Zavrieť

Porady

Plat účtovníčky

Dávam do pléna otázku, ktorá ma na jednej nemenovanej stránke dosť vykoľajila.Jedná sa o to, že tam bol rozoberaný plat účtovníčky, ekonómky so cca.pár zamestnancami(10-20).
Zamestnávateľ chce zamestnať účtovníčku, eknómku, ktorá bude mať na starosti mzdovú agendu,účtovníctvo, a.t.ď., aký plat jej ponúkne?Začínam diskusiu :p
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tinika, čo je to prosím Ťa to VS čo má len šéfka?
Neviem koľko ťa vyjde tá práca na mesiac , ja skôr pozerám takto na počet firiem 18 /ak som dobre pochopila DPH/ a 140 neplatičov....keďže tam používaš jednotné aj množné číslo tak neviem, koľko toho robiš Ty sama?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
evina Pozri príspevok
Tinika, čo je to prosím Ťa to VS čo má len šéfka?
Neviem koľko ťa vyjde tá práca na mesiac , ja skôr pozerám takto na počet firiem 18 /ak som dobre pochopila DPH/ a 140 neplatičov....keďže tam používaš jednotné aj množné číslo tak neviem, koľko toho robiš Ty sama?

VS -Vysoká škola predpokladám.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zita5 Pozri príspevok
VS -Vysoká škola

ešteže dobre , že ju mám. Zitka ďakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

[quote=Tinika;393316]Dobrý den, zaujala ma táto téma, som SZCO zaciatocník a tiez ma zaujíma koľko by som si mala pýtať. Je síce pravda, že ešte nie som tak zbehlá v zákonoch a to je dôvodom, že sa bojím pýtať veľa. Som na živnosť zamestnaná vo firme, ktorá robí účtovníctvo pre iné firmy,mám tam 40,- hod. aj to som si rok žobrala. K tomu 1600 strava a 3000 odvody. Obcas nejaká premia 500. Jediná mám vo firme VS ani séfka nemá. Ale ona má prax x rokov a to je oveľa viac. Robím JU+ DPH pre 18 firiem, plus máme cca 140 (mozno aj viac) neplatcov, z ktorých robím 40 a viac cez rok a ani neviem koľko jednorazových tesne pred 31.3.Týto klienti sú taký úžasný, že bežne „zabudnú“ doklady a ked je hotové danové, tak si spomenú, že ešte niečo majú. V ich „sene“ nájdete bločky od záhradnej hojdačky cez kondomy, všetko to pokrčené a pomiešané v jednej krabici donesú a ešte sa pýtajú, či potrebujem faktúry za telefon, ked ho platili cez účet. Chýbajú im bločky od benzínu a ani sa nestarajú ako to urobim. Nie sú schopní si ani ERP urobiť a samozrejme na čo nám sú všetky uzávierky, šak vieme počítať. Minule prišiel jeden klient, ktorý chcel zaplatiť dan 5000 ale zabudol na taký detail – spočítať si asi ako stojí, lebo mu vyšla dan 35 000. Tak si vravíme, že sme podľa nich asi čarodejnice a vieme čarovať. A potom sa tvária že 2000 alebo aj menej na mesiac je veľa atd.
Mám aj svojich klientov a tam je hlavný problém, že neviem koľko zapýtať. Sú to malý živnostníci, ktorý majú napr. každý mesiac jednu vydanú fa, pár prijatých a bločky, auto, atd. V našej firme si pýtajú buď 3600 na rok alebo podľa položiek. Čo Vy nato?[/quote]

Na to podčiarknuté asi toto .
Čo sa týka "kvality" klientov - aspoň v tomto nie sú regionálne rozdiely .
P.S: Robím mzdy pre stavebnú firmu, kde pomocný robotník tzv. nahadzovač do miešačky bez výučného listu má 110 Sk/hod.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

to je na tom asi to "najlepsie" ked vidime ako nasi klienti zarábajú a sú taky "stedri" ze nam zaplatia aspon nieco. Ja mam pilcika ktory ma 700 000,- príjem z rok. A inac ani nehovorim o inych.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja som napísala pre iné - Tvoju " mzdu" som pochopila, že 40 Sk/hod.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tinika Pozri príspevok
to je na tom asi to "najlepsie" ked vidime ako nasi klienti zarábajú a sú taky "stedri" ze nam zaplatia aspon nieco. Ja mam pilcika ktory ma 700 000,- príjem z rok. A inac ani nehovorim o inych.
Bohužiaľ musím skonštatovať, že sú "takí štedrí" ako im dovolíme. Najlepšia je tá účtovnícka firma, kde Ty nemáš ani minimálnu hodinovú sadzbu....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

A tá závislá práca ..
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
Ja som napísala pre iné - Tvoju " mzdu" som pochopila, že 40 Sk/hod.
napísali sme to spolu a mňa k tomu, ešte aj ten počet klientov na hlavu ...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Počítam, že k tomu všetkému patrí aj prísne sledovaná polhodina na obed .
Odtiaľ by som dáááááávno ušla, možno aj zrýchlene - skokom z okna .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tinika, a čo faktúruješ odberateľovi služby (zamestnávateľovi)?
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

to je už čistá hodinová, a šéfka sa tým bráni
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

a tá obednajsia je asi jedno pozitívum - hodina a zaplatená. A ak nieco potrebujem vybavit, tak idem ale mam to ako neplatene volno. V celku to nie je az take hrozne, vzhladom na to ze som zaciatocnik. Ale urcite tam nebudem cely zivot. Chcem ziskat skusenosti, prax a najst si dost vlastnych klientov, aby som mozhla prezit.

So sefkou mam zmluvu o dielo na vedenie uctovnictva
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tinika Pozri príspevok

So sefkou mam zmluvu o dielo na vedenie uctovnictva
Zmluva o dielo ......to sa mi najviac páči .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pani šéfka evidentne nechodí na Poradu .
Ktovie , čo je v predmete zmluvy - spracovanie účtovníctva pre 100 firiem na základe pokynov objednávateľa . Cena za dielo 40 Sk/hod čistého plus stravné lístky .
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ja viem, je to bieda. Ale kde by ma zamestnali s trapnou praxou menej ako rok? Vsade chcu prax min. 3 roky a vacsinou PU. Ja som PU este nerobila. Len studovala.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Tinika Pozri príspevok
Ja viem, je to bieda. Ale kde by ma zamestnali s trapnou praxou menej ako rok? Vsade chcu prax min. 3 roky a vacsinou PU. Ja som PU este nerobila. Len studovala.
Ja mám kamošku ktorá skončila VŠ nejaký marketing a našla si robotu ako účtovníčka hned po skončení hmm asi mala šťastie a možno aj chodí na poradu vidíš musím sa jej spytať...a to sme na strednej mali účtovníctvo dva roky ale iba teóriu a nikto tomu nerozumel...

podľa máš šancu sa zamestnať
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
dracica Pozri príspevok
Ja mám kamošku ktorá skončila VŠ nejaký marketing a našla si robotu ako účtovníčka hned po skončení hmm asi mala šťastie a možno aj chodí na poradu vidíš musím sa jej spytať...a to sme na strednej mali účtovníctvo dva roky ale iba teóriu a nikto tomu nerozumel...

podľa máš šancu sa zamestnať
Bez praxe...hm...možno šťastie...hm...možno známosti...
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ja som teda mala štastie ze som nasla aspon takuto pracu, lebo inac, by som este stale bola v prechadzajucej praci.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

evina Pozri príspevok
Tinika, čo je to prosím Ťa to VS čo má len šéfka?
Neviem koľko ťa vyjde tá práca na mesiac , ja skôr pozerám takto na počet firiem 18 /ak som dobre pochopila DPH/ a 140 neplatičov....keďže tam používaš jednotné aj množné číslo tak neviem, koľko toho robiš Ty sama?
Máme okolo 200 firiem. Ja mám 18 dph-ckárov a 40 neplatcov, to robím priebežne cez rok. Teraz od januára chodí veľa jednorázových klientov, tých nemám spočítaných, ale robím ich ja, ale budú mi pomáhat kolegyne.

A VS je ako uz bolo napísané vysoká škola, ktorú mam len ja. nemá ju ani sefka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať