Zavrieť

Porady

Plat účtovníčky

Dávam do pléna otázku, ktorá ma na jednej nemenovanej stránke dosť vykoľajila.Jedná sa o to, že tam bol rozoberaný plat účtovníčky, ekonómky so cca.pár zamestnancami(10-20).
Zamestnávateľ chce zamestnať účtovníčku, eknómku, ktorá bude mať na starosti mzdovú agendu,účtovníctvo, a.t.ď., aký plat jej ponúkne?Začínam diskusiu :p
Usporiadat
Janka P Janka P

Janka P je offline (nepripojený) Janka P

žena - čo viac si želať ?
Ano. Navyše sú pridané odmeny za uzávierku, na dovolenku a vianočné.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Janka, nezáleží od obratu, ale od počtu dokladov, od náročnosti, od "ako sú pripravené podklady". A potom koľko sú tie odmeny, dovolenka, vianočné...čiže koľko je vlastne hrubý ročný príjem?
0 0
Janka P Janka P

Janka P je offline (nepripojený) Janka P

žena - čo viac si želať ?
Je to stavebná spoločnosť, približne 1300 došlých faktúr, 400 vyšlých, práca so zákazkami, cca 15 mot. vozidiel, mesačný platca DPH, evidencia HM, vlastná budova, leasing ... a vôbec všetko čo stým súvisí. Podklady si pripravujem sama. Nehovorím, že je to jednoduché. Ročný hrubý príjem 302 tis.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Minule na exprese hovorili, že v ktorých regiónoch Slovenska je akých pracovných síl nedostatok. Vraj v Bratislavskom kraji neustále hľadajú účtovníčky.....asi sa treba presťahovať...

...toť len poznámka pre mne podobných nespokojných
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Janka P
Je to stavebná spoločnosť, približne 1300 došlých faktúr, 400 vyšlých, práca so zákazkami, cca 15 mot. vozidiel, mesačný platca DPH, evidencia HM, vlastná budova, leasing ... a vôbec všetko čo stým súvisí. Podklady si pripravujem sama. Nehovorím, že je to jednoduché. Ročný hrubý príjem 302 tis.
Ako učtovníčke, je to dosť. Ekonomika a know-how v tom asi nebudú /t.j.ROZUMY/. Lebo inak by to bolo málo.
Naposledy upravil gutan52 : 07.02.07 at 11:06
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

[quote=Janka6685]Minule na exprese hovorili, že v ktorých regiónoch Slovenska je akých pracovných síl nedostatok. Vraj v Bratislavskom kraji neustále hľadajú účtovníčky.....asi sa treba presťahovať...

...toť len poznámka pre mne podobných nespokojných[/quote

Neplačme, niekedy právom aj nespokojní...
Veď o čom je toto platenie práce profesií. Ak niekto robí kumulované funkcie, ako operátor, učtovník, rozborár, kalkulant , fakturant, mzdár, poštár, korešpodent, písár, vybavovateľ, ekonom-stredného formátu - tak potom berie aj kumulovaný plat. Dostane kumulované dovolenky, zaplatené sviatky, nadčasy, stravenky .......či nie???
0 0
Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

Janka P
Je to stavebná spoločnosť, približne 1300 došlých faktúr, 400 vyšlých, práca so zákazkami, cca 15 mot. vozidiel, mesačný platca DPH, evidencia HM, vlastná budova, leasing ... a vôbec všetko čo stým súvisí. Podklady si pripravujem sama. Nehovorím, že je to jednoduché. Ročný hrubý príjem 302 tis.

Podľa mňa je to teda málo. My máme zhruba také isté množstvo dokladov, sme na to dve a máme po 18 tisíc v hrubom. Sme z trenčianskeho kraja.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

účtovníčke u nás platíme 20K. + strava za 19Sk denne. Pracovná doba - od nevidím do nevidím. náplň práce: všetko.
0 0
Janka P Janka P

Janka P je offline (nepripojený) Janka P

žena - čo viac si želať ?
gutan 52, sú v tom aj " rozumy ", aj keď sa pri tom opieram o pomoc nášho ( naozaj výborného ) audítora. Priznávam, že bez neho by to nemalo náležitú profesionálnu úroveň ( napr. výročná správa, žiadosti o úvery, podnikateľské zámery... )
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jun2006
účtovníčke u nás platíme 20K. + strava za 19Sk denne. Pracovná doba - od nevidím do nevidím. náplň práce: všetko.
.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

Robím s.r.o. -mesačný plátca DPH, asi 300 vystavených fa ročne, 500 došlých fa ročne, samé dlhy a exekučné vymáhania, konateľove večné špekulácie, 10 zamestnancov/mzdy, večné výpovede, maródky/, majetok, lízing 8 automobilov, prenájmy... nie je toho až tak hrozne .... ale môj plat stojí za... robia za to predavačky v Lidli - 8000 na papieri, 10000 na ruku a nezaplatené odvody... Stojí to za to? Ale podľa reakcií nás je takých veeeľa. Prajem príjemný víkend.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dovolila som si určiť cenu 500,- Sk mesačne - živnostník, neplatca DPH, ERP, nákup - predaj, popri zamestnaní s tým, že všetky legislatívne zmeny podchytím a budem ho informovať - zdrav. poistenie, sociálne poistenie, zastupovanie pred štátnymi orgánmi DÚ, SP, ŠZÚ, ŽÚ, ZP.
Odpoveď na ponuku: Ja si budem tie papiere zakladať sám....
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

JDM
Robím s.r.o. -mesačný plátca DPH, asi 300 vystavených fa ročne, 500 došlých fa ročne, samé dlhy a exekučné vymáhania, konateľove večné špekulácie, 10 zamestnancov/mzdy, večné výpovede, maródky/, majetok, lízing 8 automobilov, prenájmy... nie je toho až tak hrozne .... ale môj plat stojí za... robia za to predavačky v Lidli - 8000 na papieri, 10000 na ruku a nezaplatené odvody... Stojí to za to? Ale podľa reakcií nás je takých veeeľa. Prajem príjemný víkend.
Nestojí to za to. Ale, máš niečo iné?
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

Niečo iné mám, ale je to len zase práca účtovníčky za takmer rovnakých podmienok. Napr. do bankového sektoru sa tlačím asi 4 roky, ale bez známostí to akosi nikde nejde.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

JDM
Niečo iné mám, ale je to len zase práca účtovníčky za takmer rovnakých podmienok. Napr. do bankového sektoru sa tlačím asi 4 roky, ale bez známostí to akosi nikde nejde.
Čo dodať? Aspom Ti držím palce, aby Ti to čo najskôr vyšlo...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

JDM
Napr. do bankového sektoru sa tlačím asi 4 roky, ale bez známostí to akosi nikde nejde.
Zaujímavé... A z bankového sektoru sa tlačia do účtovných kancelárií... Vraj nič horšie ako banku nezažili...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

jun2006
účtovníčke u nás platíme 20K. + strava za 19Sk denne. Pracovná doba - od nevidím do nevidím. náplň práce: všetko.
K to sú kopejky? Neviem kde je to "u nás" , ale asi to bude čudná firma , keď sa právnik pýta toto http://www.porada.sk/t39501-presny-p...tml#post357661.
Zdá sa mi, že sa narodil ďalší poraďácky vtipkár .
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
ermon
Dovolila som si určiť cenu 500,- Sk mesačne - živnostník, neplatca DPH, ERP, nákup - predaj, popri zamestnaní s tým, že všetky legislatívne zmeny podchytím a budem ho informovať - zdrav. poistenie, sociálne poistenie, zastupovanie pred štátnymi orgánmi DÚ, SP, ŠZÚ, ŽÚ, ZP.
Odpoveď na ponuku: Ja si budem tie papiere zakladať sám....
...a plus, keď ti k tomu povie, že ti maturita z ekonomiky nestačí, že by bol spokojnejší, keby si išiel na nejaký KURZ.......školenie by som pochopila, ale kurz má byť niečo viac, ako škola???

Btw, aj tak internet spolu s Poradou považujem za najlepšiu školu
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ermon
Dovolila som si určiť cenu 500,- Sk mesačne - živnostník, neplatca DPH, ERP, nákup - predaj, popri zamestnaní s tým, že všetky legislatívne zmeny podchytím a budem ho informovať - zdrav. poistenie, sociálne poistenie, zastupovanie pred štátnymi orgánmi DÚ, SP, ŠZÚ, ŽÚ, ZP.
Odpoveď na ponuku: Ja si budem tie papiere zakladať sám....
Tak nech si to pekne sám robí, ani by som sa mu ich nedotkla!
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý den, zaujala ma táto téma, som SZCO zaciatocník a tiez ma zaujíma koľko by som si mala pýtať. Je síce pravda, že ešte nie som tak zbehlá v zákonoch a to je dôvodom, že sa bojím pýtať veľa. Som na živnosť zamestnaná vo firme, ktorá robí účtovníctvo pre iné firmy,mám tam 40,- hod. aj to som si rok žobrala. K tomu 1600 strava a 3000 odvody. Obcas nejaká premia 500. Jediná mám vo firme VS ani séfka nemá. Ale ona má prax x rokov a to je oveľa viac. Robím JU+ DPH pre 18 firiem, plus máme cca 140 (mozno aj viac) neplatcov, z ktorých robím 40 a viac cez rok a ani neviem koľko jednorazových tesne pred 31.3.Týto klienti sú taký úžasný, že bežne „zabudnú“ doklady a ked je hotové danové, tak si spomenú, že ešte niečo majú. V ich „sene“ nájdete bločky od záhradnej hojdačky cez kondomy, všetko to pokrčené a pomiešané v jednej krabici donesú a ešte sa pýtajú, či potrebujem faktúry za telefon, ked ho platili cez účet. Chýbajú im bločky od benzínu a ani sa nestarajú ako to urobim. Nie sú schopní si ani ERP urobiť a samozrejme na čo nám sú všetky uzávierky, šak vieme počítať. Minule prišiel jeden klient, ktorý chcel zaplatiť dan 5000 ale zabudol na taký detail – spočítať si asi ako stojí, lebo mu vyšla dan 35 000. Tak si vravíme, že sme podľa nich asi čarodejnice a vieme čarovať. A potom sa tvária že 2000 alebo aj menej na mesiac je veľa atd.
Mám aj svojich klientov a tam je hlavný problém, že neviem koľko zapýtať. Sú to malý živnostníci, ktorý majú napr. každý mesiac jednu vydanú fa, pár prijatých a bločky, auto, atd. V našej firme si pýtajú buď 3600 na rok alebo podľa položiek. Čo Vy nato?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať