Zavrieť

Porady

Výpoveď z organizačných dôvodov

Dobrý večer prajem.

Dnes mi bolo oznámené, že ma chcú prepustiť zo spoločnosti a to z organizačných dôvodov!
Ten deň je stanovený na 31.03. s tým, že od 19.03. do konca mesiaca si mám čerpať dovolenku.
Ďalej mi navrhol 1 mesačné odstupné a preplatenie zostávajúcej dovolenky. (Dovolenky mám 23 starej a 5 novej)
Je to podľa zákonníka práce správne? Nemám náhodou nárok na 2 mesačné odstupné!
Ďakujem za rýchle odpovede, potrebujem ozaj súrnu a správnu odpoveď
Usporiadat
books books

books je offline (nepripojený) books

drobeceva Pozri príspevok
tak potom par. 63, odst. 1, písmeno b - nadbytočnosť
Ďakujem, tak som sa snažila čítať poriadne ZP aj poradu, že mi to ušlo.

Ď.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ja by som tam ešte dala aj to, že odstupné je dvojnásobok jeho priemerného mesačného zárobku, aby to bolo zamestnancovi hneď jasné, aké odstupné dostane.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Upravila som tú výpoveď. Bude OK ?
Názov a sídlo spoločnosti

........................ meno, priezvisko a adresa zamestnanca



V ...................., dňa .........................

V e c: Výpoveď pracovného pomeru podľa § 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce


Dávame Vám týmto výpoveď z pracovného pomeru podľa § 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce.

Výpovedná doba je dvojmesačná, začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a to je 01.05.2009 a končí 30.06.2009 a odstupné (dvojnásobok priemerného mesačného zárobku) bude vyplatené podľa §76 Zákonníka práce.


S pozdravom

.............................................
konateľ


Ď.
Naposledy upravil books : 22.04.09 at 11:09 Dôvod: doplnenie
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

daj tam aj tu výšku odstupného, lebo veľa ľudí nemá po ruke ZP.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

dopíš ešte tak, ako radila Renča, je odstupné im bude vyplatené vo výške 2násobku priemerného mesačného platu- nech im to je jasné
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

drobeceva Pozri príspevok
VD by som im vymedzila dátumovo
Z praktického hľadiska je lepšie neuvádzať presne dátumovo začiatok a koniec VD, lebo to závisí od dátumu doručenia výpovede. AK b sa im nepodarilo doručiť výpoveď do konca apríla, začiatok VD by bol 1.6.2009 a museli by prepisovať výpoveď.
0 0
motylikd motylikd

motylikd je offline (nepripojený) motylikd

Prosím vás o radu, nepochopila som jednu vec. Keď dá zamestnávateľ výpoveď s výpovednou dobou dva resp.tri mesiace, to je akoby alternativa k odstupnemu? Myslim tym ze ked da vypoved s vypovednou dobou, tak po jej skonceni este musi aj vyplatit odstupne ci uz nie? (v podstate by to znamenalo ze si zamestnanec to odstupne odpracuje) A ak ano tak ma zamestnanec pravo vyberu? Ze neprijme vypovednu lehotu ale chce ist prec hned a s odstupnym? (ak je to hlupa otazka sa ospravedlnujem, ale prosim velmi o radu)
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

motylikd Pozri príspevok
Prosím vás o radu, nepochopila som jednu vec. Keď dá zamestnávateľ výpoveď s výpovednou dobou dva resp.tri mesiace, to je akoby alternativa k odstupnemu? Myslim tym ze ked da vypoved s vypovednou dobou, tak po jej skonceni este musi aj vyplatit odstupne ci uz nie? (v podstate by to znamenalo ze si zamestnanec to odstupne odpracuje) A ak ano tak ma zamestnanec pravo vyberu? Ze neprijme vypovednu lehotu ale chce ist prec hned a s odstupnym? (ak je to hlupa otazka sa ospravedlnujem, ale prosim velmi o radu)
Výpovedná doba je jedna vec a odstupné druhá. T.z., že ak zamestnancovi uplynie výpovedná doba (2 alebo 3 mes.), tak v poslednej výplate bude mať aj vyplatené odstupné. Odstupné sa neodracuváva
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
Odstupné sa neodracuváva

Toto mi je nezrozumiteľné.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tweety Pozri príspevok

Toto mi je nezrozumiteľné.
myslela som to tak, že odstupné nie je za odpracovanú výpovednú dobu

PS: dúfam, že teraz som to dobre napísala
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
myslela som to tak, že odstupné nie je za odpracovanú výpovednú dobu

PS: dúfam, že teraz som to dobre napísala
Jáj, tak to malo byť neodpracúvavá, ale napísané je ináč.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tweety Pozri príspevok
Jáj, tak to malo byť neodpracúvavá, ale napísané je ináč.
to preto, lebo robím x vecí naraz a potom to tak vyzerá, polepším sa
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

books Pozri príspevok
Upravila som tú výpoveď. Bude OK ?
Názov a sídlo spoločnosti

........................ meno, priezvisko a adresa zamestnanca



V ...................., dňa .........................

V e c: Výpoveď pracovného pomeru podľa § 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce


Dávame Vám týmto výpoveď z pracovného pomeru podľa § 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce.

Výpovedná doba je dvojmesačná, začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede a to je 01.05.2009 a končí 30.06.2009 a odstupné (dvojnásobok priemerného mesačného zárobku) bude vyplatené podľa §76 Zákonníka práce.


S pozdravom

.............................................
konateľ


Ď.
Dobrý deň,
ešte mám taký menší dotaz.
Môžem zamestnancom osobne odovzdať výpoveď a oni mi ju podpíšu aj s dátumom prevzatia, bude to OK?
Ď.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Áno
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

drobeceva Pozri príspevok
Áno
Ďakujem.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
mzdarka renca Pozri príspevok
to preto, lebo robím x vecí naraz a potom to tak vyzerá, polepším sa
Podľa mňa si sa kopla schválne, bola si zvedavá, či si to niekto všimne!!! Šikulka
0 0
medula1 medula1

medula1 je offline (nepripojený) medula1

DOBRY DEN JA MA TIEZ NIAKU PROSBU MOZTE MI PORADIT K 30.04.2009 SOM MALA VYPOVED MEDZI TYM SOM SLA NA PN PRESNE 24.04 SOM STALE NA PN NIC SOM NEPODPISALA ANI NEPREVZALA VYPOVED BOLA S ORGANYZACNYCH DOVODOV 2MESACNA VYPOVEDNA DOBA PLUS 3MESACNE ODSTUPNE S TYM ZE SME MALY BYT VO VYPOVEDNEJ DOBE DOMA A NEROBYT NA PN CHCEM BYT DOMA DO KONCA JUNA AKO SA MAM DAT VYPISAT ABY MI NABEHLA TA VYPOVEDNA LEHOTA KED SA DAM VYPISAT 30. 06 TAK MI NESTIHNU VYPISAT VYPOVED PORADTE PROSIM DAKUJEM
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

medula1 Pozri príspevok
DOBRY DEN JA MA TIEZ NIAKU PROSBU MOZTE MI PORADIT K 30.04.2009 SOM MALA VYPOVED MEDZI TYM SOM SLA NA PN PRESNE 24.04 SOM STALE NA PN NIC SOM NEPODPISALA ANI NEPREVZALA VYPOVED BOLA S ORGANYZACNYCH DOVODOV 2MESACNA VYPOVEDNA DOBA PLUS 3MESACNE ODSTUPNE S TYM ZE SME MALY BYT VO VYPOVEDNEJ DOBE DOMA A NEROBYT NA PN CHCEM BYT DOMA DO KONCA JUNA AKO SA MAM DAT VYPISAT ABY MI NABEHLA TA VYPOVEDNA LEHOTA KED SA DAM VYPISAT 30. 06 TAK MI NESTIHNU VYPISAT VYPOVED PORADTE PROSIM DAKUJEM
Asi preto ti nikto neodpovedal, lebo to pravdepodobne nikto nepochopil. Skús to napísať ešte raz a zrozumiteľnejšie. A vypni si CAPS LOCK a píš vo vetách, nie súvislý text.
0 0
lala01 lala01

lala01 je offline (nepripojený) lala01

Dobry den ,
zamestnavatel mi chce dat vypoved z org. dovod. . Na co si mam davat pozor pri podpisovani vypovede ? Moze tam zamestnavatel uviest ze je to z organizacnych dovod a zaroven dohodu ? Je dost mozne ze pocas vypovednej doby pojdem na operaciu a PN bude dlhsia ko vypovedna doba - co to pre mna znamená?
dakujem vopred za radu ( odprac. viac ako 5rokov)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lala01 Pozri príspevok
Dobry den ,
zamestnavatel mi chce dat vypoved z org. dovod. . Na co si mam davat pozor pri podpisovani vypovede ? Moze tam zamestnavatel uviest ze je to z organizacnych dovod a zaroven dohodu ? Ak dá zamestnáv. výpoveď podľa § 63 odst. 1, písm. b ,vznikne vám nárok na odstupné, najmenej trojmesačné. Na základe tejto výpovede sa môžete dohodnúť na skončení PP dohodou , nárok na odstupné ostáva zachovaný. Zhrniem, buď odpracujete VD, alebo len jej časť, alebo skončíte PP podľa dohody k určitému dátumu. Je dost mozne ze pocas vypovednej doby pojdem na operaciu a PN bude dlhsia ko vypovedna doba - co to pre mna znamená? Ak bude trvať VD, váš PP sa skončí až nástupom z DPN, ak nebudete trvať na skončení PP skončením VD.
§ 64 ZP
(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.


dakujem vopred za radu ( odprac. viac ako 5rokov)
Odpovede v texte.
0 0
Načítať ďalšie