Zavrieť

Porady

Vyrovnanie preplatku resp. nedoplatku do 100 Sk?

Prosím Vás, môžete mi poradiť, skoro dva roky som bola mimo a nie som si istá, či pri preplatku a nedoplatku po vykonaní RZD mám zamestnancovi vrátiť resp. zraziť preplatok, nedoplatok do výšky 100,- Sk vrátane.
Vopred ďakujem za Vašu pomoc.
Usporiadat
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Čiže do 31.3.2007 zaplatím na DÚ 6,- Sk a zamestnancovi to zrazím do konca roka?
Ďakujem veľmi pekne.
0 0
kajab kajab

kajab je offline (nepripojený) kajab

Preplatok do 100,- Sk mám vrátiť zamestnancovi vo výplate? Vsetko ste odpovedali len v pripade nedoplatku. Dakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

kajab Pozri príspevok
Preplatok do 100,- Sk mám vrátiť zamestnancovi vo výplate? Vsetko ste odpovedali len v pripade nedoplatku. Dakujem
Áno, preplatok vždy vrátiš zamestnancovi vo výplate, aj keby mu vyšla len 1,-Sk. Musíš mu ho vrátiť najneskôr v marcovej výplate.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak zamestnanec podáva daň.priznanie typ A a má nedoplatok 6Sk, musí ho daň.úradu zaplatiť?
0 0
kajab kajab

kajab je offline (nepripojený) kajab

A este jedna otazka na tuto temu. Nedoplatok napr. 4,- Sk, požiadal o vystavenie potvrdenia pre 2%, ale z toho potvrdenia je zrejme, ze nebude moct dat 2%, lebo to nebude vo vyske min. 100,- Sk. Musim mu zrazit nedoplatok 4,- Sk? Dakujem
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Nedoplatok do 100,- Sk sa zráža vtedy, ak chce darovať 2%. Keďže 2% vychádzajú menej ako 100,- Sk -minimum- nezrazíš nedoplatok.
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

Pozerám príspevok 24 - jankasm píše, že aj preplatok i keď je to iba 1,-Sk musím vrátiť,i keď nechcem darovať 2%? v ktorom je to paragrafe, možno čítam medzi riadkami ale v téme sa piše iba o nedoplatkoch do 100,- Sk a to i je jasné ....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danica Pozri príspevok
Pozerám príspevok 24 - jankasm píše, že aj preplatok i keď je to iba 1,-Sk musím vrátiť,i keď nechcem darovať 2%? v ktorom je to paragrafe, možno čítam medzi riadkami ale v téme sa piše iba o nedoplatkoch do 100,- Sk a to i je jasné ....
Áno preplatok musíš zamestnancovi vrátiť stále. Je to v § 38 odst.6. Ročné zúčtovanie a výpočet dane vykoná zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) najneskôr do 31. marca roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Rozdiel medzi vypočítanou daňou a úhrnom zrazených preddavkov na daň v prospech zamestnanca vráti a daňový bonus alebo jeho časť do výšky ustanovenej týmto zákonom vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, najneskôr však pri zúčtovaní mzdy za apríl v roku, v ktorom sa zúčtovanie preddavkov vykonáva. O vrátený rozdiel z ročného zúčtovania zníži zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvod preddavkov na daň (dane) najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo sa uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, zníži odvod preddavku na daň (dane) aj o sumu daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7.Správca dane použije postup podľa § 40 ods. 8.
Naposledy upravil Tweety : 28.03.07 at 15:25 Dôvod: doplnenie znenie §
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

Tweety Pozri príspevok
Áno preplatok musíš zamestnancovi vrátiť stále. Je to v § 38 odst.6. Ročné zúčtovanie a výpočet dane vykoná zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) najneskôr do 31. marca roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia. Rozdiel medzi vypočítanou daňou a úhrnom zrazených preddavkov na daň v prospech zamestnanca vráti a daňový bonus alebo jeho časť do výšky ustanovenej týmto zákonom vyplatí zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi po vykonaní ročného zúčtovania, najneskôr však pri zúčtovaní mzdy za apríl v roku, v ktorom sa zúčtovanie preddavkov vykonáva. O vrátený rozdiel z ročného zúčtovania zníži zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvod preddavkov na daň (dane) najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo sa uplatní postup podľa § 35 ods. 7. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, zníži odvod preddavku na daň (dane) aj o sumu daňového bonusu najneskôr do konca kalendárneho roka, v ktorom sa ročné zúčtovanie vykonalo, alebo uplatní postup podľa § 35 ods. 7.Správca dane použije postup podľa § 40 ods. 8.

takže konkrétne poprosím robím mzdy ručne:
Napríklad u XY vznikol preplatok z RZ 2,- Sk
Je to dochodca ma riadnu PZ a pobera aj dochodok:
HM 12600,- odvody do poist. 1008,- ČZD 11592, preddavok na daň 2202,-
K výplate 9390,-
Ak som dobre rozumela teraz bude mať k výplate + 2,- Sk t.j.9392 a daň na vyplatu 2202,- a odvod dane na DU vo vyplate 3/07 2200,- Nie je mi to jasne...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danica Pozri príspevok
takže konkrétne poprosím robím mzdy ručne:
Napríklad u XY vznikol preplatok z RZ 2,- Sk
Je to dochodca ma riadnu PZ a pobera aj dochodok:
HM 12600,- odvody do poist. 1008,- ČZD 11592, preddavok na daň 2202,-
K výplate 9390,-
Ak som dobre rozumela teraz bude mať k výplate + 2,- Sk t.j.9392 a daň na vyplatu 2202,- a odvod dane na DU vo vyplate 3/07 2200,- Nie je mi to jasne...
K výplate 9392.-, z toho 2 .- preplatok z RZD. Celková daň bude 2200.-.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
danica Pozri príspevok
takže konkrétne poprosím robím mzdy ručne:
Napríklad u XY vznikol preplatok z RZ 2,- Sk
Je to dochodca ma riadnu PZ a pobera aj dochodok:
HM 12600,- odvody do poist. 1008,- ČZD 11592, preddavok na daň 2202,-
K výplate 9390,-
Ak som dobre rozumela teraz bude mať k výplate + 2,- Sk t.j.9392 a daň na vyplatu 2202,- a odvod dane na DU vo vyplate 3/07 2200,- Nie je mi to jasne...
Hoci ako to rátam z uvedených súm, mne nevychádza preplatok.
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

Veľmi pekne ďakujem, to som uviedla ako príklad, nemám pri sebe mzdové listy, možno to tiež niekomu pomohlo kto robí mzdy ručne a ma preplatok pár korún...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smith Pozri príspevok
Hoci ako to rátam z uvedených súm, mne nevychádza preplatok.
Ten preplatok má z RZD.
0 0
danica danica

danica je offline (nepripojený) danica

správne tweety to je z RZ, ale potrebovala som sa uistiť, chápala som preplatky že do 100,- Sk netreba nič k výplate.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

danica Pozri príspevok
správne tweety to je z RZ, ale potrebovala som sa uistiť, chápala som preplatky že do 100,- Sk netreba nič k výplate.
Pomotali sa preplatky s nedoplatkami , to nič, prídeš na to.
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Ešte raz sa vrátim k tým nedoplatkom a prosím o radu:
zamestnanec + SZČO- DP B
príjem zo živnosti 0
ČZD zo zamestnania 456 229
preddavky na daň 69 422
v DP vypočítana daň 69 428
nedoplatok 6
Treba ho uviesť na r. 103 a zaplatiť?
V r.2005 mal taký istý prípad - nedoplatok 4 Sk a na DU tvrdili, že ho musí zaplatiť, lebo jeho daňová povinnosť je vyššia ako 100.- Sk. /platil šekom a poštovné bolo 7.-/
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

a ešte poprosím o jednu radu DP A
zamestnanec - ČZD 60 468
preddavky 308
Môže požiadať o vrátenie tejto čiastky? už som z toho zmätená
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Marta3 Pozri príspevok
a ešte poprosím o jednu radu DP A
zamestnanec - ČZD 60 468
preddavky 308
Môže požiadať o vrátenie tejto čiastky? už som z toho zmätená
Môže. Je to nad 100,- Sk.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Marta3 Pozri príspevok
a ešte poprosím o jednu radu DP A
zamestnanec - ČZD 60 468
preddavky 308
Môže požiadať o vrátenie tejto čiastky? už som z toho zmätená
Áno, môže požiadať DÚ o vrátenie zaplateného preplatku, keďže jeho skutočná daňová povinnosť je 0,-.
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

ďakujem vám,
a keby sa ešte niekto vyjadril k príspevku 37, či mám nedoplatok 6,- Sk uviesť na riadku 103 a zaplatiť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať