nikoho kto by si bol v tejto oblasti 100% istý.
Sam pracujem v Irsku a mam rovnaký problém.Podla mna je možné že zaplatil dan len 18 eur,podla toho čo som zistil ja,dan sa v Irsku plati podla toho kolko sa zaraba.Vačšina slovakov pracuje v hranici oklo minimalnej mzdy,tak platia nízku dan v írsku a tým vzniká velký nedoplatok na slovensku. No stretol som sa uz aj s prípadom ,kde učtovník započítal do zaplatenej dane aj položku tax kredit.Fakt neviem ako sa v tom mame vyznat my laici ked v tom nemaju jasno ani odbornici
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Keďže som si tiež nebola istá, dala som DP známemu s tým, že nech si to ešte niekde overí. Mne vyšlo, že má doplatiť 80 tis, ak si podá DP na Slovensku. Riešením by bolo vybaviť si rezidentúru v Írsku. A hlavne čo by som ja poradila tým, čo pracujú v zahraničí je, aby si v prvom rade vybavili predĺženie na podanie DP. Dal si to overiť a vraj som sa niekde pomýlila. Nejde mi to do hlavy. Pri 520 tis. príjme, zaplatenej skoro žiadnej dane mu vyšla daňová povinnosť 8 korún. Asi mu bol započítaný ten tax credit. Ale aj tak mi to nijako nevychádza.
0 0
virgil303 virgil303

virgil303 je offline (nepripojený) virgil303

Vladko
ahoj, hladam nieco o DP ...som zamestnaný v IRL od 29.8.2007 a na SVK som bol zamestnaný od 1.1.2007 do 14.6.07 potom dobrovolný platca zdr. poistenia neviem kde sa tu v IRL vybavuje ta rezidencia nemam pracovnu zmluvu v ruke ale som vedený riadne na uradoch a pýtal som si od sefa aj P60 ale neviem ci mi to da ... na DU mi povedali,ze priznat si prijem zo zahranicia musim ale ze dan platit nebudem lebo tu za mna plati zamestnavatel a ze to s IRL je osetrene nejakou zmluvou tak ked to tu citam som s toho vedla alebo skôr nechapem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Už si sa pýtal aj v inej téme a doporučila som ti si prečítať, čo je v priloženom linku
http://www.porada.sk/639080-post8.html
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Prosím, čo je to ten TAX KREDIT ? Ďakujem

Veľa Slovákov pracujúcich v Írsku plače nad hrozbou vysokej dane, pretože ich náklady na bývanie a stravu nie sú zanedbateľné, u nás by z toho vyžila 4-členná rodina...
Naposledy upravil dopravca : 08.04.08 at 06:50
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Marti.ka Pozri príspevok
Keďže som si tiež nebola istá, dala som DP známemu s tým, že nech si to ešte niekde overí. Mne vyšlo, že má doplatiť 80 tis, ak si podá DP na Slovensku. Riešením by bolo vybaviť si rezidentúru v Írsku. A hlavne čo by som ja poradila tým, čo pracujú v zahraničí je, aby si v prvom rade vybavili predĺženie na podanie DP. Dal si to overiť a vraj som sa niekde pomýlila. Nejde mi to do hlavy. Pri 520 tis. príjme, zaplatenej skoro žiadnej dane mu vyšla daňová povinnosť 8 korún. Asi mu bol započítaný ten tax credit. Ale aj tak mi to nijako nevychádza.

Nezistila si, ako vyzeralo to DP? Nikto nevie čo je ten taxcredit a či sa môže uplatniť? Ďakujem
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Doteraz som presne nezistila ako nakoniec vyzeralo to jeho daňové priznanie. Po prečítaní mnohých príspevkov tu na porade ohľadom tejto témy som si istá, že to DP nemal vypočítané správne. A dostalo sa ku mne, že to pomaly aj on sám zisťuje . Taxcredit nie je zaplatená daň. Nemožno ju odpočítať z daňovej povinnosti. Skúsim vysvetliť ako to chápem ja. My máme odpočitateľnú čiastku dane, oni tú taxcredit. Je to nejaká výška dane na rok. Ak ti daňová povinnosť nevyjde vyššia ako tvoja taxcredit, tak daň neplatíš. Ak ti daňová povinnosť vyjde vyššia, tak zaplatíš len rozdiel medzi vypočítanou daňou a taxcreditom.
Možno sa však mýlim. Ahoj.
0 0
kami8 kami8

kami8 je offline (nepripojený) kami8

Jozef Mihál Pozri príspevok
Nech si v Írsku na ich "DÚ" vybavia potvrdenie o írskej rezidencii a majú pokoj.
Dobry den.Prosim o radu.Ako sa da vybavit rezidencia v Sev.Irsku?Pracuju tam nase deti-cca 2 roky-a teraz sa chystame s manzelom vycestovat za nimi/tiez sa tam chceme zamestnat/tak neviem,ako tu mam riesit DP,ked vecsinu roka budeme vsetci tam.Doteraz som ja detom podavala DP-ale idealne risenie pre nas by bola rezidencia-o ktorej som sa dozvedela prave z vasho prispevku.Vopred vam dakujem-citala som tu skoro vsetky prispevky,ale cim dalej,tym viac mam z toho gulas........citala som dalej a teraz som to pochopila tak,ze ked deti su tam uz druhy rok a sev.Irsko je vynate z dvojitej dane,tak deti by uz tu nemali podavat DP,kedze su tam viac ako 183 dni a mala by na nich platit rezidencia.Maju PZ s podnikom-nie s agenturou,prenajaty dom a kupili si auto-to na upresnenie-lebo som nieco citala aj o tomto.Musia ist len DU a pytat si to potvrdenie o irskej rezidencii?Kedze podmienky-podla toho,co som tu citala-asi splnaju.Vela otazok-ospravedlnujem sa a dakujem.
Naposledy upravil kami8 : 11.05.08 at 07:43
0 0
martina2907 martina2907

martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

Čo sú daňové kredity?
Jednotlivec má právo na priznanie určitých daňových kreditov, v závislosti od osobných okolností, ako napr. daňový kredit osoby v manželskom zväzku, daňový kredit zamestnanca v systéme PAYE, atď. Tieto daňové kredity znižujú daň, vypočítanú z hrubej mzdy. Ak chcete vidieť príklady daňových kreditov, kliknite
0 0
martina2907 martina2907

martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

revenue - tam je vsetko, tie kredity su dobre, mozete ich ziskat aj tym, ze platite najom, tym sa Vam zvysia a dane znizia...len to treba prestudovat...
0 0
martina2907 martina2907

martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

Este som chcela dodat k tej dani v IRL, ktosi tu v diskusii spominal, ze IRL ma dan 6%, zaujimave, pretoze v IRL je dan dvojaka. Normalna je 20% a ked prekrocis svoj tyzdenny "weekly cut off" tak je dan 42%, pozor nie z celej sumy, ale len z tej, co prekrocis.Vznika to tym, ked ludia pracuju a pracuju, aby co najviac zarobili a pritom vacsina ich penazi ide na dane.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Chcem sa opýtať:
známa /matka dvoch detí/ robí už dlhšie /2,5 roka/ v Severnom Írsku, príjmy má len zo sev.írska, dostala papier P60.
Čiže celý rok v sev.irsku a príjem iba zo sev.írska.

Aké povinnosti má voči Slovensku?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Pokiaľ je daňovým rezidentom Slovenskej republiky má povinnosť každoročne podať daňové priznanie.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
ermon Pozri príspevok
Pokiaľ je daňovým rezidentom Slovenskej republiky má povinnosť každoročne podať daňové priznanie.
Ako zistím kde je rezidentom?
Ako vypísem Danové? typ A?
Slovenské príjmy napísem 0 a vynaté príjmy tie z toho potvrdenia P60 - 648 675 Skk/ ??
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Doporučujem kliknúť tu: [SEARCH]Írsko[/SEARCH]

Tém a príspevkov k DP je tam neúrekom
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
Paula Pozri príspevok
Doporučujem kliknúť tu: Írsko

Tém a príspevkov k DP je tam neúrekom

Tak akože dakujem.

Chcela som vediet konkretne odpoved na moju otázku lebo je rozdiel irsko a severné írsko a tie témy som už čítala a bola som dost zmätená lebo každy si písal o tom svojom.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

tak akože prosím.
a tu zistíš ako zistíš kde si daňovým rezidentom: http://www.porada.sk/t78389-rezident-irska.html
http://www.porada.sk/t41102-zdanovan...ad-z-drsr.html

a keď to dočítaš ešte sa akože pýtaj, ak ti niečo nebude jasné. V každom prípade pokiaľ budeš mať doklad o daňovej rezidencii v Severnom Írsku nebudeš mať povinnosť podať DP na Slovensku. Daňovú rezidenciu však musíš preukázať.

Mám info, že ľudia pre získanie daňovej rezidencie v sev. írsku vracali slovenské občianske preukazy.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

a tu sú ešte dve dôležité veci :

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=308
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=307

to si stiahni, jedno je stanovisko drsr k určeniu daňových povinností pre daňovníkov, ktorím plynú príjmy z ÍRSKA a druhé je Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia a zabránení daňovému úniku v odbore daní z príjmov SR - ÍRSKO
nájdeš to aj naspodu v mojom profile.
a nemáš začo.
0 0
daniela1109 daniela1109

daniela1109 je offline (nepripojený) daniela1109

žena, daniela1109@post.sk
ďakujem



Urobila som daňové A na stránke DRSR, vypísala som príjmy zo sev. írska prepočítané priemerným kurzom 2007 do kolonky príjmy od zamestanávateľov a potom klasické výpočty až kým som prisla do riadkov 46-48 kde som vyňala príjmy zo sever.írska a tým mi vyšla 0 a pokračovala som ďalej s nulami a zisťovala som že má nárok aj na daňový bonus ktorý jej vyplatí danový úrad tak som to vypísala že si žiada o 6570,- Skk, a hotovo, "to vsjo"
Naposledy upravil daniela1109 : 17.09.08 at 04:47
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ermon Pozri príspevok
tak akože prosím.
a tu zistíš ako zistíš kde si daňovým rezidentom: http://www.porada.sk/t78389-rezident-irska.html
http://www.porada.sk/t41102-zdanovan...ad-z-drsr.html

a keď to dočítaš ešte sa akože pýtaj, ak ti niečo nebude jasné. V každom prípade pokiaľ budeš mať doklad o daňovej rezidencii v Severnom Írsku nebudeš mať povinnosť podať DP na Slovensku. Daňovú rezidenciu však musíš preukázať.

Mám info, že ľudia pre získanie daňovej rezidencie v sev. írsku vracali slovenské občianske preukazy.
Nie v každom prípade je to tak. Môže nastať konflikt záujmov, keď oba štáty si nárokujú, že dotyčná osoba je jej rezidentom. Konflikt dvojitej rezidencie sa posúdi podľa rozhraničovacích kritérii zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia. Bližšie vysvetlenie tu http://www.porada.sk/t73607-rezident...-kriterii.html
V uvedenom linku pozri aj prísp.2
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať