Zavrieť

Porady

Hľadám partnera do výroby čokolády

Dobrý deň.
Mám zariadenú prevádzku na výrobu horúcej a ľadovej čokolády vynikajúcej chuti - unikátny výrobok vysokej kvality. Je to skutočná čokoláda, nie puding! Receptúra je vlastná. Výroba je vysoko rentabilná. Predajnosť mám úspešne "testovanú" 14 mesiacov v reálnej prevádzke kaviarenského typu. Hľadám partnera do podnikania. Z rodinných / osobných i finančných dôvodov nie som schopná ďalej pokračovať sama. Za určitých okolností som ochotná aj predať výrobu, poprípade nápad...
Ďakujem za reakcie.
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Držím palce.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

ladybird1: pozri SS
0 0
regius regius

regius je offline (nepripojený) regius

aku formu partnerstva v tvojom podnikani si predstavujes?
0 0
ladybird1 ladybird1

ladybird1 je offline (nepripojený) ladybird1

Dobrý deň,
forma spolupráce môže byť rôzna, podľa situácie... Ja osobne ale radšej nie priame spojenie do jednej sro. Uprednostňujem nezávislejšiu formu spolupráce, napr.: licenčná zmluva, zmluva o spolupráci alebo zmluva o tichom spoločníkovi. Mám málo času na vedenie výroby, ale dá sa uvažovať aj o tom, že ja by som len vyrábala a nový obch.partner by zabezpečoval odbyt a distribúciu. (Ale v mojej súčasnej situácii uvažujem a jednám skôr o predaji licencie výrobku a odstúpení prevádzky - myslím, že za dosť výhodných podmienok.)
Ladybird
0 0
regius regius

regius je offline (nepripojený) regius

skusme to zhrnut: mas prevadzku na vyrobu horucej a ladovej cokolady podla vlastnej receptury, vyroba je vysoko rentabilna, dopyt po tomto produkte mas otestovany v realnej prevadzke. Predaj mas otestovany iba v jednej kaviarni? Pochopil som spravne, ze v dalsej expanzii ta brzdia rodinne a financne dovody? Ty zabezpecujes predaj vyrobku a mas niekoho, kto produkt vyraba?
0 0
ladybird1 ladybird1

ladybird1 je offline (nepripojený) ladybird1

Predaj mam otestovaný v jednej kaviarni - čokoládovni, kde sa mesačne predávalo okolo 2000 porcií. Ja mám výrobňu, receptúru, ale nemám absolútne čas a peniaze. Rozišla som sa s kamarátkou, ktorá mi mala zabezpečovať odbyt a nikoho vhodného som zatiaľ miesto nej nenašla. Teraz nevyrábam vôbec, pretože naozaj nestíham sa tomu venovať, ale výrobu stále držím a čakám a jednám...
0 0
regius regius

regius je offline (nepripojený) regius

vyroba cokolady bola len tvoja doplnkova cinnost?...... zivi ta nieco ine?
0 0
marriesa marriesa

marriesa je offline (nepripojený) marriesa

Ahoj!
No, znie to zaujímavo. ja som dakedy plánovala mať niečo podobné. Ak by si mala záujem , tak by sme sa mohli skontaktovať a možno by si vo mne našla toho koho hľadáš. Katarína zo Zvolena
0 0
ladybird1 ladybird1

ladybird1 je offline (nepripojený) ladybird1

regius Pozri príspevok
vyroba cokolady bola len tvoja doplnkova cinnost?...... zivi ta nieco ine?
Živilo ma to ten rok, čo som dodávala pre jeden podnik - vlastní ho kamarátka - a stačilo mi to. Ale to som ešte nemala výrobňu. Potom som zainvestovala do výrobne a chcela som to rozbehnúť vo veľkom, ale zistila som, že v takej miere to nezvládnem... Teraz som výrobu pozastavila a hľadám nejaký spôsob, ako pokračovať ďalej.
... a áno, živí ma aj niečo iné...
0 0
bobica bobica

bobica je offline (nepripojený) bobica

Dobry den,
ak je ponuka este stale aktualna, prosim Vas urychlene ma kontaktujte na bobikovam@centrum.sk. Dakujem
Michalovce
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

A das ochutnat?
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
našla si už riešenie?
0 0
ladybird1 ladybird1

ladybird1 je offline (nepripojený) ladybird1

Díky za záujem,
riešenie sa ukazuje trochu iné ako som si myslela na začiatku...
Ale o to zaujímavejšie.
Zdá sa, že ľudia majú o čokoládu záujem. Do výroby sa síce nikto púšťať nechce, ale vyzerá to tak, že je pomerne veľa takých (skôr žien), čo by chceli mať podnik - Čokoládovňu; chcú variť vlastnú čokoládu a robiť svoje čokoládové pralinky.
Takže sa to zozbieha celkom zaujímavo... Sama som zvedavá .
0 0
ladybird1 ladybird1

ladybird1 je offline (nepripojený) ladybird1

misomiso Pozri príspevok
A das ochutnat?
Ochutnať dám, len upozorňujem, že je to vysoko návykové .
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
ladybird1 Pozri príspevok
Díky za záujem,
riešenie sa ukazuje trochu iné ako som si myslela na začiatku...
Ale o to zaujímavejšie.
Zdá sa, že ľudia majú o čokoládu záujem. Do výroby sa síce nikto púšťať nechce, ale vyzerá to tak, že je pomerne veľa takých (skôr žien), čo by chceli mať podnik - Čokoládovňu; chcú variť vlastnú čokoládu a robiť svoje čokoládové pralinky.
Takže sa to zozbieha celkom zaujímavo... Sama som zvedavá .
Teda, nastal ten správny obrat? Gratulujem. Len, nerozumiem príliš tomu, že do výroby sa nechcú pustiť, ale chcú variť vlastnú čokoládu. Predávaš azda receptúru?
Inak, výhodou obchodovania s Tvojou čokoládou je práve to, že je návyková. Navyše, má mnoho ďalších, pre zdravie prospešných vlastností.
Naposledy upravil anklar : 01.06.07 at 10:48 Dôvod: Tak, ako? Predávaš receptúru? Prosím, odpíš mi.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
ladybird1 Pozri príspevok
Díky za záujem,
riešenie sa ukazuje trochu iné ako som si myslela na začiatku...
Ale o to zaujímavejšie.
Zdá sa, že ľudia majú o čokoládu záujem. Do výroby sa síce nikto púšťať nechce, ale vyzerá to tak, že je pomerne veľa takých (skôr žien), čo by chceli mať podnik - Čokoládovňu; chcú variť vlastnú čokoládu a robiť svoje čokoládové pralinky.
Takže sa to zozbieha celkom zaujímavo... Sama som zvedavá .
Prosím, odpovedz mi, či predávaš receptúru. Aj ja chcem Tvoju čokoládu.
Preto som sa pýtala, či si už našla riešenie.
0 0
ladybird1 ladybird1

ladybird1 je offline (nepripojený) ladybird1

anklar Pozri príspevok
Teda, nastal ten správny obrat? Gratulujem. Len, nerozumiem príliš tomu, že do výroby sa nechcú pustiť, ale chcú variť vlastnú čokoládu. Predávaš azda receptúru?
Inak, výhodou obchodovania s Tvojou čokoládou je práve to, že je návyková. Navyše, má mnoho ďalších, pre zdravie prospešných vlastností.
Môj pôvodný zámer bol totiž rozbehnúť výrobu čokolády, ktorá by sa ďalej distribuovala do veľko-, maloobchodu, resp.gastro-zariadení... a v tom duchu som predávala tú moju výrobňu. Ale ukázalo sa, že ľudia majú záujem skôr o vlastné malé čokoládovničky, nie o výrobu s distribúciou po Slovensku (popr.inde).
Takže, teraz je to presne tak: predávam receptúru na čokoládu +ručne máčané čokoládové pralinky = originálny sortiment vhodný pre špecializované čokoládovne, popr.luxusnejšie kaviarne, reštaurácie...
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
ladybird1 Pozri príspevok
Môj pôvodný zámer bol totiž rozbehnúť výrobu čokolády, ktorá by sa ďalej distribuovala do veľko-, maloobchodu, resp.gastro-zariadení... a v tom duchu som predávala tú moju výrobňu. Ale ukázalo sa, že ľudia majú záujem skôr o vlastné malé čokoládovničky, nie o výrobu s distribúciou po Slovensku (popr.inde).
Takže, teraz je to presne tak: predávam receptúru na čokoládu +ručne máčané čokoládové pralinky = originálny sortiment vhodný pre špecializované čokoládovne, popr.luxusnejšie kaviarne, reštaurácie...
Dobre. Teraz, ale neviem, ako pokračovať otázkou, aby som žiadnu etiku neporušila. Zaujímam sa o Tvoju receptúru, ak je jej predaj Tvojím obchodným záujmom. Ako na to?
0 0
ladybird1 ladybird1

ladybird1 je offline (nepripojený) ladybird1

Prvá vec by určite bola (už spomínaná) ochutnávka. Robím viacero druhov (od extra horkej až po bielu). Tým pádom by prišlo aj na osobné stretnutie, kde by sa dalo všetko povysvetľovať... Všeobecne sa dá ale povedať, že predávam na základe licenčnej zmluvy, ku ktorej dostanete kompletný manuál obsahujúci vyčerpávajúce informácie potrebné nielen k výrobe ale aj k servírovaniu zákazníkovi atď.
0 0
hacomomo hacomomo

hacomomo je offline (nepripojený) hacomomo

dobry den

velmi ma zaujal vas prispevok
ako to dopadlo s tou cokoladovnou?
pracujem momentalne ako pastry chef v anglicku a popri inom vyrabam aj chocolate truffles a mojim snom je mat malu okoladovnu , kde by som vyabala luxusne cokoladky
asi nie som jedina, viem, preto by som sa rada dozvedela o vasich skusenostiach omnoho viac
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať