Zavrieť

Porady

Vydávanie potvrdení o príjme

Chcela by som sa opýtať, že keď budem vydávať zamestnancom, ktorým som robila ročné zúčtovanie dane, potvrdenie o zdaniteľnom príjme podľa § 39 ods. 5 písm. b/ Zák. 595/03 a ročné zúčtovanie preddavkov na daň, či sa mi zamestnanci majú podpísať na 4. stranu v daňovom vyhlásení, že si prevzali potvrdenie o príjme a ročné zúčtovanie dane?
Neviem, či stačí ak im to iba rozdám bez podpisu. Mzdárka, ktorá robila predo mnou mzdy nám nikdy nedávala podpisovať daňové vyhlásenie, keď nám vydávala ročné zúčtovanie dane a dokonca potvrdenia o príjme nedávala tým, ktorým robila ročné zúčtovanie dane.
Preto Vás prosím o radu, ako mám postupovať, ako je to správne, či sa vôbec tie potvrdenia vydávajú a ak áno, či cez podpis na daňovom vyhlásení a či majú podpisovať prevzatie ročného zúčtovania dane na daňovom vyhlásení.
Ďakujem.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Poslednú výplatu už má vyplatenú? Akým spôsobom? Niekedy sa oplatí v hotovosti a pri jej preberaní zamestnanec podpíše prevzatie dokumentov / potvrdení.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

ano ma bankovym prevodom.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

zamestnávateľ si splnil povinnosti, zašlite jej ešte raz obyčajnou poštou
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

dakujem za radu, nechcela som posielat obycajnou listovou zasielkou, predsa len su tam osobne udaje...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

doplnam aj zo zakonika prace

(4) Povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, len čo zamestnanec alebo zamestnávateľ písomnosť prevezme alebo len čo ju poštový podnik vrátil zamestnávateľovi alebo zamestnancovi ako nedoručiteľnú, alebo ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca alebo zamestnávateľa. Účinky doručenia nastanú aj vtedy, ak zamestnanec alebo zamestnávateľ prijatie písomnosti odmietne.
Naposledy upravil Sarlotka : 08.12.12 at 13:43
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať