Zavrieť

Porady

mesačný výkaz poistného - príloha

Prosím poraďte mi či správne vyplním:
zamestnávateľ má zamestnanú pracovníčku - čašníčku na TPP. Odvody za ňu odvádza z min. mzdy 7 600,-
Potrebujem vyplniť mesačný výkaz poistného a príspevkov do SP, a v prílohe do kolonky Vym.základ pre SP,SDS,IP a PvN akú píšem čiastku? 7600,- ? alebo 1064,-?
Prosím poraďte mi

stefany
Usporiadat
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

smith Pozri príspevok
Mne mzdový program do SP neuvádza ZC na materskej. Do ZP áno, a to spôsobom, že celkový počet poistených je napr. 10, a počet ZC za ktorých sa platia odvody je 9. V SP aj v ZP predsa mali by mať záznam o tom, že ZC je na materskej (ak bolo zaslané RLFO do SP pri nástupe na MD, a do ZP hromadné oznámenie).
Ahojte,
mňa by zaujímalo či na výkaze do SP sa má pri zamestnankyni na RD uvádzať počet dní? Má tam byť 0 alebo počet kal. dní v danom mesiaci.
Ďakujem.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Má tam byť 0, lebo neodpracovala ani jeden deň.
0 0
Netka Netka

Netka je offline (nepripojený) Netka

ZuzanaP Pozri príspevok
Má tam byť 0, lebo neodpracovala ani jeden deň.
Myslela som si, ale program mi tam dáva dni.
Čo poviete je to veľká chyba? Mám podávať opravné výkazy?
Ja si myslím, že na RLFO majú všetko oznámené, takže tie dni by tam vadiť nemali hlavne, že odvody sú nulové. Aký je Váš názor.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Netka Pozri príspevok
Myslela som si, ale program mi tam dáva dni.
Čo poviete je to veľká chyba? Mám podávať opravné výkazy?
Ja si myslím, že na RLFO majú všetko oznámené, takže tie dni by tam vadiť nemali hlavne, že odvody sú nulové. Aký je Váš názor.
Uričte by som kvôli tomu nerobila opravné výkazy, ale skús sa spojiť s firmou, od ktorej máš soft, že by to opravili.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
smith Pozri príspevok
Mám pocit, že tá predchádzajúca účtovníčka miešala hrušky s jablkami. Tá suma 966,- sa zdá ako odvod do ZP z min.VZ. Jednoznačne podaj opravné (dodatočné) výkazy za celý rok, ak to bolo nesprávne uvedené vo výkazoch.
Ja by som radila radšej ísť za svojou správkyňou a poradiť sa s ňou o probléme, lebo ja som raz dávala dodatočný výkaz a mali z toho taký guláš, (počítač jej to nechcel zobrať), že som tam musela kvôli tomu ísť 3x.
0 0
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

je potrebné v prílohe výkazu pre SP u dohodárov uvádzať iba počet dní odpracovaných v mesiaci, resp. kalendárne dni od kedy trvá dohoda?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja uvádzam počet odprac. dní v prísl. mesiaci.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Dávam do pozornosti nové vyplňovanie mesačných výkazov a prílohy od 1.9.2007. Viac na stránke sociálnej poisťovni a v prílohe. Najzaujímavejší je príklad číslo 7 a 8.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať