Zavrieť

Porady

LIZING po 1.1.2004

Prosím o radu.
Neplátca DPH kúpi osobný automobil 1.3.2004. Obstarávacia cena zistená u prenajímateľa je bez DPH 400.000,- Sk s DPH je 476.000,- Sk.
Akontácia bola s DPH 119000,- Sk
Odpisy bude počítať neplátca DPH zo sumy 400000 alebo zo 476000 ???
Ďakujem ...
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Anonymka, som každému vďačná za poposunutie novely, ale na 2.strane vyzerám ako totálny blbec, keď svojim klientom obdeň mením hospodársky výsledok za rok 2004...... už mi aj prestanú veriť a čím sa potom budem živiť?
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
PRE : FASIA

V Poradcovi 5-6/2005 na str. 109 je uvedené :

Od 1.1.2006 ( asi je tu preklep ) sa tu dopľňa nový ods. 6......

Ale v prechodných a záv. ustanoveniach §51 ods. 40 je okrem iného, že ustanovenie .... §25 ods. 6, ..... v znení účinnom po 31. decembri 2004 sa použijú pri podávaní daňového priznania po 31. decembri 2004.

Ťakže DPH v roku 2004 nie je súčasťou obstarávacej ceny pri finanč. lesing.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Ja som si k lízingu urobila tabuľku na účtovanie. Dúfam, že je to O.K. Možno to niekomu pomôže, ak by ste tam našli nejaký problém, dajte vedieť.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Takže potom musím prerobiť celý svoj leasing. Však? Keď som zaraďovala os.automobil s DPH? A potom ako mám vlastne účtovať pri obstaraní?

Napr. keď OC bez DPH: 714 286,00
DPH: 135 714,30
spolu: 850 000,00

????????????????

bez DPH 042 / 474
DPH 548 / 474 ????????
Jednotlivé splátky tiež 474,548 / 221????????
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
accad
Ja som si k lízingu urobila tabuľku na účtovanie. Dúfam, že je to O.K. Možno to niekomu pomôže, ak by ste tam našli nejaký problém, dajte vedieť.
DPH z fin.úroku má ísť na 568????
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Čerpala som z rôznych dostupných materiálov.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Tak dobre, verím TI. Vďaka za pomocný materiál. Aj ja som si vyrobila ten svoj, len je zrejme chybne, takže si ho prerobím podľa tvojho.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ozaj! PAULA! Neboj!!!

0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
accad
Ja som si k lízingu urobila tabuľku na účtovanie. Dúfam, že je to O.K. Možno to niekomu pomôže, ak by ste tam našli nejaký problém, dajte vedieť.




TAK TOTO JE FANTASTICKE !!!! - moc ďakujem!!
akosi sa mi nechcelo do leasingu - ale už ho spravím. super!
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Auto sme prevzali dňa 21. 07. 2004 a v ten deň sme aj zaplatili 1. zvýšenú splátku.

Pravidelné mesačné splátky sme začali uhrádzať 07.08.2004 (vtedy nám došiel splatkový kalendár - dohoda o platbách)

Ktorým dňom (mesiacom) zaradiť os. automobil do účtovníctva a začať ho odpisovať ?

Platby máme vždy do 7. dňa v mesiaci. Časovo rozlišujete ku koncu roka tieto mesačné platby od 07.12.04 do 31.12.04 - alikvotna časť
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Neuveríte, koľko strán som si už z príspevkov obsahujúcich návod na použitie pri účtovaní lízingu (nezáleží na druhu účtovníctva a platcovstve DPH) na "Porade" vytlačila. Moja obývačka má 4,5 x 6 m a keď tie návody rozložím...........ani to mi nepomáha rok 2004 upratať v účtovníctve (na obývačke nezáleží) A neviem a neviem a neviem čo naozaj platí.......Dala by vyššia mocnosť, aby nám sem poposunula definitívne platný (daňovo) príklad s konkrétnymi číslami , hoci vymyslenými a tiež účtami pre osobný automobil:

1. JÚ-a) platca, b)neplatca
2. PÚ a) platca, b( neplatca
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Pridávam sa k Paulinej prosbe .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Popísalo sa tu toho dosť, pochopil som to tak, že aj keď je neplátca DPH, vedie JU, výpočet odpisov je zo sumy napr. 400000 to je bez DPH a nie zo 476000 ako bolo zadané v úvodnej otázke.
Prosím odobrite to niekto a "podoprite" paragrafmi, tak ako žiadala Paula a rene.
Ďakujem moc a pekný večer všetkým
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Detičky!!! Našla som niečo, a teraz už vážne neviem, čo mám robiť.

Z.č. 595/2003 - o dani z príjmov, § 25 ods. 5 písm. b) hovorí:

Súčasťou VC je aj:
- daň z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
- daň z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, a nemôže si ju odpočítať alebo,
- časť dane z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a nemôže túto časť odpočítať, pretože uplatňuje nárok na odpočítanie dane z pridanej hodnoty koeficientom.

Čo vy na toto???
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
A podotknem, že mňa sa týka prípad, keď sme platiteľmi a nemôžeme si odpočítať DPH, lebo ide o osob.auto.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Kde ste všetci????
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Anonymka
Kde ste všetci????

....som tu, ale som hotová - neviem reagovať - zvolila som taktiku slimáka - vyčkávam - a čakám odpoveď od mojej auditorky - ja som furt toho názoru, že sa to leasing musí poopravovať a v roku 2004 dať DPH do nákladov pri plátcovi DPH a do ceny automobilu celú sumu pri neplátcovi - veď to nemá logiku napríklad počítač, keď si kúpi neplátca tak si cenu z daňou dáva do obstarávacej ceny PC - HIM...., uvidíme keď bude niečo nové dám vedieť!!!
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Anonymka
Detičky!!! Našla som niečo, a teraz už vážne neviem, čo mám robiť.

Z.č. 595/2003 - o dani z príjmov, § 25 ods. 5 písm. b) hovorí:

Súčasťou VC je aj:
- daň z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
- daň z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, a nemôže si ju odpočítať alebo,
- časť dane z pridanej hodnoty u daňovníka, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a nemôže túto časť odpočítať, pretože uplatňuje nárok na odpočítanie dane z pridanej hodnoty koeficientom.

Čo vy na toto???
Už to neplatí, v PÚ si neuplatnenú DPH nedávaš do VC, ale do nákladov na účet 548 - týka sa to DPH z istiny a DPH z úroku sa účtuje na 568, ale ja na tú 568 kašlem a nechám to na 562...
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Paula
Neuveríte, koľko strán som si už z príspevkov obsahujúcich návod na použitie pri účtovaní lízingu (nezáleží na druhu účtovníctva a platcovstve DPH) na "Porade" vytlačila. Moja obývačka má 4,5 x 6 m a keď tie návody rozložím...........ani to mi nepomáha rok 2004 upratať v účtovníctve (na obývačke nezáleží) A neviem a neviem a neviem čo naozaj platí.......Dala by vyššia mocnosť, aby nám sem poposunula definitívne platný (daňovo) príklad s konkrétnymi číslami , hoci vymyslenými a tiež účtami pre osobný automobil:

1. JÚ-a) platca, b)neplatca
2. PÚ a) platca, b( neplatca
Celkom s tebou súhlasím. Ja som si vytlačila všetko o lízingu z Porady. Mne sa jedná o nákup úžitkového auta. Sme plátci DPH a máme Jú. Tiež som si neni istá ako to vlastne má byť. Vyriešil už niekto tento problém? Prosím ozvite sa.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Zatiaľ nemám nič nové, ale mám jeden pracovný materiál, ktorý som si stiahla z netu hneď potom, čo sme kúpili auto na leasing. A ja som sa ešte tešila, že som vypracovala tú najlepšiu tabuľku na 36 mesiacov v Exceli, a že som šikovná baba. No teraz o tom začínam pochybovať.

Súbor je od Ing.Cenigovej
Naposledy upravil Anonymka : 19.01.05 at 12:01
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať