Zavrieť

Porady

Prílohy k DP

Dobrýdeň

rada by som sa ešte opýtala čo musí priložiť FO k DP, ak mal príjem len zo závislej činnosti a z prenájmu nehnuteľnosti.
Potvrdenie o príjme a zraz.preddavkoch a čo sa týka nájmu, tak treba nejaký zoznam nájomníkov, alebo niečo?

A výkazy o príjmoch a výdavkoch a o majetku a záväzkoch ?
To musí podať len FO typ B a ak nemá majetok žiaden tak nedáva, alebo dá nulový??
Alebo kde by som to našla - tieto info

A ďaľšie moje trápenie je - ročné zúčt. preplatku alebo nedoplatku zo zdrav.poistenia - vraj sa to má dávať do DP, ale neviem kde...

Ďakujem vopred za rady a usmernenie
Usporiadat
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

tinaM Pozri príspevok
Len DP. Výkazy nie.
Ďakujem pekne.
0 0
montina montina

montina je offline (nepripojený) montina

veselá kopa
Nie, nedávaš výkazy k DP.
0 0
montina montina

montina je offline (nepripojený) montina

veselá kopa
ešte jeden dotaz. Pri paušálnych výdavkoch idú do príjmov aj úroky na účte?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Áno,všetky príjmy podľa § 6 ZDP,úrok sa zahŕňa ako príjem ostatný.
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Prosím o Váš názor:
Dnes klient odovzdával daňové priznanie typ B. Mal príjmy zo závislej činnosti, príležitostný príjem a príjem z prenájmu nehnuteľnosti ( ako občan - podľa par. 6 odstavec 3). Náklady si uplatňoval v preukázateľnej výške.
Pracovníčka DÚ požadovala priložiť aj výkazy. Podľa mňa sa predkladať
nemajú, pretože nie je účtovnou jednotkou. Náklady v preukázateľnej výške eviduje podľa par. 6 odst. 11.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dom Pozri príspevok
Prosím o Váš názor:
Dnes klient odovzdával daňové priznanie typ B. Mal príjmy zo závislej činnosti, príležitostný príjem a príjem z prenájmu nehnuteľnosti ( ako občan - podľa par. 6 odstavec 3). Náklady si uplatňoval v preukázateľnej výške.
Pracovníčka DÚ požadovala priložiť aj výkazy. Podľa mňa sa predkladať
nemajú, pretože nie je účtovnou jednotkou. Náklady v preukázateľnej výške eviduje podľa par. 6 odst. 11.
Nie, výkazy neboli k DP potrebné.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať