Zavrieť

Porady

Daňové priznanie A alebo B?

Daňovník bol zaregistrovaný na DÚ /mal DIČ/ nakoľko bol sprostredkovateľom poistenia v minulom roku. Nevykonával však žiadnu činnosť, takže príjmu z paragrafu 6: 0,- Sk. Okrem toho bol riadne zamestnaný - par. 5. Podáva daňové priznanie A alebo B, keďže mal počas minulého roka pridelené DIČ?
Ďakujem vopred za prípadné odpovede.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jamis Pozri príspevok
Máš pravdu, ale daňari majú väčšiu....a hádať sa s nimi veru neoplatí....
Vôbec tu nejde o hádku a nikto sa s nimi neháda. Podľa zákona mám povinnosť podať A a ak ma na čokoľvek iné vyzve správca dane som tak povinná urobiť. Preto, že na niektorých DÚ žiadajú hneď B osobne nemôžem poradiť, že to pre pokoj duše majú urobiť aj ostatní...
P.s. Aj s daniarmi sa dá dohodnúť
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

evina Pozri príspevok
Vôbec tu nejde o hádku a nikto sa s nimi neháda. Podľa zákona mám povinnosť podať A a ak ma na čokoľvek iné vyzve správca dane som tak povinná urobiť. Preto, že na niektorých DÚ žiadajú hneď B osobne nemôžem poradiť, že to pre pokoj duše majú urobiť aj ostatní...
P.s. Aj s daniarmi sa dá dohodnúť
Ja osobne s nimi nemám zlé skúsenosti. Ešte mi aj poradia, ale z počutia viem, že niektorí podnikatelia nevychádzajú s daňarmi práve v dobrom.
0 0
Alena26 Alena26

Alena26 je offline (nepripojený) Alena26

Mali sme podobný prípad v roku 2005, podávali sme typ B
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ja k tým čestným vyhláseniam len toľko, že platí aj:

§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov

podľa zákona o správe daní a poplatkov.

Nevyplývajú aktivity DÚ aj z tohto ustanovenia?
0 0
Ala100 Ala100

Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

citala som tuto diskusiu...robim sprostredkovanie pre poistovnu, vplnujem danove priznanie B, a staci mi k tomu cestne prehlasenie, ze nemam ziadne prijmy zo zivnosti. Prilohy uz ziadne nemusim podavat?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať