Zavrieť

Porady

Plat účtovníčky

Dávam do pléna otázku, ktorá ma na jednej nemenovanej stránke dosť vykoľajila.Jedná sa o to, že tam bol rozoberaný plat účtovníčky, ekonómky so cca.pár zamestnancami(10-20).
Zamestnávateľ chce zamestnať účtovníčku, eknómku, ktorá bude mať na starosti mzdovú agendu,účtovníctvo, a.t.ď., aký plat jej ponúkne?Začínam diskusiu :p
Usporiadat
Rupert Rupert

Rupert je offline (nepripojený) Rupert

Bea,
dovolim si nesuhlasit. Ja som skor narazal na zeny, lebo oni sa velmi radi lubia podrobovat a podcenuju sa.

A boli tu aj prispevky z Bratislavskeho kraja, takze nesuhlasim.
Ale aby si ma nepochopila zle, nie je to namierene na teba.
0 0
TATRY MKS TATRY MKS

TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

Prosím poraďte,


som SZČO účtujem s.r.o. PÚ, je štvrťročný platca DPH, má 7 zamestnancov,kompletne mzdy až po odovzdanie výkazov v poisťovniach,
mesačne asi 120 odberateľských faktúr (vyhotovujem ja), 30 dodávateľských faktúr a ďalších asi 300 dokladov príjmových a výdavkových. Najprv sme sa dohodli na 4500,-- Sk viac mi nechceli dať, teraz mi sami navrhli, že mi zvýšia plat - pýtali sa, že je to naozaj málo, ja som mala povedať koľko chcem bola som taká zaskočená, že som pýtala 5000,- - teraz nad tým uvažujem, že ked
mi dali možnosť zvýšiť plat či tých 5000,- nie je málo. Ale čo už, keď sme to dohodli... Koľko by ste pýtali VY? Ďakujem za všetky odpovede... Prajem pekný deň
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
TATRY MKS
Prosím poraďte,


som SZČO účtujem s.r.o. PÚ, je štvrťročný platca DPH, má 7 zamestnancov,kompletne mzdy až po odovzdanie výkazov v poisťovniach,
mesačne asi 120 odberateľských faktúr (vyhotovujem ja), 30 dodávateľských faktúr a ďalších asi 300 dokladov príjmových a výdavkových. Najprv sme sa dohodli na 4500,-- Sk viac mi nechceli dať, teraz mi sami navrhli, že mi zvýšia plat - pýtali sa, že je to naozaj málo, ja som mala povedať koľko chcem bola som taká zaskočená, že som pýtala 5000,- - teraz nad tým uvažujem, že ked
mi dali možnosť zvýšiť plat či tých 5000,- nie je málo. Ale čo už, keď sme to dohodli... Koľko by ste pýtali VY? Ďakujem za všetky odpovede... Prajem pekný deň
pfú.. pri toľkých faktúrach... aj viac by si mala...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
TATRY MKS
Prosím poraďte,


som SZČO účtujem s.r.o. PÚ, je štvrťročný platca DPH, má 7 zamestnancov,kompletne mzdy až po odovzdanie výkazov v poisťovniach,
mesačne asi 120 odberateľských faktúr (vyhotovujem ja), 30 dodávateľských faktúr a ďalších asi 300 dokladov príjmových a výdavkových. Najprv sme sa dohodli na 4500,-- Sk viac mi nechceli dať, teraz mi sami navrhli, že mi zvýšia plat - pýtali sa, že je to naozaj málo, ja som mala povedať koľko chcem bola som taká zaskočená, že som pýtala 5000,- - teraz nad tým uvažujem, že ked
mi dali možnosť zvýšiť plat či tých 5000,- nie je málo. Ale čo už, keď sme to dohodli... Koľko by ste pýtali VY? Ďakujem za všetky odpovede... Prajem pekný deň
Vieš, ťažko je radiť, keď ja som sama takto dopadla u niektorých klientov.
No čo už, ja už mám aspoň nejakú, i keď biednu istotu, ale ty keď si platíš sama odvody, tých 5 tis. Sk je v hrubom, tak to majú účtovníčku zadarmo!
Vysvetli im celú situáciu, nech ti to navýšia aspoň o odvody, nedaj sa. Keď zostarneš, už sa ti nebude chcieť hádať, pristúpiš aj na šibenicu, tak sa bráň kým ešte na to máš vek! Za tie peniaze by im to nerobila žiadna firma!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

TATRY MKS
Prosím poraďte,


som SZČO účtujem s.r.o. PÚ, je štvrťročný platca DPH, má 7 zamestnancov,kompletne mzdy až po odovzdanie výkazov v poisťovniach,
mesačne asi 120 odberateľských faktúr (vyhotovujem ja), 30 dodávateľských faktúr a ďalších asi 300 dokladov príjmových a výdavkových. Najprv sme sa dohodli na 4500,-- Sk viac mi nechceli dať, teraz mi sami navrhli, že mi zvýšia plat - pýtali sa, že je to naozaj málo, ja som mala povedať koľko chcem bola som taká zaskočená, že som pýtala 5000,- - teraz nad tým uvažujem, že ked
mi dali možnosť zvýšiť plat či tých 5000,- nie je málo. Ale čo už, keď sme to dohodli... Koľko by ste pýtali VY? Ďakujem za všetky odpovede... Prajem pekný deň
Nespomínaš ešte položky na bankových výpisoch, ale rozsah, ktorý spomínaš je podľa mňa minimálne /a skutočne minimálne/ 13 000,- SK
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ondrejvla
Vieš, ťažko je radiť, keď ja som sama takto dopadla u niektorých klientov.

No čo už, ja už mám aspoň nejakú, i keď biednu istotu, ale ty keď si platíš sama odvody, tých 5 tis. Sk je v hrubom, tak to majú účtovníčku zadarmo!
Vysvetli im celú situáciu, nech ti to navýšia aspoň o odvody, nedaj sa. Keď zostarneš, už sa ti nebude chcieť hádať, pristúpiš aj na šibenicu, tak sa bráň kým ešte na to máš vek! Za tie peniaze by im to nerobila žiadna firma!
A podľa mňa nie že žiadna firma, ale nemala by to za to robiť ani žiadna SZČO.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Suhlasim s Evinou,minimalne 13000,-Sk.Ved kolko Ti to zaberie casu. A interne doklady,uhrady a pod.Kazdy podnikatel pride s tym,že má toho málo.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
a okrem toho.. v obchode z pekného úsmevu nenakúpiš...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som povedala, ze 200 Sk za hodinu odbornej roboty vobec nie je prehnana suma. Ved do toho si treba ratat aj cas, ktory kazda uctovnicka musi venovat sledovaniu novych zakonov a predpisov.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
evina
Nespomínaš ešte položky na bankových výpisoch, ale rozsah, ktorý spomínaš je podľa mňa minimálne /a skutočne minimálne/ 13 000,- SK
Plne súhlasím!!! V s.r.o. si fakturujem 13 000,- a mám tam 2 úštovníšky. Chodím 2x do týždňa /podľa potreby/. Chcela som odstúpiť od zmluvy, ale nepodarilo sa mi to, pretože povedal, že mu stačí, keď ma o 13.00 hod. zobudí a môžem ak treba prísť, alebo sa ma bez problémov spýtať, čo potrebuje. Už som zistila, že netreba svoju /našu účtovnícku/ prácu podhodnocovať!! Chodila som tam 4 roky denne ako zamestnanec. Už dva roky ako SZČO. Ale aby som sa priznala, robím klientov aj skoro zadarmo.
Ale budem s nimi jednať o zvýšení!!

Hela
0 0
TATRY MKS TATRY MKS

TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

Ďakujem všetkým za morálnu podporu, skúsim pýtať 5500 alebo 6000,--????

Asi nie som sama, ktorá má takéto problémy...

Ďakujem ešte raz
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

TATRY MKS
Ďakujem všetkým za morálnu podporu, skúsim pýtať 5500 alebo 6000,--????

Asi nie som sama, ktorá má takéto problémy...

Ďakujem ešte raz
Určite ešte pridaj, teraz je na to najvhodnejšia situácia. Skús si povedať takú cenu, aby ak aj niečo poľavíš, získaš viac ako si napísala.
0 0
juko juko

juko je offline (nepripojený) juko

štátny zamestnanec
Ja osobne sa tiež stotožňujem s odmenou medzi 12000-15000 za také množstvo dokladov. Ako Ti už radili vyššie, pokús sa to zdvihnúť aspoň na 9000 a odôvodni to tým, že si musíš každý mesiac platiť odvody 3000,-Sk, na čo si pri stanovení pôvodnej sumy pozabudla. Za tých 4000 to mali naozaj zadarmo. Držím palce pri vyjednávaní.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
TATRY MKS
Ďakujem všetkým za morálnu podporu, skúsim pýtať 5500 alebo 6000,--????

Asi nie som sama, ktorá má takéto problémy...

Ďakujem ešte raz
Nerob to! Rozhodne si pýtaj viac, lebo keď budeš ľutovať, bude neskoro!!!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

TATRY MKS
Prosím poraďte,


som SZČO účtujem s.r.o. PÚ, je štvrťročný platca DPH, má 7 zamestnancov,kompletne mzdy až po odovzdanie výkazov v poisťovniach,
mesačne asi 120 odberateľských faktúr (vyhotovujem ja), 30 dodávateľských faktúr a ďalších asi 300 dokladov príjmových a výdavkových. Najprv sme sa dohodli na 4500,-- Sk viac mi nechceli dať, teraz mi sami navrhli, že mi zvýšia plat - pýtali sa, že je to naozaj málo, ja som mala povedať koľko chcem bola som taká zaskočená, že som pýtala 5000,- - teraz nad tým uvažujem, že ked
mi dali možnosť zvýšiť plat či tých 5000,- nie je málo. Ale čo už, keď sme to dohodli... Koľko by ste pýtali VY? Ďakujem za všetky odpovede... Prajem pekný deň
Nedá mi vrátiť sa k tomuto problému ešte jednou vetou. Píšeš, že si SZČO a hovoríš o plate a o zvýšení platu. Treba si naozaj zvýšiť sebavedomie a hovoriť tu a dohodnúť sa na
cene za prácu na základe vzájomnej výhodnosti. Ste rovnocenní partneri-ináč ide len o veľké využívanie a šetrenie na odvodoch zo sttrany "zamestnávateľa".
0 0
TATRY MKS TATRY MKS

TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

ďakujem za všetky "povzbudenia " . (Používanie slova plat mi zostalo z jedného - 28 ročného zamestnania...)
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak si SZCO, tak si odmenu vykalkuluj na min. 300 Sk za hodinu, pretoze tych 200 som ja myslela bez odvodov. A nedaj sa, ved robis odbornu robotu.
0 0
linko linko

linko je offline (nepripojený) linko

Ahojte, vidím, že tu debatujú hlavne účtovníci. Ja som SZČO, mám 2 malé obchodíky, predavačky sú na živnosť, nie som platca DPH, mes. fa cca 10 prijatých, 1 vydaná, koľko by si mohla pýtať moja účtovníčka?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

linko
Ahojte, vidím, že tu debatujú hlavne účtovníci. Ja som SZČO, mám 2 malé obchodíky, predavačky sú na živnosť, nie som platca DPH, mes. fa cca 10 prijatých, 1 vydaná, koľko by si mohla pýtať moja účtovníčka?
Treba ďalej vziať do úvahy, že okrem týchto 11 faktúr, v obchode treba viesť evidenciu o sklade, určite je tam ERP = denné a mesačná uzávierka, pohyby na bankovom účte, vypracovanie rôznych interných smerníc vyplývajúcich z účtovníctva, spôsob vedenia účtovníctva "ručne" al. firma má softvér, al. účtovníčka má softvér, kto bude znášať výdavky s odovzdávaním dokladov, kde sa účto bude robiť - či vo firme alebo u účtovníčky, a ešte ďalšie okolnosti ovplyvňujú cenu za vedenie účtovníctva.
0 0
linko linko

linko je offline (nepripojený) linko

samozrejme by to bolo externe, a kompletne Dík za odpoveď. Chcem len vedieť asi od do...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať