Zavrieť

Porady

LIZING po 1.1.2004

Prosím o radu.
Neplátca DPH kúpi osobný automobil 1.3.2004. Obstarávacia cena zistená u prenajímateľa je bez DPH 400.000,- Sk s DPH je 476.000,- Sk.
Akontácia bola s DPH 119000,- Sk
Odpisy bude počítať neplátca DPH zo sumy 400000 alebo zo 476000 ???
Ďakujem ...
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Hlinkovx
"(mám pocit, že to niekto pridal na PORADE ako prílohu usmernenia ???-neviem zistiť, v ktorom príspevku pretože na mojich papieroch nie je žiaden odkaz odkiaľ to je???). "

takto to skús sem vložiť..a nemusíte nanovo vyhľadávať ..
ja som našla návrh usmernenia, ktoré vložila FAJDY...priložím ho sem..ale neviem..či je to to, čo hľadáte..


zdravíčko - tak som si to pozrela - usmernenie - čo na to hovoríte Vy??
budete podľa toho účtovať? - ak by to bolo OK tak som najšťastnejší človek, aspoň lečasin je OK, doriešený.
tak mám účtovať? - opravovať???
0 0
Marta L Marta L

Marta L je offline (nepripojený) Marta L

človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac
A vyšlo to usmernenie vo fin. spravodajcovi?
0 0
Krajčovičová Krajčovičová

Krajčovičová je offline (nepripojený) Krajčovičová

Perfektné spracovanie Leasingu nájdete na stránke www.ceniga.sk . Je to niekoľko
stranový materiál aj s príkladmi na zaúčtovanie. Nájdete tam odpoveď aj na Vašu otáz-
ku.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ing. Cenigová nemá na svojej stránke spracovanie leasingu bez DPH.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
To isté mám od Ing. Cenigovej, ale ona to spracovávala pred novelou.

V DUPP 1/2005 som našla riešenie - treba to prerobiť bez DPH. Už som sa preto aj rozhodla.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
V DU 1/2005 je účtovaný leasing ale tak, že finančný prenájom sa účtuje mesačne. Podľa zákona o dani z príjmov nájomné z finanč. prenájmu sa do základu dane zahŕňa rovnomerne počas doby prenájmu. Nájomné pripadajúce na kalendárny mesiac sa vypočíta : Finančný prenájom : 36 mesiacov x počet mesiacov trvania leasingu.

Rozdiel medzi účtovaným finančným nájmom a daňovým tvorí potom v daň. priznaní pripoč. alebo odpoč. položku (podľa rozdielu) a potom sa musí ešte účtovať aj o odloženej dani. Je to tak ako pri odpisoch.

Budete takto účtovať ?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Yvvetta
V DU 1/2005 je účtovaný leasing ale tak, že finančný prenájom sa účtuje mesačne. Podľa zákona o dani z príjmov nájomné z finanč. prenájmu sa do základu dane zahŕňa rovnomerne počas doby prenájmu. Nájomné pripadajúce na kalendárny mesiac sa vypočíta : Finančný prenájom : 36 mesiacov x počet mesiacov trvania leasingu.

Rozdiel medzi účtovaným finančným nájmom a daňovým tvorí potom v daň. priznaní pripoč. alebo odpoč. položku (podľa rozdielu) a potom sa musí ešte účtovať aj o odloženej dani. Je to tak ako pri odpisoch.

Budete takto účtovať ?
o odloženej dani účtuješ len v prípade, ked máš povinný audit
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Bohužiaľ musím účtovať o odloženej dani. Mám povinnosť auditu.
0 0
fasia fasia

fasia je offline (nepripojený) fasia

SUPER ĽUDKOVIA!!!!! dakovam za to usmernenie. Konečne sa niekto prebudil a povedal nám ako si to štát predstavuje...
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Yvvetta
Bohužiaľ musím účtovať o odloženej dani. Mám povinnosť auditu.
aj to je niekde v tom príspevku vypočítané, tak skús podľa toho..
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
sway
Môj názor: ak je neplátca DPH tak jednoznačne zo 476 000,-



Som tu a beriem späť čo som napísala!!!!!!!!

po preštudovaní 595 je jasné, že aj neplátca DPH odpisuje podľa nového odseku 6 v § 25 bez DPH. ...."Podľa novely súčasťou obst.ceny u nájomcu nie je DPH, to znamená, že neplatiteľ DPH v prípade obstarania majetku na fin.prenájom nebude postupovať pri určení vst.ceny podľa §25 odst.5 písm.a) zákona o dani z príjmov., ale takýto majetok bude odpisovať z ceny bez DPH." - takto som to našla vysvetlené v "Daňovom Type".
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Takže pri OA v JÚ aj PÚ platca i neplatca zaúčtuje pri splátke DPH do daňových výdavkov (nákladov) + mesačne 1/36-tinu z OC+sprac.poplatku. Tak?
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Práve som jeden tohoročný leasing v JU dopočítala podľa návodu v DUPP 1/05 a podľa postupov účtovania JU a funguje to.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nike, som rada, že Ti to funguje.... tak si robila, ako som napísala pred Tebou? Dík za odpoveď.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Nike
Práve som jeden tohoročný leasing v JU dopočítala podľa návodu v DUPP 1/05 a podľa postupov účtovania JU a funguje to.
nemáš to prosím v takej tabuľke čo sem môžeš hodiť?? - potešilo by!!!
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Keď som túto tému zadával, ani som netušil, že bude taká komplikovaná. Písal som 8.1.05 do SEPI Žilina a čakám ako sa tam poradci vyjadria k problému, keď si neplátca DPH na lízing obstará OA a z akej sumy bude počítať odpisy. Až bude odpoveď, tak dám vedieť. /aj napriek urgencii, zatial správu nemám/
Pekný večer želám...
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

sway, nemám tabulku, obávam sa, že sa tabulka dosť dobre ako šablona nedá.

Nemáš DUPP 1/05? str.9 + postupy účtovania JU §10a. Keď to začneš počítať a porovnáš funguje to.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Nike
sway, nemám tabulku, obávam sa, že sa tabulka dosť dobre ako šablona nedá.

Nemáš DUPP 1/05? str.9 + postupy účtovania JU §10a. Keď to začneš počítať a porovnáš funguje to.




dík, kúpim si ju a pozriemto.
0 0
Nike Nike

Nike je offline (nepripojený) Nike

Máš Fax, pošli číslo, je to len jedna strana.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Nike
Máš Fax, pošli číslo, je to len jedna strana.
si zlatá moj fax: 033 535 12 72

už som ho zháňala a nikde ho nemajú :p :p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať