Zavrieť

Porady

Plat účtovníčky

Dávam do pléna otázku, ktorá ma na jednej nemenovanej stránke dosť vykoľajila.Jedná sa o to, že tam bol rozoberaný plat účtovníčky, ekonómky so cca.pár zamestnancami(10-20).
Zamestnávateľ chce zamestnať účtovníčku, eknómku, ktorá bude mať na starosti mzdovú agendu,účtovníctvo, a.t.ď., aký plat jej ponúkne?Začínam diskusiu :p
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tinika Pozri príspevok
Tak to nastastie nie, hoci od januara do aprila chodim do prace aj v sobotu ale robim tak do 5 alebo 7. Nahodou stiham chodit aj cvicit a este mam jednu aktivitu ktorej sa teraz venujem menej ale je to na skodu, lebo tam mam moznost zarobit ovela ovela viac.

Tak co uz, musim sa rychlo ucit, aby som "vsetko" vedela a mohla robit sama na seba a nie na niekoho. Pekny vecer a vela síl do nového pracovného týždna.
Tinika,nehnevaj sa, ale ak existuje iná možnosť zárobku a lepšieho,tak ho uprednostni pred feudálnou prácou. Ale postupuješ úplne opačne a navyše proti sebe.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Tinika Pozri príspevok
My používame MRP, ale ešte dosácku verziu. Séfka sa ne a ne rozhodnúť pre Win. Už zružila 3 programy vrátane MRP, lebo jej tam niečo nevyhovuje. A aj cena by mala byť "normálna"
to sa mi ani veriť nechce Tinka veď keby si robila 20 firiem ktorí platia cca 10000 Sk mesačne tak je to príjem pre majiteľku 200000 sk tebe dá plat dajme tomu 15000 mesačne nejaké to nájomné, režia veď to je čistý zisk 150000 Sk...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Hor sa do Prešova účtovnícke firmy zakladať.
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Jozef Mihál Pozri príspevok
Hor sa do Prešova účtovnícke firmy zakladať.
No poviem vám pravdu, je problém nájsť tu účtovníčku. Ja keď som odchádzala pre 4 rokmi na materskú, tak za mňa ani nikoho nenašli. (Asi som bola jediný blb,ktorý robil toľko práce za toľko peňazí). Boli tu 3 žienky, ktoré po pár dňoch zdupkali a tak som pekne-krásne robila účto aj cez materskú. O 2 mesiace odchádzam na ďalšiu MD a už sa "teším" aké to bude zase zaujímavé, ako tu budem behať aj s dojčaťom a každý mesiac zaúčať niekoho nového.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
"Trh práce" v Prešove funguje nejako čudne. Možno sa to napraví príchodom nového Zákonníka práce od 1.7.2007.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Dana K. Pozri príspevok
No poviem vám pravdu, je problém nájsť tu účtovníčku. Ja keď som odchádzala pre 4 rokmi na materskú, tak za mňa ani nikoho nenašli. (Asi som bola jediný blb,ktorý robil toľko práce za toľko peňazí). Boli tu 3 žienky, ktoré po pár dňoch zdupkali a tak som pekne-krásne robila účto aj cez materskú. O 2 mesiace odchádzam na ďalšiu MD a už sa "teším" aké to bude zase zaujímavé, ako tu budem behať aj s dojčaťom a každý mesiac zaúčať niekoho nového.
Naozaj čudné vzhľadom na to, že na východe je veľká nezamestnanosť.

Ale zrejme si bola fakt taká dobrá...nenahraditeľná
0 0
Dana K. Dana K.

Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

Janka6685 Pozri príspevok
Naozaj čudné vzhľadom na to, že na východe je veľká nezamestnanosť.

Ale zrejme si bola fakt taká dobrá...nenahraditeľná
Nezamestnanosť tú síce veľká je, ale asi iba papierovo. Ale to by bolo do inej témy.

A Januľka, ďakujem za uznanie, len neviem, či je oprávnené, ale hádam až taká blbá nie som, keď v tejto firme "straším" už 11 rokov . Ale myslím, že keby hľadali lepšie a dlhšie, tak by sa určite náhrada našla
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Dana K. Pozri príspevok
Nezamestnanosť tú síce veľká je, ale asi iba papierovo. Ale to by bolo do inej témy.

A Januľka, ďakujem za uznanie, len neviem, či je oprávnené, ale hádam až taká blbá nie som, keď v tejto firme "straším" už 11 rokov . Ale myslím, že keby hľadali lepšie a dlhšie, tak by sa určite náhrada našla
Firma sa bojí zobrať nového účtovníka a stráži si toho starého (ak sa osvedčil). Predsa je to zodpovedná robota a aj dá sa povedať "kúzelnícka". Ťažko sa hľadá nový skúsený "kúzelník"...
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
Na východe je nezamestnanosť veľká a možno práve preto je človek ochotný za malý peniaz urobiť veľa. Ja som mala tiež česť pracovať vo veľkej účtovnej firme síce v inom meste/ druhom najväčšom na Slovensku/ a hoci aj šéfku som mala dobrú / sem-tam, kedy akú mala náladu/, ale poviem Vám je to zdieranie. 13.000,- Sk na ruku za mesiac, robota od 7-18-ej /a žiadny zákonník práce/ žiadne stravné lístky a nič. Počas daňových priznaní -t.j. január až marec do 22,00 to som chodila domov len spať. A musela som to robiť pretože som odišla od manžela a bola som sama s dvoma deťmi. Klientov bolo asi 300, a my sme boli 4+šéfka, šéfka robila len mzdy. Samozrejme každý týždeň iná kolegyňa, lebo takéto tempo nikto nevydržal.A potom samozrejme každého som zaúčala ja, lebo ja som tam bola stále. Ja som to vydržala 3 roky. A síce som potom nemala 3 mesiace prácu, ale oplatilo sa odísť.
Naposledy upravil Gituška : 27.02.07 at 08:29 Dôvod: preklep
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Naozaj nedokážem pochopiť, ako si nikto (česť výnimkám) nevie vážiť prácu účtovníčky. Som zvedavá, ako by si to všetko robili podnikatelia sami....

Viackrát som sa stretla z názorom: "To je robota, keď v kuse vysedávaš za počítačom?"

Ma tak napadlo.......je istá skupina, ktorá si vraj účtovníkov (z istých dôvodov) dosť váži......mafia (to mám z filmov )
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ja už som sa stretla aj s tým názorom, že čo je to práca mzdárky? 5 dní roboty v mesiaci.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ja som už zažil aj to, že klient doniesol dochádzku za 12 zamestnancov. 3 PN, 1 OČR, 1 výpoveď. A komentár k tomu bol asi nasedovný: "Počkám si na výplaty, veď to máte raz-dva, sup-sup.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

drobeceva Pozri príspevok
Ja už som sa stretla aj s tým názorom, že čo je to práca mzdárky? 5 dní roboty v mesiaci.
Prečo 5, veď výplaty máš za jeden deň...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

evina Pozri príspevok
Prečo 5, veď výplaty máš za jeden deň...
Tak ja ich celkom na deň nemám, pretože mám cez 100 ľudí, sme stavebná firma, zamestnanci v priebehu mesiaca robia aj na 3-5 stavbách, pokiaľ pokontrolujem 100 zam. cestovné lístky, stravné /to tiež mi zaberie čas/, ......takže trvá to dlhšie. A čo všetko treba, čo s tým súvisí /nehovorím už ani o štúdiu zákonov/. Ale v pohode. Na každého raz príde. Jedine šťastie, že mňa tá robota baví.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

drobeceva Pozri príspevok
Tak ja ich celkom na deň nemám, pretože mám cez 100 ľudí, sme stavebná firma, zamestnanci v priebehu mesiaca robia aj na 3-5 stavbách, pokiaľ pokontrolujem 100 zam. cestovné lístky, stravné /to tiež mi zaberie čas/, ......takže trvá to dlhšie. A čo všetko treba, čo s tým súvisí /nehovorím už ani o štúdiu zákonov/. Ale v pohode. Na každého raz príde. Jedine šťastie, že mňa tá robota baví.
Môj názor, že stačí jeden deň to nie je, to bola len irónia na názory, typu, že je to práca na 5 dní
P.s. robím aj mzdy.,..
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Veď ja som Ťa pochopila, dá sa to zvládnuť aj za deň /pri menšom počte, alebo aj pri tom istom, len s nasadením všetkých síl/.
Ináč okrem miezd mám na starosti aj personalistiku, zam.radu a všetko možné. Ale s DRAKOM to ide v pohodičke.
0 0
sonahelenamaria sonahelenamaria

sonahelenamaria je offline (nepripojený) sonahelenamaria

Strelec - rebelant
Vystihnuté je to presne. Len tá otázka vzávere príspevku nesedí!!!!
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
sonahelenamaria Pozri príspevok
Vystihnuté je to presne. Len tá otázka vzávere príspevku nesedí!!!!
Ktorého príspevku?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sonahelenamaria Pozri príspevok
Vystihnuté je to presne. Len tá otázka vzávere príspevku nesedí!!!!
Neviem, ktorú otázku máš na mysli.
0 0
vaška vaška

vaška je offline (nepripojený) vaška

My máme učtovníčku za 2.500 mesačne čisté, 2 mzdy a dokopy 20 blokočkov a faktúr. Mne sa to zdá veľa, nakoľko ja vypisujem vydavkove, predložim mnou vypracovane a odoslane Fa. Ona len nahodi do PC. Nerobi ani jazdy na PHM. Preplácame?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať