Zavrieť

Porady

Slovak - prijmy len z CR, narok na daňový bonus

Velmi vas prosim o pomoc, vyplnujem DP typ B zamestnancovi, Slovakovi, ktory ma prijem len v CR, ktory chce ziskat bonus na deti...
Mam potvrdenie o zdanitelnych prijmoch z CR (prijem=160421,-Sk, poistne=20061,- SK, uhradena dan v CR 8837,-Sk )
- uvadzam ich (spolu s poistnym a zakladom dane) v oddieli V. alebo na r. 49 (zaklad dane)?
-vypocet dane je zapoctom, vypocet percenta mi vsak vychadza 100%, neviem, kde robim chybu?
Dakujem za rady!
Usporiadat
oronka oronka

oronka je offline (nepripojený) oronka

JAMIS! dakujem za info. On si chce uplatnit danovy bonus na tri deti, cize budem robit "B", nie "A"?
-spominany prijem davam do oddielu V. alebo VIII.?
uz som z toho volajaka domotana
0 0
Olinka Olinka

Olinka je offline (nepripojený) Olinka

Ak má príjem len zo závislej činnosti (zo zamestnania) tak robí DP typu A, ak má okrem príjmov zo závislej činnosti aj iné príjmy ( z prenájmu, z podnikania.....) tak robí DP typu B.
0 0
Jozefsp Jozefsp

Jozefsp je offline (nepripojený) Jozefsp

Spracujem mzdy, na voľnej nohe ...viac
Ja mam pripad podobny tomu na začiatku temy: Slovak pracujuci cely rok v Cechach ako zamestnanec ceskej firmy, ma nezamestnanu manzelku a 2 deti a Potvrzeni o daňovém domicilu, že je rezidentom v ČR. Podľa Potvrzení o zdanitelných příjmech .......... má úhrn príjmov 279 389,- , poistné 34 936,- a záloha na daň 32 764. Po prepočítaní kurzom 1,314 vyplním DP A riadky 32 - 34, 36 - 38, 43 = 181632, 44 = 139 580, 45 = 26 520, 49 = 321 212, 50 = 43 051, 51 = 100 %, 52 a 53 = 26 520. Ďalej 55,58 a 59 = 12 960 daňový bonus, ktorý žiadam vyplatiť. Nemam žiadne preplatky ani nedoplatky na dani, lebo tie si klient vysporiada v Čechách podaním DP . Uvažujem správne ? DP vyplňujem v ALFE, ktorá ma navádza. Ďakujem za odpoveď
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

oronka Pozri príspevok
JAMIS! dakujem za info. On si chce uplatnit danovy bonus na tri deti, cize budem robit "B", nie "A"?
-spominany prijem davam do oddielu V. alebo VIII.?
uz som z toho volajaka domotana
oronka, ak má príjmi len zo závislej činnosti, tak je to DP typ "A"....ohľadom DB neviem, ale prečítaj si hre uvedené príspevky. Aj v type "A" DP sa dá uplatniť DB.
Podľa môjho výpočtu vyšla daň na zaplatenie 6.175,-- Sk. Základ dane by si mohol znížiť o zaplatené príspevky na účelové sporenie a poistné na životné poistenie v úhrnej sume 12.000,-- Sk.
Naposledy upravil jamis : 01.03.07 at 14:24
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jozefsp Pozri príspevok
................
a Potvrzeni o daňovém domicilu, že je rezidentom v ČR
...................
V tomto prípade celosvetové príjmy priznáva v Českej republike. Ak poberal aj príjmy z iných štátov ako v ČR, priznáva si v DP v týchto štátoch len tieto príjmy a v DP podávanom v ČR si buď daň započíta alebo príjmy vyjme a to na základe medzinárodných zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia medzi ČR a týmito štátmi.
0 0
kitti kitti

kitti je offline (nepripojený) kitti

Ahojte Poradaci, prosim Vas o radu: do oktobra som pracovala v SR, od oktobra 2006 v CR. Na zaklade prijmov z CR by som mala mat preplatok na dani, ktory mi vratia. Ako obcan SR vsak musim podavat DP aj v SR. Mam to urobit takto: podam si DP v CR, oni mi vratia preplatok, potom mam ist na Financny urad v CR, vypytat si Potvrdenie o zaplateni dane z prijmu (kde vlastne budem mat prijem a zaplatenu skutocnu dan po zohladneni preplatku) a az na zaklade tohto potvrdenia mam podavat DP v SR?
Mozem mat z toho problem, ak by som podala DP v SR na zaklade Potvrdenia o prijmoch, kde mam ovela vacsiu zaplatenu dan v CR.....ktoru mi sice vratia?
Ako mozem poziadat DU v SR o predlzenie lehoty na podanie DP? A nepresvihla som este ten termin?...neviem, nakolko su pruzni a prijmu moju ziadost v marci.
Dakujem vsetkym.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

kitti Pozri príspevok
Ahojte Poradaci, prosim Vas o radu: do oktobra som pracovala v SR, od oktobra 2006 v CR. Na zaklade prijmov z CR by som mala mat preplatok na dani, ktory mi vratia. Ako obcan SR vsak musim podavat DP aj v SR. Mam to urobit takto: podam si DP v CR, oni mi vratia preplatok, potom mam ist na Financny urad v CR, vypytat si Potvrdenie o zaplateni dane z prijmu (kde vlastne budem mat prijem a zaplatenu skutocnu dan po zohladneni preplatku) a az na zaklade tohto potvrdenia mam podavat DP v SR? Áno
Mozem mat z toho problem, ak by som podala DP v SR na zaklade Potvrdenia o prijmoch, kde mam ovela vacsiu zaplatenu dan v CR.....ktoru mi sice vratia? Áno - nakoľko máme v zmluve s ČR metódu zápočtu dane, môžu sa zo započítania väčšej dane ako bola v skutočnosti zaplatená vykľuť celkom slušné sankcie !
Ako mozem poziadat DU v SR o predlzenie lehoty na podanie DP? A nepresvihla som este ten termin?...neviem, nakolko su pruzni a prijmu moju ziadost v marci. O predĺženie lehoty požiadaš písomne , posledný deň na podanie žiadosti je 15.3. Do žiadosti stačí jedna veta : V zmysle § 49 ods.3 Zákona o dani z príjmov Vás žiadam o predĺženie lehoty na podanie DP k dani z príjmov FO do (napr.) 30.9.2007, nakoľko súčasťou mojich príjmov budú aj príjmy zo zdrojov v zahraničí .
Dakujem vsetkym.
Odpovede sú červeným. 30.9.2007 je max. , do ktorého sa dá predĺžiť lehota na podanie DP, ak má daňovník príjmy zo zahraničia .
0 0
Jozefsp Jozefsp

Jozefsp je offline (nepripojený) Jozefsp

Spracujem mzdy, na voľnej nohe ...viac
Marína Pozri príspevok
V tomto prípade celosvetové príjmy priznáva v Českej republike. Ak poberal aj príjmy z iných štátov ako v ČR, priznáva si v DP v týchto štátoch len tieto príjmy a v DP podávanom v ČR si buď daň započíta alebo príjmy vyjme a to na základe medzinárodných zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia medzi ČR a týmito štátmi.
Ok Marína, nemal iné príjmy len v ČR, má teda povinnosť podať DP aj na Slovensku ? Môže to byť takým spôsobom ako som uviedol ? Chce získať daňový bonus.
0 0
kitti kitti

kitti je offline (nepripojený) kitti

Dakujem pekne, a uz len kratucko, ma aj DU nejaku lehotu na potvrdenie predlzenia lehoty na podanie DP? Teda ako a hlavne kedy budem vediet, ze mi vyhoveli? Ziadost podam osobne 5.03. Dakujem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Toto neviem na 100 %, ale myslím, že zostalo 30 dní. Ešte sa mi nestalo, aby neschválili žiadosť v prípade uvedenia tej skutočnosti , že v DP budú príjmy zo zahraničia .
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Jozefsp Pozri príspevok
Ok Marína, nemal iné príjmy len v ČR, má teda povinnosť podať DP aj na Slovensku ? Môže to byť takým spôsobom ako som uviedol ? Chce získať daňový bonus.
Keď je rezidentom ČR a príjmy v SR nemal, tak čo tu chce priznávať ?
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

kitti Pozri príspevok
Ahojte Poradaci, prosim Vas o radu: do oktobra som pracovala v SR, od oktobra 2006 v CR. Na zaklade prijmov z CR by som mala mat preplatok na dani, ktory mi vratia. Ako obcan SR vsak musim podavat DP aj v SR. ...
Mozem mat z toho problem, ak by som podala DP v SR na zaklade Potvrdenia o prijmoch, kde mam ovela vacsiu zaplatenu dan v CR.....ktoru mi sice vratia?
Zde nerozumím kde by měl být problém, pokud si požádala o roční zúčtování daně svého zaměstnavatele - plátce daně a to jí bylo provedeno a zaměstnavatelem potvrzena skutečná daň zaplacená v ČR. Pak přece nemusí podávat DP v ČR. Je zároveň je těžké otázku posoudit, když slovo pracovala může být příjem §5 (závislá činnost) nebo příjem §6 (podnikání a pod.) a to je rozdíl.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

U kitti ide asi o toto:
- má potvrdenie od zamestnávateľa, že jej bolo zrazené napr. 5.000 CZK dane,
- dá si urobiť RZD v ČR, ktorého výsledok bude preplatok, ktorý jej bude vrátený napr. 3.000 CZK
- do DP v SR by mala podľa RZD uviesť daň na zápočet 2.000 CZK,
- ale ona uvažuje nad tým, že by sa tvárila, že RZD sa nekonalo a uvedie do DP v SR na zápočet daň, ktorú má v uvedenú v potvrdení (celých 5.000 CZK).

Otázka bola, či je možné , aby niekedy správca dane v SR prišiel na to, že uviedla do DP nepravdivú informáciu. Možné to je, dovolím si tvrdiť, že na 100 % . Výmena informácií funguje, to je overené praxou.
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

Johanka Pozri príspevok
U kitti ide asi o toto:
- má potvrdenie od zamestnávateľa, že jej bolo zrazené napr. 5.000 CZK dane,
- dá si urobiť RZD v ČR, ktorého výsledok bude preplatok, ktorý jej bude vrátený napr. 3.000 CZK
- do DP v SR by mala podľa RZD uviesť daň na zápočet 2.000 CZK,
- ale ona uvažuje nad tým, že by sa tvárila, že RZD sa nekonalo a uvedie do DP v SR na zápočet daň, ktorú má v uvedenú v potvrdení (celých 5.000 CZK).

Otázka bola, či je možné , aby niekedy správca dane v SR prišiel na to, že uviedla do DP nepravdivú informáciu. Možné to je, dovolím si tvrdiť, že na 100 % . Výmena informácií funguje, to je overené praxou.
No tak to je potom vysoce pravděpodobné, že jí na to přijdou, když potvrzení o příjmech je součástí DP. A potvrzení o RZD vypadá úplně jinak než potvrzení o příjmech a zálohových srážkách na daň (už v nadpise), takže to toho finančního úředníka praští do očí.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Neveril by si , aký je národ tvorivý .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

kitti, vrele Ti doporučuje si prečítať Zákon o medzinárodnej spolupráci a pomoci pri správe daní a .....

0 0
kitti kitti

kitti je offline (nepripojený) kitti

Ahojte, ide mi o to, aby som neurobila nieco zle. Zamestnavatel v CR mi dal Potvrdenie o prijmoch a zaplatenych preddavkoch, kde vsak mam zbytocne velku odvedenu dan. V CR si podavam DP, zacala som vsak vyplnovat DP aj pre SR, pouzijuc toto Potvrdenie a potom ma napadlo, ze este mi v CR vratia preplatok dane, takze vlastne mam mensiu dan. O radu som Vas prosila preto, ako ziskam Potvrdenie zodpovedajuce skutocnosti = uz po vrateni preplatku..., preto som sa pytala na lehotu predlzenia DP na SR, ktore podam az vtedy, ak mi Financny urad v CR vyda nove Potvrdenie o skutocnej zaplatenej dani.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

kitti, takže ešte raz postupne:
1/ Žiadosť na príslušný DU v SR o predĺženie lehoty na podanie DP. Predpísané tlačivo na to nie je, takže formou listu.
2/ Podanie DP na FÚ Praha I. v ČR a súčasne podanie žiadosti(neviem, či v ČR na to majú predpísané tlačivo) o Potvrdenie o zaplatení dane z príjmu (Certification on tax payment). Na tomto potvrdení bude uvedené - príjem, komu, kým, druh príjmu, výška príjmu v CZK, daň v CZK, dátum zaplatenia,....)
3) Po obdržaní vyššie uvedeného potvrdenia, podať DP v SR a jeho prílohou bude už menované potvrdenie.
4/ Prípadný nedoplatok dane odvieť na účet štátnych príjmov do termínu lehoty na podanie DP.
0 0
rs_sk_cs rs_sk_cs

rs_sk_cs je offline (nepripojený) rs_sk_cs

Johanka Pozri príspevok
Odpovede sú červeným. 30.9.2007 je max. , do ktorého sa dá predĺžiť lehota na podanie DP, ak má daňovník príjmy zo zahraničia .

O predĺženie lehoty požiadam písomne daňový úrad príslušný miestu môjho trvalého bydliska alebo priamo daňové riaditeľstvo SR, ktoré je tuším v Banskej Bystrici.
Dik za odpoveď
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Požiadaš príslušný Daňový úrad.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať