Zavrieť

Porady

Pásový herpes

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Máte niekto "skúsenosti" s pásovým herpesom? Ako ste ho liečili? Akákoľvek rada poteší a pomôže.
Usporiadat
lubo.f lubo.f

lubo.f je offline (nepripojený) lubo.f

Po dvoch týždňoch od diagnostikovania Herpes Zoster a užívanie Herpesínu 800mg 5 x denne (znížená imunita) a hojenia vyrážok začínajú mierne tŕpnuť horné končatiny.
Môže to mať niečo spoločné z Hepresom? Netreba znovu navštíviť kožnú a absolvovať napr. vyšetrenie likvoru?
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Rozhovor s pacientom a vyšetrenie týkajúce sa popísaných symptómov umožňuje väčšinou správnu diagnózu. Ak lekár na sčervenalej koži nájde malé pľuzgieriky, ktoré sa vyskytujú ohraničené na jednej strane a sú sprevádzané bolesťami a poruchami citlivosti, môže byť diagnóza stanovená hneď. Titer zosterových protilátok v sére je zvýšený. Vyšetrenie likvoru, čiže vyšetrenie mozgovej tekutiny, ukazuje ľahké zvýšenie počtu buniek ako aj obsahu bielkovín. Toto vyšetrenie však nie pri priebehoch bez komplikácii potrebné. Ak sa však objavujú symptómy, ako poruchy vedomia alebo začínajúce ochrnutia na nohách, ktoré poukazujú na napadnutie mozgu resp. miechy, sú vyšetrenia likvoru nevyhnutné.Pretože sa pásový opar vyskytuje často u pacientov s oslabeným imunitným systémom, mali by byť títo pacienti dôkladne vyšetrení na náznaky rakovinových chorôb resp. iných ťažkých ochorení.

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/c/4117255/pasov...#ixzz1ufv3ihbp
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

lubo.f Pozri príspevok
Po dvoch týždňoch od diagnostikovania Herpes Zoster a užívanie Herpesínu 800mg 5 x denne (znížená imunita) a hojenia vyrážok začínajú mierne tŕpnuť horné končatiny.
Môže to mať niečo spoločné z Hepresom? Netreba znovu navštíviť kožnú a absolvovať napr. vyšetrenie likvoru?
Netreba,aj bez lumbálky vidieť,že mozog už postihnutý máš.Inak by ťa ani nenapadlo dať si pichať do chrbta pre mierne trpnutie horných končatín.Pardon.
0 0
huraa huraa

huraa je offline (nepripojený) huraa

tento prispevok vkladam v nadeji že niekomu pomôže moje zistenie ,po troch rokoch čo sa mi pravidelne objavuje pasovy opar na tvari (pri oslabeni imuniti a nervov )som konečne zistila čo mi pomaha . Dezinfekvcia obycajnou alpou , 2-3x denne b-komplex forte a nanasanie Betaglukan gel od fimy Natures . Mimochodom ten gel bola čista nahoda nakolko som nič ine po ruke nemala tak som si povedala že skusim ved horšie to hadam nebude . a ono to zafungovalo prestalo svrbiet a už nasledujuci den sa mi tvar začala hojit !! Vyskusala som aj všetky maste od doktorov (kortiko-dačo)ale to len mokvalo a veselo sa sirilo par dni . Takže vyskusajte a ked zaberie tak ako mne budem rada že tento prispevok nebol zbytočny .
1 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

huraa Pozri príspevok
tento prispevok vkladam v nadeji že niekomu pomôže moje zistenie ,po troch rokoch čo sa mi pravidelne objavuje pasovy opar na tvari (pri oslabeni imuniti a nervov )som konečne zistila čo mi pomaha . Dezinfekvcia obycajnou alpou , 2-3x denne b-komplex forte a nanasanie Betaglukan gel od fimy Natures . Mimochodom ten gel bola čista nahoda nakolko som nič ine po ruke nemala tak som si povedala že skusim ved horšie to hadam nebude . a ono to zafungovalo prestalo svrbiet a už nasledujuci den sa mi tvar začala hojit !! Vyskusala som aj všetky maste od doktorov (kortiko-dačo)ale to len mokvalo a veselo sa sirilo par dni . Takže vyskusajte a ked zaberie tak ako mne budem rada že tento prispevok nebol zbytočny .
Tento príspevok je divný-opakovaný pásový herpes by bol vyslovene rarita,skôr sa jedná o Herpes simplex a nepoznám lekára,ktorý by na Herpes,čiže vírusové ochorenie použil kortiko....používajú sa virustatiká.Takže to beriem asi ako reklamu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

BXLmiami Pozri príspevok
Netreba,aj bez lumbálky vidieť,že mozog už postihnutý máš.Inak by ťa ani nenapadlo dať si pichať do chrbta pre mierne trpnutie horných končatín.Pardon.
Ja sa na herpes liečim už roky. A herpesin mne vôbec nezaberá. Už dva roky beriem tbl. Famciclovir Teva 500 mg 2x1 a na zníženú imunitu mi pichajú inj. Polyoxidonium. Tiež mi lekár povedal, že keby sa herpes neliečil, tak mi hrozí infekcia mozgu a vozík(ochrnutie). Treba zmeniť liečbu , herpesin je už o ničom. Herpes je svinstvo
0 0
huraa huraa

huraa je offline (nepripojený) huraa

možno som rarita a určite som nechcela robit reklamu , moja doktorka je divna bohužial som nato prisla vdaka tejto stranke , kedže nemôžem a nechem brat milion liekov hladam aj ine cesty alternativne a nie každy kto chce pomôct dakym zistenim je reklama
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať