Zavrieť

Porady

Plat účtovníčky

Dávam do pléna otázku, ktorá ma na jednej nemenovanej stránke dosť vykoľajila.Jedná sa o to, že tam bol rozoberaný plat účtovníčky, ekonómky so cca.pár zamestnancami(10-20).
Zamestnávateľ chce zamestnať účtovníčku, eknómku, ktorá bude mať na starosti mzdovú agendu,účtovníctvo, a.t.ď., aký plat jej ponúkne?Začínam diskusiu :p
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

linko
samozrejme by to bolo externe, a kompletne Dík za odpoveď. Chcem len vedieť asi od do...
Ak to bude externe, treba pamätať ešte na jej réžiu súvisiacu s prácou: elektrina, kanc.technika, softvér, internet, telefón, jej odvody a iné, cca 30-40% ceny za prácu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a tiež závisí od regiónui
0 0
linko linko

linko je offline (nepripojený) linko

to mi je jasné, že bude mať výdavky. región je Trenčiansky a chcem mať akú takú predstavu o cene. Viem, že taká dobrá účtovníčka je na nezaplatenie -- to je teda jeden fakt. Ale skúste byť konkrétné
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to nejde, je to dohoda dvoch strán. Vyčkaj na ponuku, pýtaj referencie a vyber si.
0 0
Magda Magda

Magda je offline (nepripojený) Magda

rozoberala som podobnú tému s názvom cena práce. Príspevok od Laviny je dosť konkrétny, podľa toho si skús vypočítať, koľko si môže tvoja budúca účtovníčka pýtať. Inakšie Lavína ďakujem, za mesiac október by som mala zarobiť 28500,- podľa Tvojích prepočtov. a to ešte šetrím položky, lebo benzín účtujem až na konci mesiaca jednou položkou na každé auto, lebo originál doklady mám až po zaplatení . Moja téma je na asi tri riadky pod Tebou.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Len taká mlaá otázočka: ak sa dvíha benzín a nafta, nebudeme upravovať ceny aj my účtovníci?
0 0
zelik zelik

zelik je offline (nepripojený) zelik

TOTO SME SI S KOLEGINOU DALI AKO SLOGAN NA NASTENKU DO NASEJ KANCELARIE, pretoze sme sa dopočuli, že majiteľka sa o nás vyjadruje, ze nemame co robit a nudime sa.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Dnes som počula v správach, že z dôvodov dvíhania cien PHM, budú sa zdvíhať i ceny základných potravín. Viete o koľko sa mi zdvihnú náklady, keď pri všetkých stresoch baštím orieškové čokolády? Škoda, že tie náklady neuznávajú ako daňové!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
alenad
Dnes som počula v správach, že z dôvodov dvíhania cien PHM, budú sa zdvíhať i ceny základných potravín. Viete o koľko sa mi zdvihnú náklady, keď pri všetkých stresoch baštím orieškové čokolády? Škoda, že tie náklady neuznávajú ako daňové!
spomínali najmä mäso a mlieko, čokolády sa to asi nedotkne.
0 0
Carl Carl

Carl je offline (nepripojený) Carl

podľa mňa 10-20 zamestnancov - 25000,- Sk brutto najmenej a to bez ohľadu na region okrem Blavy. Tam by cvakli najmenej 30000,-Sk.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Koľko by ste pýtali, ako účtovník SZČO, ktorá pracuje ale u danej SZČO v prípade, že daná SZČO nemá žiadneho zamestnanca, poskytuje služby - tzv. výnimky (§ 222 o DPH, §15, ods. 7,8), čiže nevedie sklad, platca DPH, má len bežný účet, nie devíz., ani valutovú pokladňu, ale so zahraničím obchoduje.
Faktúr treba vystaviť ročne cca 7 000 ks, samozrejme aj zálohoviek je približne toľko (sú síce zautomatizované, ale do účta ich treba nahodiť). Samozrejme evidencia vozidla. Potom samozrejme DPH - daň z príjmu, DPH, z motor. vozidiel, bonzáky a archivačný plán.
Moja otázka: a) koľko by ste si pýtali na hodinu, ak ste na to sama
b) -//- , ak ste na to dve
--------
Ešte spomeniem, že ide o Trnavský kraj, položiek je ročne asi 17 000.
Ďakujem
Naposledy upravil Mickya : 21.10.05 at 08:53 Dôvod: Doplnenie pod čiarou
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Mickya
Koľko by ste pýtali, ako účtovník SZČO, ktorá pracuje ale u danej SZČO v prípade, že daná SZČO nemá žiadneho zamestnanca, poskytuje služby - tzv. výnimky (§ 222 o DPH, §15, ods. 7,8), čiže nevedie sklad, platca DPH, má len bežný účet, nie devíz., ani valutovú pokladňu, ale so zahraničím obchoduje.
Faktúr treba vystaviť ročne cca 7 000 ks, samozrejme aj zálohoviek je približne toľko (sú síce zautomatizované, ale do účta ich treba nahodiť). Samozrejme evidencia vozidla. Potom samozrejme DPH - daň z príjmu, DPH, z motor. vozidiel, bonzáky a archivačný plán.
Moja otázka: a) koľko by ste si pýtali na hodinu, ak ste na to sama
b) -//- , ak ste na to dve

Ďakujem
pozri si príspevok lavína http://www.porada.sk/showthread.php?...t=cena+pr%E1ce
0 0
Carl Carl

Carl je offline (nepripojený) Carl

Ak nie ste zamestnancom tej SZČO, tak ja osobne by som to riešil 3 spôsobmi, buď:
1) paušálne mesačne za cca 600 faktúr 7-8 000,-Sk/mes a ďalších aspoň 2- 3 000,-
za DPH, jazdy, zálohovky, dane, prijaté faktúry, atď. (neviem aké sú náročné, či je
EÚ, cudzia mena apod.).
2) stanoviť hodnotu 1 faktúry (odhad tak 10-12,-Sk/ks ak je aj súpis prác tak 12-15,-
Sk/ks) a takto oceniť i ostatné činnosti
3) kombinácia prvých dvoch
V každom prípade si myslím, že to vyjde zhruba rovnako, záleží na množstve tých ďalších činností (odhadujem sumár na 10-12 000,-).
Ako zamestnanec by som stál za 20 - 25 000,- Sk.
Poznámka:
Počet tých faktúr je obrovský, treba poukázať na to, že každú musite:
a) vytvoriť (nebodaj do EÚ)
b) skompletizovať prílohy
c) odoslať
d) zahrnúť do knihy faktúr
e) zaúčtovať
f) zahrnúť do DPH
a to bez ohľadu na používaný softvér (pre tento prípad je asi najvhodnejšia POHODA). Pritom musíte vykonávať trvalú kontrolu tohto množstva a aj ďalšie práce.
Toľko môj názor.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Ja som bola dnes na pohovore v BA na miesto samost. účtovníčky, kde mi ponúkli 18.000 hrubé (síce ževraj kvartálne odmeny + 13 plat - ale nemusí byť vždy) - cez to všetko sa mi to zdá málo za spracovanie celého účta+poradenstvo, aj v cudzom jazyku ( viaceré firmy, mes, plátcovia, kvartálny i neplátcovia)- to len aby ste boli v aktuálne v obraze
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

áno, na Bratislavu je to málo, keď zoberieš do úvahy, že to je 14019,- SKK netto a platíš ubytovanie, cestovné, stavu a ostatné náklady.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Som rada, že si ma v mojom názore podporil...Len HU je 10tis
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

Hm,tak aj 13plat ..... to je lepsie ako ..... My sme v robote s kolegynou aj spavali ... resp. od 8.00h do 6.hod dalsieho rana a .... dostali sme za uzavierku .... sadnite si .... HORALKU :-) ale tie casy su uz nastastie za mnou :-) ahojte
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja sa chcem opytat ,ci si pytate peniazky aj za to, ze robite napr. dodatocne priznanie k DPH. Mne sa stala taka vec, ze som ho robila, ale nie z mojej viny. SZCO jednoducho upratoval predajnu a nasiel kopec blockov, medzi nimi aj nakup z CR a aj svoje vystavene faktury. Stravim nad tym skoro rovnaky cas, pretoze to musim znova skompletizovat a prekontrolovat vystupnu zostavu z programu s blockami. Ja to robim vzdy, radsej ako urobit chybu.

Takze uctujete si aj za toto nejake peniaze navyse? ak ano, tak ako - rovnaku sumu ako mate dohodnutu napr. za Q alebo percentualne?

Dakujem
0 0
Janka P Janka P

Janka P je offline (nepripojený) Janka P

žena - čo viac si želať ?
Robím komplet účtovníctvo vo firme s obratom cca 100 mil. ročne (mimo miezd - 75 zamestnancov) za 21 000,- Sk. Myslím, že môj šéf túto prácu oceňuje nielen finančne. Podľa toho čo som si prečítala z príspevkov o oceňovaní účtovníčiek začínam mať pocit, že je snáď jedným z mála. Je to naozaj až také zlé ?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

To je hrubý príjem?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať