Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva a zahraničie

Naša firma začala vysielať zamestnancov do zahraničia na 3 mesačné turnusy s miestom výkonu Nemecko. Pracovné zmluvy uzatváram na dobu určitú. Neviem však či je správne že v zmluve je uvedená len minimálna mzda a ostatné sú diety rozpočítané na dobu, ktorú zamestnanec strávi v Nemecku. ( prikl. mzda:7600 Sk + 800 Euro diety ).
Môže mi niekto poradiť či je to správne alebo ako je to nutné uvádzať v pracovnej zmluve, aby to bolo v poriadku aj z daňovej strany ?

za vaše rady vopred ďakujem

Evelka
Naposledy upravil Evelka : 06.03.07 at 07:05
Usporiadat
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím o pomoc pri riešení vyslania zamestnancov.
Požiadali sme o vydanie E101 soc. poist., ktorá nám vyhovela. Splnili sme podmienku, že 25 % zamestnancov pracuje na slovensku. Teraz ale ďalší pracovníci - z tých 25% - majú byť vyslaní do zahraničia (EU-ITALIA). Vtedy ale už nebudeme spĺňať tých 25 % a teda soc. poisťovňa nám nevydá E101. Mali by sme ho poistiť v zahraničí. Vie niekto k tomu podrobnosti, čo to znamená? Či tam budeme platiť všetky odvody - soc. aj zdravotné, alebo len sociálne. Zdaňovať budeme tu - pokiaľ nepresiahnu tých 183 dní. Ako sa to robí v praxi? Prosím kto má taký prípad, že prihlasuje v zahraničí, pomôžte. Ďakujem pekne.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

posúvam ...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

tonkat Pozri príspevok
posúvam ...
Prosím, nemáte nikto tento prípad? Kto má povinnosť prihlásiť v zahraničí, my alebo zahraničná firma? Neviem, vôbec kde by som to našla. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

DanielaSĽ Pozri príspevok
Na diéty má nárok pracovník zo zákona, nemusí to byť v pracovnej zmluve špeciálne vyčíslené.Akurát ma zaráža tá minimálna mzda...čo tam tí ľudia robia ...vrátnikov, upratovačov a pod. profesie bez vzdelania a náročnosti?
Ja tiež pracujem vo firme, ktorá vysiela ľudí do zahraničia. V pracovnej zmluve majú hodinovú mzdu prislúchajúcu danému stupňu, do ktorého boli zaradení vzhľadom na vzdelanie a charakter ich práce. V pracovnej zmluve máme bod - Ďaľšie dohodnuté podmienky a tam sa uvádza , že cestovné sa prepláca v súlade so zákonom č. 283/2002.
Daniela, prosím ťa, zrovna sa trápim s jedným daňovým priznaním s príjmami zo SRN, možno mi budeš vedieť poradiť.
Mám potvrdenie o príjme z Nemecka,v ktorom okrem príspevku solidarity nie je zrazené žiadne poistné. Slovenská firma, ktorej je zamestnancom, mu tiež vystavila potvrdenie o príjmoch, kde neviedla žiadne sumy ani v úhrne zúčtovaných a vyplatených miezd, ani v kolonke poistné. Vraj platia za neho odvody v SR.
Dnes som hovorila s mzdárkou, vraj to tak robia všetkým zamestnancom. Myslím si, že to nie je správne. Aj keď príjmy zo SRN sú "vyňaté" ovplyvní to r.69 DP B-má aj iné príjmy- /príjem z tohto riadku sa používa na rôzne účely/.

Ďakujem za odpoveď.

-------
Veronika

---------
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

posúvam ....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ahojte poradaci,

som na porade len par mesiacov a tak ešte neviem ako to tu chodí. Ak sa už neobjaví zadaný príspevok na obrazovke a na dotaz som ešte nedostala odpoveď, akým spôsobom ho "vrátim" späť. Dnes som zadala posúvam, ako som to videla v iných príspevkoch, nebolo to dobre ?
Ďakujem za vysvetlenie.

-------
Veronika
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veronika, ak zadáš nový príspevok v téme, t.z. ak tam napíšeš hocičo(teda aj Posúvam...), príspevok sa posunie časovo vyššie, čiže by si ho malo všimnúť viac poraďákov. Ak si zatiaľ nedostala odpoveď neznamená, že Ti nechceme odpovedať ale že sa ešte nenašiel poraďák, ktorý by vedel odpovedať.
Poznámka: Tým, že som teraz zadala aj ja nový príspevok, posunula som ho opäť vyššie, téma sa stala "čerstvejšia".
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

tonkat Pozri príspevok
Prosím o pomoc pri riešení vyslania zamestnancov.
Požiadali sme o vydanie E101 soc. poist., ktorá nám vyhovela. Splnili sme podmienku, že 25 % zamestnancov pracuje na slovensku. Teraz ale ďalší pracovníci - z tých 25% - majú byť vyslaní do zahraničia (EU-ITALIA). Vtedy ale už nebudeme spĺňať tých 25 % a teda soc. poisťovňa nám nevydá E101. Mali by sme ho poistiť v zahraničí. Vie niekto k tomu podrobnosti, čo to znamená? Či tam budeme platiť všetky odvody - soc. aj zdravotné, alebo len sociálne. Zdaňovať budeme tu - pokiaľ nepresiahnu tých 183 dní. Ako sa to robí v praxi? Prosím kto má taký prípad, že prihlasuje v zahraničí, pomôžte. Ďakujem pekne.
Prosím, ešte stále to potrebujem ..... Ak môže niekto poskytnúť vzor zmluvy medzi vysielajúcim a prijímajúcim štátom, budem vďačná.
0 0
Murínová Eva Murínová Eva

Murínová Eva je offline (nepripojený) Murínová Eva

Prosím o pomoc pri riešení vyslania zamestnancov.
Požiadali sme o vydanie E101 soc. poist., ktorá nám nevyhovela,pretože sme nesplnili podmienku, že 25 % zamestnancov pracuje na slovensku. Vieme že ako zamestnávateľ sa musím prihlásiť v ČR ako plátca odvodov v SP a ZP, ale neviem či mzda bude riadená českým zákonom alebo slovenským. Musím sa prihlásiť aj na daňový úrad v ČR? Prosím kto má taký prípad, že prihlasuje v zahraničí, pomôžte. Ďakujem pekne.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Prajem krasny vecer, no uz skoro noc.

Mam problem. Máme zamestnancov prvy mesiac vyslaných v Nemecku, tak idem robit prvé výplaty. Máme E101, na slovensku majú zmluvy s minimálnou mzdou, v nemecku dostávajú len diety. To znamená, že ked robím výplatu, z minimálnej im odvádzam odvody,ale vraj im tu nezdanujem prijem, pretože ten sa zdanuje v nemecku. Je to pravda, že vlastne si nemôžu zdanovať prijem u nás a tým pádom ani poberať daňový bónus u nás, že odpočítateľnú položku a bónus si uplatnia až pri daňovom priznaní?
V Nemecku dostanú jednu výplatnú pásku, kde sú len zdanené celkové diety,bez odvodov. U nás druhú s minimálnou mzdou s odvodmi ale nezdanené. Neviem, ako sa k tomu postaví správca programu, lebo zatiaľ som neprišla nato, ako to nastaviť, aby mi tie príjmy nezdanovalo. A ešte otázka, do slovenskej pásky už tie nemecké diéty neuvádzam nikde?
ďakujem.
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

Tony1 Pozri príspevok
Prajem krasny vecer, no uz skoro noc.

Mam problem. Máme zamestnancov prvy mesiac vyslaných v Nemecku, tak idem robit prvé výplaty. Máme E101, na slovensku majú zmluvy s minimálnou mzdou, v nemecku dostávajú len diety. To znamená, že ked robím výplatu, z minimálnej im odvádzam odvody,ale vraj im tu nezdanujem prijem, pretože ten sa zdanuje v nemecku. Je to pravda, že vlastne si nemôžu zdanovať prijem u nás a tým pádom ani poberať daňový bónus u nás, že odpočítateľnú položku a bónus si uplatnia až pri daňovom priznaní?
V Nemecku dostanú jednu výplatnú pásku, kde sú len zdanené celkové diety,bez odvodov. U nás druhú s minimálnou mzdou s odvodmi ale nezdanené. Neviem, ako sa k tomu postaví správca programu, lebo zatiaľ som neprišla nato, ako to nastaviť, aby mi tie príjmy nezdanovalo. A ešte otázka, do slovenskej pásky už tie nemecké diéty neuvádzam nikde?
ďakujem.
Posúvam otázočku.
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Prosím o radu - ideme vysielať zamestnancov na práce do Rakúska. Je potrebné preložiť ich pracovné zmluvy do nemeckého jazyka?
Prosím, prosím o vyjadrenie.
Ďakujem.
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Zuzka 335 Pozri príspevok
Prosím o radu - ideme vysielať zamestnancov na práce do Rakúska. Je potrebné preložiť ich pracovné zmluvy do nemeckého jazyka?
Prosím, prosím o vyjadrenie.
Ďakujem.
Prosím, naozaj neviete poradiť? mám to dosť súrne, ak by bolo treba preklad do NJ.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať