Zavrieť

Porady

Zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2006

Ahojte ,

kde by som našla tlačivo na ročné zúčtovanie poistného za rok 2006?
alebo ešte nieje alebo platí to staré? lenže tam je napísaný rok 2005
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Aby tu nebol mrník zrekapitulujem to, čo trápi rene.

Človek, ktorý v roku 2006 mal prijmy od 1 zamestnavatela - ktorý mu dal doklad o výške príjmu na účely RZZP, mal zároveň prijmy z autorských honorarov (nie pravidelne), ktoré zdanil podľa par.6 zákona o dani z príjmov.

Okrem toho mal ešte príjem aj na dohodu. Otázka: Ako urobí ročné zúčtovanie?

Odpoveď: Zúčtovanie musí podať a to sám. Použije tlačivo S, listy SA - výpočet poistného z príjmov zo zamestnania + list SD - výpočet poistného zo základu dane z autorských honorárov. Príjem na dohodu sa v zúčtovaní neuvádza, pretože ho dosiahol v čase, kedy bol zamestnancom.
0 0
JanoL JanoL

JanoL je offline (nepripojený) JanoL

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ak sa nemýlim, tak ste prvá(ý), kto narazil na tento problém a pýta sa naň na Porade. K tomuto prvenstvu Vám blahoželám.

Podľa súčasného znenia § 5 zákona o dani z príjmov preplatok z RZZP je zdaniteľným príjmom zo závislej činnosti - § 5 ods.1 písm. i) zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov.

Preto preplatok z RZZP započítate do zdaniteľnej mzdy zamestnanca - preddavok na daň teda zrazíte aj z preplatku z RZZP.

Podľa § 13 ods.1 až 4 zákona č.595/2004 Z.z. o zdravotnom poistení, vymeriavacím základom zamestnanca je príjem zamestnanca, podliehajúci dani z príjmov podľa § 5 zákona o dani z príjmov. Preplatok z RZZP nie je uvedený v § 13 ods.4 - medzi príjmami, ktoré sa do VZ nezapočítavajú, preto preplatok z RZZP zahrniete do VZ pre výpočet preddavkov na ZP.
VZ zamestnanca je aj VZ zamestnávateľa. Takže platí aj zamestnávateľ svoju % sadzbu ak on robil RZ. A to sa ešte môže vyskytnúť prípad, že zamestnanec mal viac zamestnávateľov a požiadal o RZ zamestnávateľa, u ktorého ten preplatok nevznikol. Ak straším, prosím o prepáčenie.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

JanoL Pozri príspevok
VZ zamestnanca je aj VZ zamestnávateľa. Takže platí aj zamestnávateľ svoju % sadzbu ak on robil RZ. A to sa ešte môže vyskytnúť prípad, že zamestnanec mal viac zamestnávateľov a požiadal o RZ zamestnávateľa, u ktorého ten preplatok nevznikol. Ak straším, prosím o prepáčenie.
Tak, tak, .... Straší zákon, takže ak prepáčiť, tak zákonodarcom.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Prosim o radu, ake tlaciva mam pouzit v takychto pripadoch:

1. Osoba, ktorej sa to tyka, bola zamestnancom na pracovnu zmluvu od 1.1.2006 do 15.6.2006, od 16.6.2006 ma priznany predcasny starobny dochodok a od 26.6.2006 do 31.12.2006 pracoval na dohodu o vykonani prace, z ktorej mal prijem 81.406 Sk.

2. Zamestnanec mal priznany za cely rok 2006 predcasny starobny dochodok, bol zamestnany na pracovnu zmluvu od 1.1.2006 do 31.5.2006, a od 23.6. 2006 do 30.6.2006 pracoval na dohodu, z ktorej mal prijem 25.000 Sk.

3. Zamestnanec pracoval na pracovnu zmluvu cely rok 2006 a mal kolisave prijmy, to znamena ze je povinny podat RZZP. Okrem toho pracoval aj cely rok na dohodu o vykonani prace, z ktorej mal prijem 48.000 za cely rok. Je povinny zaplatit zdravotne poistenie aj z dohody?
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

prosím o radu
SZČO, dosiahol základ dane cez 1milion korun. V roku 2006 zaplatil spolu poistné na zdravotne poistenie vo vyske cca 19.000.-
pocitam spravne, ze vychadza doplatit z maximalneho vymeriavacieho zakladu, tj z 569700,- tj 79758,- tj doplatit cca 60.000,- ??? takto mi to vyslo..
termin je do 31.10.2007 uhradit nedoplatok ako SZČO, vsak???
dakujem velmi pekne vopred za odpoved....
pekny den....
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

johny18 Pozri príspevok
Prosim o radu, ake tlaciva mam pouzit v takychto pripadoch:

1. Osoba, ktorej sa to tyka, bola zamestnancom na pracovnu zmluvu od 1.1.2006 do 15.6.2006, od 16.6.2006 ma priznany predcasny starobny dochodok a od 26.6.2006 do 31.12.2006 pracoval na dohodu o vykonani prace, z ktorej mal prijem 81.406 Sk. Tlačivo S+SA+SC

2. Zamestnanec mal priznany za cely rok 2006 predcasny starobny dochodok, bol zamestnany na pracovnu zmluvu od 1.1.2006 do 31.5.2006, a od 23.6. 2006 do 30.6.2006 pracoval na dohodu, z ktorej mal prijem 25.000 Sk. Pokiaľ bol VZ za rok viac ako 82.800 tak S+SA+SC, pokiaľ menej tak X+XA+XC

3. Zamestnanec pracoval na pracovnu zmluvu cely rok 2006 a mal kolisave prijmy, to znamena ze je povinny podat RZZP. Okrem toho pracoval aj cely rok na dohodu o vykonani prace, z ktorej mal prijem 48.000 za cely rok. Je povinny zaplatit zdravotne poistenie aj z dohody? príjem na dohodu popri zamestnaní nevstupuje do VZ na zdravotné poistenie. Takže zúčtovávať bude len príjem z pracovného pomeru na tlačive A
Odpoved v texte
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

striebro1 Pozri príspevok
prosím o radu
SZČO, dosiahol základ dane cez 1milion korun. V roku 2006 zaplatil spolu poistné na zdravotne poistenie vo vyske cca 19.000.-
pocitam spravne, ze vychadza doplatit z maximalneho vymeriavacieho zakladu, tj z 569700,- tj 79758,- tj doplatit cca 60.000,- ??? takto mi to vyslo..
termin je do 31.10.2007 uhradit nedoplatok ako SZČO, vsak???
dakujem velmi pekne vopred za odpoved....
pekny den....
Áno maximálny VZ za rok 2006 je 569.700,- čiže z vyššej sumy sa zdravotné neplatí. Maximálne poistné je tým pádom 79.758.

Nedoplatok je potrebné zaplatiť do 31.10.2007
0 0
pirulka4 pirulka4

pirulka4 je offline (nepripojený) pirulka4

Chcem poprosiť o radu: do 31.3.2006 som bola zamestnaná aj SZČO, vtedy za mňa platil zdravotné zamestnávateľ. od 1.4.2006 som bola len SZČO a mesačne som si platila 966,-Sk. musím podať S, SA, SB. Vie mi niekto poradiť čo sa vypisuje v liste SB do oddielu ll. kolonky B22 - minimálny základ prislúchajúci ku dňom uvedeným v B21? ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Mesačná minimálna mzda (6900,5175,3450) deleno počet dní v mesiaci x počet dní v stĺpci 21.
0 0
Dodenko Dodenko

Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

SZCO cely rok, PN v 05/06 a 07/06 podava RZZP na tlacive B a v r.29 ma sumu 135 521,- Sk, vypisujem aj oddiel V. a oddiel VI. Ak vypisujem oddiel VI. aky VZ davam do stl.42.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
KSENP, napríklad na to, či sa do zúčtovania započítava aj dohoda popri zamestnaní, nech klikne tu.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dodenko Pozri príspevok
SZCO cely rok, PN v 05/06 a 07/06 podava RZZP na tlacive B a v r.29 ma sumu 135 521,- Sk, vypisujem aj oddiel V. a oddiel VI. Ak vypisujem oddiel VI. aky VZ davam do stl.42.
Dodenko, možno neviete, že v DRAK-ovi beží hot-line servis k RZZP.

Okrem toho tam nájdete aj vysvetlenie, kedy a ako sa vypĺňa V. a VI. oddiel tlačiva B.
0 0
andrea123 andrea123

andrea123 je offline (nepripojený) andrea123

endrju Pozri príspevok
Budem .

Mám prosbu.
RZZP za rok 2006 je možné vykonať do 30.6.2007. Nevidím preto zatiaľ dôvod na používanie "blikajúceho zeleného strašidla" na "zvýraznenie" vašich otázok súvisiacich s RZZP. Náramne to unavuje oči, ak každú chvíľu pribudne na Porade nejaká téma vyzdobená takýmto "strašidlom". O RZZP pribudli za ostatnú hodinu asi 3 príspevky s týmto "strašidlom". Podľa ich obsahu nevidím žiaden dôvod na použitie "strašidla".

Ďakujem za pochopenie mojej prosby.

Koniec odbočenia .

Ked my sa velmi bojime
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Chcela by som vás tiež poprosiť o pár rád, robím typ B pre SZČO:
-oddiel VI. nevypĺňam, ak v r. 29 mám VZ 88415, t.j. väčší ako 82800, aj keď v V. oddieli uvádzam za január PN? PN nemá v tomto prípade žiaden vplyv na RZZP?
-ak v r. 65 vyšla suma 1032, v r. 66 bude suma 1064?
-vrátim sa ešte k r. 28, uvádza sa tam aj poistné za rok 2005, zaplatené až v roku 2006?
Ďakujem veľmi pekne.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
- Áno, oddiel VI. nevypĺňate, ak v r. 29 máte VZ 88415, t.j. väčší ako 82800, aj keď v V. oddieli uvádzate za január PN. PN nemá v tomto prípade žiaden vplyv na RZZP.

- Ak v r. 65 vyšla suma 1032, v r. 66 bude suma 1064, ak momentálne nemáte žiadne zamestnanie, nie ste študent, dôchodca, poberateľ rodičovského príspevku.

- V r. 28 sa uvádza aj poistné za rok 2005, zaplatené až v roku 2006, ak ste si ho zahrnuli do daňovo uznaných výdavkov v daňovom priznaní za rok 2006.
0 0
HappyKESK HappyKESK

HappyKESK je offline (nepripojený) HappyKESK

Dobry den, chcem sa spytat nasledovne :
Cely rok 2006 so bol zamestnanec a zaroven szco. So zivnostou som vsak zacal v polovici 2005, takze som do 1.7.2006 odvody neplatil, preto som po podani zuctovania za 2005 musel doplatit nedoplatok -suma A + od 1.7.2006 som mesacne zacal platit odvody mesacne - suma B . Spolu som teda v roku 2006 zaplatil do ZP A+6*B=C a to som si aj dal do nakladov/odvodov roku 2006. Moja otazka je, ci mam v kolone listu SB / B06 uviest sumu C , alebo nieco ine , tipujem ze C, ale naozaj neviem ci ta ista suma patri aj do B08, alebo tam ma byt 0. Prosim pomozte niekto kto tomu rozumiete :-(
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Do B06 idú len preddavky za rok 2006, t.j. suma 6xB. Do B08 ide to, čo bolo v nákladoch - pravdepodobne A+5xB, ale závisí od toho, aké účtovníctvo vedieš, a čo bolo zaplatené v r.2006.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
HappyKESK píše:

HappyKESK Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa spytat nasledovne :
Cely rok 2006 so bol zamestnanec a zaroven szco. So zivnostou som vsak zacal v polovici 2005, takze som do 1.7.2006 odvody neplatil, preto som po podani zuctovania za 2005 musel doplatit nedoplatok -suma A + od 1.7.2006 som mesacne zacal platit odvody mesacne - suma B . Spolu som teda v roku 2006 zaplatil do ZP A+6*B=C a to som si aj dal do nakladov/odvodov roku 2006. Moja otazka je, ci mam v kolone listu SB / B06 uviest sumu C , alebo nieco ine , tipujem ze C, ale naozaj neviem ci ta ista suma patri aj do B08, alebo tam ma byt 0. Prosim pomozte niekto kto tomu rozumiete :-(
Čiže v liste SB do p.B08 jednoznačne zapíše sumu C.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcem sa opýtať na Váš názor, urobila som RZZP X,XA,XB. A chcem sa opýtať, ak daná SZČO ukončila činnosť 31.12.2006 mám v liste XB písať IČO a DIČ, je to len taká formalita, ale napísala som to tam. Môžem to tak nechať?
0 0
Vladula Vladula

Vladula je offline (nepripojený) Vladula

Seda tiež mám SZČO,ktorá ukončila činnosť 31.12.2006.IČO a DIČ som vyplnila.Myslím,že to až také dôležité nie je.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať