Zavrieť

Porady

Výpoveď z organizačných dôvodov

Dobrý večer prajem.

Dnes mi bolo oznámené, že ma chcú prepustiť zo spoločnosti a to z organizačných dôvodov!
Ten deň je stanovený na 31.03. s tým, že od 19.03. do konca mesiaca si mám čerpať dovolenku.
Ďalej mi navrhol 1 mesačné odstupné a preplatenie zostávajúcej dovolenky. (Dovolenky mám 23 starej a 5 novej)
Je to podľa zákonníka práce správne? Nemám náhodou nárok na 2 mesačné odstupné!
Ďakujem za rýchle odpovede, potrebujem ozaj súrnu a správnu odpoveď
Usporiadat
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

Ja mám zase taký problém, že zamestnankyňa dostala výpoveď, ktorú nechcela osobne prevziať, na je odporúčanie sme jej ju 2.9. poslali poštou, prevzala si ju 4.9., ale zároveň nám 4.9. došla poštou jej PN, ktorú začala 2.9., tak aj na odporúčanie z kontroly Inšpektorátu práce sme jej zaslali späť vzatie výpoveďe, teda sme tú výpovď takto zrušili, k 31.10. ukončila PN a napísala SMS, že končí aj pracovný pomer s výpovednou lehotou 2 mesiace. Neviem, či si uvedomila, že sme tú výpoveď vzali späť, ale 2.11. neprišla do práce, už je 9.11 ale ešte stále nedošla.
Mala by som asi náhlásiť do SP absenciu?! neviem ako ďalej, lebo máme informácie,žň ževraj je už aj evidovaná na ÚPSVAR.
pomôžte prosím ak môžete
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Lámerová Pozri príspevok
Ja mám zase taký problém, že zamestnankyňa dostala výpoveď, ktorú nechcela osobne prevziať, na je odporúčanie sme jej ju 2.9. poslali poštou, prevzala si ju 4.9., ale zároveň nám 4.9. došla poštou jej PN, ktorú začala 2.9., tak aj na odporúčanie z kontroly Inšpektorátu práce sme jej zaslali späť vzatie výpoveďe, teda sme tú výpovď takto zrušili, k 31.10. ukončila PN a napísala SMS, že končí aj pracovný pomer s výpovednou lehotou 2 mesiace. Neviem, či si uvedomila, že sme tú výpoveď vzali späť, ale 2.11. neprišla do práce, už je 9.11 ale ešte stále nedošla.
Mala by som asi náhlásiť do SP absenciu?! neviem ako ďalej, lebo máme informácie,žň ževraj je už aj evidovaná na ÚPSVAR.
pomôžte prosím ak môžete
Myslím, že ste urobili chybu pri doručovaní výpovede. Nie je dôležité, že ju osobne nechcela prevziať. Bolo by stačilo, ak by pri tom boli dvaja svedkovia, ktorí by na výpovedi potvrdili svojim podpisom, že ju odmietla prevziať. Vtedy sa to považuje za doručené. To, že mala potom PN, už by nebolo zaujímavé.
Prevzala list o späťvzatí výpovede? Späťvzatie výpovede môže byť len so súhlasom druhej strany. Ak neoznámila, že nesúhlasí so späťvzatím výpovede, ďalej jej pokračuje pracovný pomer. Zák. práce nehovorí nič o výpovedi poslanej cez SMS, vyslovene trvá na písomnej výpovedi.
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

Prevzala to späť vzatie, vrátila sa nám podpísaná doručenka
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Lámerová Pozri príspevok
Prevzala to späť vzatie, vrátila sa nám podpísaná doručenka
Fajn, takže ak Vám písomne neoznámila, že nesúhlasí so späťvzatím výpovede, pracovný pomer trvá. Tu by som postupovala ako pri absencii.
A treba ju písomne vyzvať, aby nastúpila do práce.
Inak, myslím, že najjednoduchšie riešenie by bolo ukončiť prac. pomer dohodou. Vzťahy sa už do poriadku nedajú, obe strany si teraz budú robiť napriek. Ibaže by ste jej chceli robiť problémy
Skús si zavolať na úrad práce, či je tam už registrovaná a na základe čoho ju registrovali, keď nemá doklady o ukončení PP.
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

ona chce od nás vytĺcť odstupné, je to celé veľmi zamotané. Takže asi najlepšie bude keď nahlásim absenciu, písomný list, aby nastúpila do zamestnania, sme jej posielali, ale zrejme si ho ešte neprevzala, lebo doručenka nám ešte nedošla a ktovie či ho aj prevezme
0 0
Hermina Hermina

Hermina je offline (nepripojený) Hermina

Lámerová Pozri príspevok
ona chce od nás vytĺcť odstupné, je to celé veľmi zamotané. Takže asi najlepšie bude keď nahlásim absenciu, písomný list, aby nastúpila do zamestnania, sme jej posielali, ale zrejme si ho ešte neprevzala, lebo doručenka nám ešte nedošla a ktovie či ho aj prevezme
Ja som to robila tak, že som písala absenciu do dochádzky. Potom - podľa smernice - po týždni absencie som poslala list o ukončení pp z dôvodu hrubého porušenia prac.disciplíny. A samozrejme ukončila všetky nutné papiere na poisťovne, všetko ostatné už iba poštou s takouto zamestnankyňou.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Hermina Pozri príspevok
Ja som to robila tak, že som písala absenciu do dochádzky. Potom - podľa smernice - po týždni absencie som poslala list o ukončení pp z dôvodu hrubého porušenia prac.disciplíny. A samozrejme ukončila všetky nutné papiere na poisťovne, všetko ostatné už iba poštou s takouto zamestnankyňou.
Hermínka pred súdom by neobstálo písanie absencie do dochádzkovej knihy. Pred súdom obstojí spísanie zápisnice o závažnom a hrubom porušení pracovnej disciplíny z dôvodu absencie, ktorú podpíšu dvaja svedkovia a tá sa priloží k "Oznámeniu" dotyčnej osobe O okamžitom skončení pracovného pomeru pre závažné porušenie pracovnej disciplíny, § 68, ods. 1, písm. b/ ZP.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Čítam to tu dookola ale predsa by som sa chcela uistiť: budeme prepúšťať z dôvodu nadbytočnosti (kríza, nie je práca).ZC-i dostanú výpoveď §63,1b) samozrejme s odstupným.Ale moja otázka je: majú nárok aj na odstupné aj na výpov.dobu? Alebo stačí ak v 11/09 obdržia výpoveď k 31.12.09 a dostanú len odstupné?
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Olgica Pozri príspevok
Čítam to tu dookola ale predsa by som sa chcela uistiť: budeme prepúšťať z dôvodu nadbytočnosti (kríza, nie je práca).ZC-i dostanú výpoveď §63,1b) samozrejme s odstupným.Ale moja otázka je: majú nárok aj na odstupné aj na výpov.dobu? Alebo stačí ak v 11/09 obdržia výpoveď k 31.12.09 a dostanú len odstupné?
Nikto mi neporadí? ďakujem
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

Majú nárok na 2 alebo 3 mesačnú výpovednú dobu aj odstupné
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

A keby sa dohodli že dostanú o 1mesiac väčšie odstupné ale bez výpovednej doby je to OK. Neporušuje sa tým ZP?
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Nikto nevie?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Olgica Pozri príspevok
A keby sa dohodli že dostanú o 1mesiac väčšie odstupné ale bez výpovednej doby je to OK. Neporušuje sa tým ZP?
Ked sa dohodnu, mozu si v dohode dohodnut aj rocne odstupne, nic im v trom nebrani, ziadny zakon neporusuju.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Takže keď sa dohodnú na väčšom odstupnom a bez výpov.doby je to OK? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Olgica Pozri príspevok
Čítam to tu dookola ale predsa by som sa chcela uistiť: budeme prepúšťať z dôvodu nadbytočnosti (kríza, nie je práca).ZC-i dostanú výpoveď §63,1b) samozrejme s odstupným.Ale moja otázka je: majú nárok aj na odstupné aj na výpov.dobu? Alebo stačí ak v 11/09 obdržia výpoveď k 31.12.09 a dostanú len odstupné?
Áno, majú nárok aj na VD (2-alebo 3 mes., počtu počtu u vás odpracov. rokov) aj na odstupné, ale môžete skončiť PP aj dohodou z organiz. dôvodov, potom je nárok na odstupné, ale VD si už nečerpú.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Olgica Pozri príspevok
Čítam to tu dookola ale predsa by som sa chcela uistiť: budeme prepúšťať z dôvodu nadbytočnosti (kríza, nie je práca).ZC-i dostanú výpoveď §63,1b) samozrejme s odstupným.Ale moja otázka je: majú nárok aj na odstupné aj na výpov.dobu? Alebo stačí ak v 11/09 obdržia výpoveď k 31.12.09 a dostanú len odstupné?
Ano, maju narok na vypoved nu dobu a aj na odstupne /2 alebo 3 mesiace oboje - podla odprac.rokov/
A nestaci im dat v 11/09 vypoved, ak chcete , aby uz v januari nepracovali.
ak im date vypoved v novembri, konci im vypovedna doba 31.1. alebo 28.2.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Olgica Pozri príspevok
Takže keď sa dohodnú na väčšom odstupnom a bez výpov.doby je to OK? Ďakujem
Odstupné nad zákonom stanovený nárok nebude daňovo uznaným nárokom.( samozrejme ak to nie je ošetrené v KZ.)
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Tweety Pozri príspevok
Áno, majú nárok aj na VD (2-alebo 3 mes., počtu počtu u vás odpracov. rokov) aj na odstupné, ale môžete skončiť PP aj dohodou z organiz. dôvodov, potom je nárok na odstupné, ale VD si už nečerpú.
Ďakujem všetkým a ešte jedna otázka ak to bude dohoda z org.dôvodov je to §60? a napíšu sa tam org.dôvody alebo je to stále §63?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Olgica Pozri príspevok
Ďakujem všetkým a ešte jedna otázka ak to bude dohoda z org.dôvodov je to §60? a napíšu sa tam org.dôvody alebo je to stále §63?
Áno je to § 60- a uvedie sa dôvod dohody- organiz. dôvody.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Tweety ďakujem moc.
...Porada je najlepšia na svete....
0 0
Načítať ďalšie