Zavrieť

Porady

Výpoveď z organizačných dôvodov

Dobrý večer prajem.

Dnes mi bolo oznámené, že ma chcú prepustiť zo spoločnosti a to z organizačných dôvodov!
Ten deň je stanovený na 31.03. s tým, že od 19.03. do konca mesiaca si mám čerpať dovolenku.
Ďalej mi navrhol 1 mesačné odstupné a preplatenie zostávajúcej dovolenky. (Dovolenky mám 23 starej a 5 novej)
Je to podľa zákonníka práce správne? Nemám náhodou nárok na 2 mesačné odstupné!
Ďakujem za rýchle odpovede, potrebujem ozaj súrnu a správnu odpoveď
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ujv.oz Pozri príspevok
Dakujem Chobot,

ešte sa chcem uistiť: v dohode musí byť uvedený dôvod ukončenia PP par.63 od.1 a) a odstupné vo výške 4-násobku priemerného mesačného zárobku (vypočítaného z 3.Q/08 ak ukončíme PP k 31.12.08)
Áno, v dohode musí byť uvedený dôvod skončenia. To odstupné síce nemusí byť v dohode, ale pre teba je to len istota, ak to tam bude. Nebude potom môcť zamestnávateľ zaprieť, že ti sľúbil 4 mesačné odstupné.
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

Mám na vás prosbu o radu.Moj sucasný zamestnávatel odstupuje celu prevádzku kde pracujem novému záujemcovi ,ide o to, ze mne dá vypoved k 31.03.09 a od 1.4.09 budem mat novu pracovnu zmluvu u nového zamestnávatela./To znaci preberá /kupuje/ celu prevádzku s tým ze si ma ponechá. Ide mi o to aké mám práva u starého zamestnávatela mam nárok na odstupne ak som u neho pracovala 3 roky.Lebo on si mysli ze nepridem o robotu tým pádom nemá voči mne uz žiadne povinnosti, dovolenku som si uz stihla vyčerpat na ktoru som mala nárok do konca marca.Len prosim aké su moje nároky voci starému zamestnávatelovi lebo tento týzden sa mám s ním dohodnut. dakujem velmi pekne
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

glglgl Pozri príspevok
Mám na vás prosbu o radu.Moj sucasný zamestnávatel odstupuje celu prevádzku kde pracujem novému záujemcovi ,ide o to, ze mne dá vypoved k 31.03.09 a od 1.4.09 budem mat novu pracovnu zmluvu u nového zamestnávatela./To znaci preberá /kupuje/ celu prevádzku s tým ze si ma ponechá. Ide mi o to aké mám práva u starého zamestnávatela mam nárok na odstupne ak som u neho pracovala 3 roky.Lebo on si mysli ze nepridem o robotu tým pádom nemá voči mne uz žiadne povinnosti, dovolenku som si uz stihla vyčerpat na ktoru som mala nárok do konca marca.Len prosim aké su moje nároky voci starému zamestnávatelovi lebo tento týzden sa mám s ním dohodnut. dakujem velmi pekne
Dôležité je, či pri tom predaji prevádzky prichádza k prechodu práv a povinností pôvodného zamestnávateľa na nového majiteľa. Teda ak nový majiteľ preberá všetky záväzky (nielen z pracovnoprávnych vzťahov, ale aj obchodné záväzky), tak ty automaticky prechádzaš do pracovného pomeru k novému majiteľovi firmy. Je to v ZP § 28 ods. 1:

(1) Ak sa prevádza hospodárska jednotka, ktorou je na účely tohto zákona, zamestnávateľ alebo časť zamestnávateľa alebo ak sa prevádza úloha alebo činnosť zamestnávateľa alebo ich časť k inému zamestnávateľovi, prechádzajú práva a povinnosti z pracovnoprávnych vzťahov voči prevedeným zamestnancom na preberajúceho zamestnávateľa.

Prečítaj si k tomu celé znenia paragrafov 27 - 31 ZP.

V takom prípade prechodu práv v podstate pracovný pomer akoby pokračoval ďalej a zamestnanec nemá nárok na odstupné - 76 ods. 4:

(4) Odstupné nepatrí zamestnancovi, u ktorého pri organizačných zmenách alebo racionalizačných opatreniach dochádza k prechodu práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov na iného zamestnávateľa podľa tohto zákona.

AK ale súčasný zamestnávateľ len predal nejakú prevádzku alebo zariadenie inej firme (a nedochádza k prevodu práv), tak pôvodný zamestnávateľ s tebou musí ukončiť PP so všetkými náležitosťami.
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

Nedochádza k prechodu práv.Len nerozumiem tomuto :ak je daná výpoved napr.k 31.03. cize robim v starej firme este april aj maj /výp. doba/musim dodrzat výpovednu lehotu? a zaroven mam nárok este aj na odstupne.Alebo je moznost uz nepracovat v čase výp. lehoty? a zobrat len odstupné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

glglgl Pozri príspevok
Nedochádza k prechodu práv.Len nerozumiem tomuto :ak je daná výpoved napr.k 31.03. cize robim v starej firme este april aj maj /výp. doba/musim dodrzat výpovednu lehotu? a zaroven mam nárok este aj na odstupne.Alebo je moznost uz nepracovat v čase výp. lehoty? a zobrat len odstupné.
Aj keď VD odpracuješ, alebo sa dohodnete, že odídeš skôr(dohoda na základe § 63) nárok na odstupné ostáva zachovaný.

§ 76
Odstupné a odchodné

(1) Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. l písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku.
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

Dakujem za odpoved len mozno mi to trosku dnes nemysli,čize ak zostanem pracovat vo výp. lehote dostávam aj plat aj odstupné ak nezostanem pracovat vo výp. lehote prichádzam o plat a dostanem len odstupné POCHOPILA som to či nie ? dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

glglgl Pozri príspevok
Dakujem za odpoved len mozno mi to trosku dnes nemysli,čize ak zostanem pracovat vo výp. lehote dostávam aj plat aj odstupné áno ak nezostanem pracovat vo výp. lehote prichádzam o plat a dostanem len odstupné POCHOPILA som to či nie ? áno dakujem
Odpovede tučným.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

glglgl Pozri príspevok
Dakujem za odpoved len mozno mi to trosku dnes nemysli,čize ak zostanem pracovat vo výp. lehote dostávam aj plat aj odstupné ak nezostanem pracovat vo výp. lehote prichádzam o plat a dostanem len odstupné POCHOPILA som to či nie ? dakujem
Prečítaj si tiet moje príspevky:

http://www.porada.sk/798133-post4.html

a

http://www.porada.sk/781127-post15.html
0 0
Lumila Lumila

Lumila je offline (nepripojený) Lumila

Som vo výpovednej lehote (druhý mesiac z troch), počas ktorej mi ponúkli miesto na inom úseku. Ponuku som prijala, ale keď som žiadala o zmenu dojednaných pracovných podmienok, bolo mi povedané, že výpoveď mi beží ďalej a ak sa osvedčím na novom mieste, potom sa výpoveď zruší a zmení sa písomne aj pracovná náplň ( mne však v tom čase skončí aj VD). Môže takto zamestnávateľ konať?
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Dobrý deň,chcem sa uistiť,že som správne pochopila čo som si prečítala v ZP a na porade.
Zamestnávateľ dá výpoveď podľa §63 odst.1,písm.b :
- plynie tu dvoj alebo trojmesačná výpovedná lehota (podľa toho koľko rokov pracovali vo firme)
- majú nárok na dvojmesačné odstupné, vyplatené v poslednej výplate.
- stačí napísať vo výpovedi, že sa dáva výpoveď podľa §63 odst.1, písm.b a odstupné bude vyplatené podľa §76 Zákonníka prace ?

Keď ide prepúšťať 10 ľudí (vo firme ich je 15), tak podľa zákonníka to nie je hromadné prepúšťanie. Môže ich teda všetkých prepustiť a nemusí nikde nahlasovať, že prepúšťa toľko ľudí ?

Ďakujem.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

books Pozri príspevok
Dobrý deň,chcem sa uistiť,že som správne pochopila čo som si prečítala v ZP a na porade.
Zamestnávateľ dá výpoveď podľa §63 odst.1,písm.b :
- plynie tu dvoj alebo trojmesačná výpovedná lehota (podľa toho koľko rokov pracovali vo firme)
- majú nárok na dvojmesačné odstupné, vyplatené v poslednej výplate.
- stačí napísať vo výpovedi, že sa dáva výpoveď podľa §63 odst.1, písm.b a odstupné bude vyplatené podľa §76 Zákonníka prace ?

Keď ide prepúšťať 10 ľudí (vo firme ich je 15), tak podľa zákonníka to nie je hromadné prepúšťanie. Môže ich teda všetkých prepustiť a nemusí nikde nahlasovať, že prepúšťa toľko ľudí ?

Ďakujem.
posúvam.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

books Pozri príspevok
posúvam.
Myslím, že si to správne pochopila
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

drobeceva Pozri príspevok
Myslím, že si to správne pochopila
aj odstupne dvoj alebo trojmesacne, podla poctu odpracovanych rokov v danej firme.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ivka70 Pozri príspevok
aj odstupne dvoj alebo trojmesacne, podla poctu odpracovanych rokov v danej firme.
Áno, ak pracoval u zamestnávateľa najmenej 5 rokov, odstupné najmenej 3-násobok priemerného platu. Ak máte KZ, môžte mať inak ustanovené.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

drobeceva Pozri príspevok
Áno, ak pracoval u zamestnávateľa najmenej 5 rokov, odstupné najmenej 3-násobok priemerného platu. Ak máte KZ, môžte mať inak ustanovené.
Ďakujem.
Odpracovali necelé dva roky a rok, takže odstupné bude dvojmesačné.

Ešte raz ďakujem.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

books Pozri príspevok
Ďakujem.
Odpracovali necelé dva roky a rok, takže odstupné bude dvojmesačné.

Ešte raz ďakujem.
Áno, majú nárok na dvojmesačné odstupné.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Ešte mám taký menší dotaz, môže byť takto napísaná výpoveď zamestnávateľom a zároveň musí byť podpísaná od zamestnanca (dátum prevzatia)?

<link rel="File-List" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5Cadmin%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoh tmlclip1%5C01%5Cclip_filelist.xml"><link rel="themeData" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5Cadmin%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoh tmlclip1%5C01%5Cclip_themedata.thmx"><link rel="colorSchemeMapping" href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5Cadmin%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoh tmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:TrackMoves/> <w:TrackFormatting/> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <woNotPromoteQF/> <w:LidThemeOther>SK</w:LidThemeOther> <w:LidThemeAsian>X-NONE</w:LidThemeAsian> <w:LidThemeComplexScript>X-NONE</w:LidThemeComplexScript> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> <w:SplitPgBreakAndParaMark/> <wontVertAlignCellWithSp/> <wontBreakConstrainedForcedTables/> <wontVertAlignInTxbx/> <w:Word11KerningPairs/> <w:CachedColBalance/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> <m:mathPr> <m:mathFont m:val="Cambria Math"/> <m:brkBin m:val="before"/> <m:brkBinSub m:val="--"/> <m:smallFrac m:val="off"/> <m:dispDef/> <m:lMargin m:val="0"/> <m:rMargin m:val="0"/> <m:defJc m:val="centerGroup"/> <m:wrapIndent m:val="1440"/> <m:intLim m:val="subSup"/> <m:naryLim m:val="undOvr"/> </m:mathPr></w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true" DefSemiHidden="true" DefQFormat="false" DefPriority="99" LatentStyleCount="267"> <w:LsdException Locked="false" Priority="0" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Normal"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="heading 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 7"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 8"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="9" QFormat="true" Name="heading 9"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 7"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 8"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" Name="toc 9"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="35" QFormat="true" Name="caption"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="10" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Title"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" Name="Default Paragraph Font"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="11" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtitle"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="22" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Strong"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="20" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Emphasis"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="59" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Table Grid"/> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Placeholder Text"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="1" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="No Spacing"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Revision"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="34" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="List Paragraph"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="29" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Quote"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="30" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Quote"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 1"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 2"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 3"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 4"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 5"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 6"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="19" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Emphasis"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="21" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Emphasis"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="31" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Reference"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="32" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Reference"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="33" SemiHidden="false" UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Book Title"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="37" Name="Bibliography"/> <w:LsdException Locked="false" Priority="39" QFormat="true" Name="TOC Heading"/> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1107304683 0 0 159 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-language:EN-US;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-size:10.0pt; mso-ansi-font-size:10.0pt; mso-bidi-font-size:10.0pt; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-hansi-font-family:Calibri;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} </style> <![endif]-->
Názov a sídlo spoločnosti<o:p></o:p>

<o:p> </o:p>
........................ meno, priezvisko a adresa zamestnanca <o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
V ...................., dňa .........................<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
V e c: Výpoveď pracovného pomeru podľa § 63 ods. 1 písm. a) Zákonníka práce<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
Dávame Vám týmto výpoveď z pracovného pomeru podľa § 63 ods. 1 písm. a) Zákonníka práce.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Výpovedná doba je dvojmesačná, začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a odstupné bude vyplatené podľa §76 Zákonníka práce.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
S pozdravom<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
.............................................<o:p> </o:p>
konateľ

Ď.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

books Pozri príspevok
Ešte mám taký menší dotaz, môže byť takto napísaná výpoveď zamestnávateľom a zároveň musí byť podpísaná od zamestnanca (dátum prevzatia)?


<LINK href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5Cadmin%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoh tmlclip1%5C01%5Cclip_filelist.xml" rel=File-List><LINK href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5Cadmin%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoh tmlclip1%5C01%5Cclip_themedata.thmx" rel=themeData><LINK href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5Cadmin%5CLOCALS%7E1%5CTemp%5Cmsoh tmlclip1%5C01%5Cclip_colorschememapping.xml" rel=colorSchemeMapping><STYLE> <!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1107304683 0 0 159 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-language:EN-US;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-size:10.0pt; mso-ansi-font-size:10.0pt; mso-bidi-font-size:10.0pt; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-hansi-font-family:Calibri;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE>
Názov a sídlo spoločnosti<?xml:namespace prefix = o /><o:p></o:p>



<o:p></o:p>
........................ meno, priezvisko a adresa zamestnanca <o:p></o:p>
<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
V ...................., dňa .........................<o:p></o:p>

<o:p></o:p>


V e c: Výpoveď pracovného pomeru podľa § 63 ods. 1 písm. a) Zákonníka práce<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Dávame Vám týmto výpoveď z pracovného pomeru podľa § 63 ods. 1 písm. a) Zákonníka práce.<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Výpovedná doba je dvojmesačná, začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a odstupné bude vyplatené podľa §76 Zákonníka práce.<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
<o:p></o:p>
S pozdravom<o:p></o:p>
<o:p></o:p>

.............................................<o:p> </o:p>



konateľ



Ď.
Ruší, alebo premiestňuje z-ľ svoju prevádzku?
VD by som im vymedzila dátumovo
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

drobeceva Pozri príspevok
Ruší, alebo premiestňuje z-ľ svoju prevádzku?
VD by som im vymedzila dátumovo
Neruší, ale nemá pre nich prácu (pohybuje sa v stavebníctve).

Ď.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

books Pozri príspevok
Neruší, ale nemá pre nich prácu (pohybuje sa v stavebníctve).

Ď.
tak potom par. 63, odst. 1, písmeno b - nadbytočnosť
0 0
Načítať ďalšie