Zavrieť

Porady

Veniec na pohreb

Zdravim vas,
chcem sa spytat, zomrel jeden kolega, ktory nam na dohodu vypomahal v sklade pri narazovitych robotach ako boli inventury, predvianocne obdobie, kedy sme mali napor roboty a riesili sme to formou dohod.

Firma mu kupila veniec na hrob. Je mozne si uplatnit v tomto pripade DPH?
A je to uznany naklad ak dotycny pracoval len sezonne?
Dakujem
Usporiadat
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pozri. Ak by podal trestné oznámenie tak verím že by skončil živnosť oveľa skôr ako je to teraz.
Daňový úrad má vždy páky nájsť chybu, už iba preto, pretože v zákone sú vytvorené vždy ja to nazývam "manipulačné medzery" v prospech štátu.

Funguje to asi tak, že zákon nedefinuje všetko. Je veľa vecí, ktoré si účtovná jednotka volí sama. A jednoducho ak daňový úrad nič nenájde, tak bude namietať na určité veci, že vy ste toto posúdili tak, my sme to posúdili inak a udeľujeme Vám pokutu za nesprávne vedenie účtovníctva a porušenie postupov účtovania a si doma....

Mimochodom existuje na SR podnikateľ na ktorého sa nič nedá nájsť ?? Podľa mňa nie a ak by aj existoval, vždy sa dá niečo vymyslieť... a to často využíva DÚ...

PS: na hrubú dieru hrubá záplata a preto ja by som zvolil iný postup.... video nahrávku z kamier by som dodal rovno TV aj s detailnými tvárami účinkujúcich...
0 1
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

ja urobím to DDP, nemohla by som spávať keby som vedela že mám niečo v účtovníctve zle..

pomôžete mi pri vypísaní DDP?

dátum zistenia skutočnosti na podanie DDP 8.3.2013
na r. 21 a 23 teda uvediem o tých pár eur menej
na r. 31 a r.34 budem mať vyššiu sumu ako v riadnom DP
na r. 37 uvediem tých pár eur a znamienko plus?
na r. 38 znamienko plus a tých pár eur

sumu je potrebné hneď aj uhradiť? aký VS?

bude za DDP sankcia?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať