Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme z Anglicka

Prosím Vás o radu. SZČO ukončila živnosť v júli 2006. Potom pracoval
ako zamestnanec v CR. Posledné dva mesiace pracoval v Anglicku.
Na potvrdení z Anglicka má uvedenú iba priemernú mzdu a uvedené
obdobie. Nedá príjem podľa tohto potvrdenia zahrnuť do DP.
Aké potvrdenie by mal mať z Anglicka? Kedy ho v Anglicku vystavujú?
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

kira Pozri príspevok
Posielam celé znenie potvrdenia. Budem rada ak sa mi nato pozriete.
I am writing to confirm that.......meno..... is in full-time employment for the ....firma..... as a Deli Counter Assistant. He has earned approximately 90000 last years.
Neviem po anglicky ale myslím si:
Podpísaním potvrdzujem, že meno je zamestnaný na plný úväzok vo firma ako DCAsistent. Zarobil približne 90.000,- v minulom roku.

Takže z tohto nič nepriznáš. Nie je to žiadne potvrdenie o príjme na účely podania DP na Slovensku.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

ermon Pozri príspevok
Neviem po anglicky ale myslím si:
Podpísaním potvrdzujem, že meno je zamestnaný na plný úväzok vo firma ako DCAsistent. Zarobil približne 90.000,- v minulom roku.

Takže z tohto nič nepriznáš. Nie je to žiadne potvrdenie o príjme na účely podania DP na Slovensku.

Vyzerám presne takto!

A čo teraz?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Požiadaj Daňový úrad o odklad podania DP do 30.9.2007, a švagor, nech prinesie riadne potvrdenie o príjme. Mal by ho v apríli normálne dostať.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak by napriek tomu mal záujem splniť si povinnosť voči SR, môže využiť § 45 Zákonu o dani z príjmov:
(2) Ak plynú daňovníkovi príjmy zo zdrojov v zahraničí, ktorého zdaňovacie obdobie je iné ako v Slovenskej republike, a v lehote na podanie daňového priznania podľa § 49 nemá doklad o zaplatení dane od správcu dane v zahraničí, uvedie v daňovom priznaní predpokladanú výšku príjmov plynúcich zo zdrojov v zahraničí a daň pripadajúcu na tieto príjmy za zdaňovacie obdobie, za ktoré podáva daňové priznanie .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ermon Pozri príspevok
Požiadaj Daňový úrad o odklad podania DP do 30.9.2007, a švagor, nech prinesie riadne potvrdenie o príjme. Mal by ho v apríli normálne dostať.
Dnes som mala v rukách povolenie predĺženia lehoty na podanie DP do 2.10.2007 - do žiadosti som šalamúnsky napísala, že žiademe o predĺženie o 6 mesiacov .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Áno aj tak sa dá. Ale ani predpoklad z toho potvrdenia nevyčítaš... O dani môžeš len tresnúť číslo...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Však pri príjmoch z Anglicka sa žiadna daň nepíše .
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Tak Vám obom ďakujem, zajtra bežím na DÚ, ale na odklad som asi po termíne. Uvidím zajtra.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Nie si po termíne. Podaj žiadosť do 15. steho.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Ja som zabudla, že je dnes len 13.! Som v predstihu a toľko toho ešte postíhať. Ďakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

LEN 13-teho? Mne sa to javí ako UŽ ...
0 0
chovankova.jana chovankova.jana

chovankova.jana je offline (nepripojený) chovankova.jana

účtovníčka, mzdárka
DanielaSĽ Pozri príspevok
Môjmu synovi nič nedali , priniesol výplatné pásky za každý týždeň - ešte že si ich odkladal. Tak som si to narátala z nich. Jeho DP má tým pádom 18 príloh, zajtra ho odnesiem na DÚ. Dúfam, že to budú akceptovať.

Mali by to akceptovať, mne na DÚ povedali, že stačí, ak napočítam výšky jednotlivých súm z výplatných pások a bude to v poriadku
0 0
alba24 alba24

alba24 je offline (nepripojený) alba24

ahojte, ano prijmy sa sice vynimaju, ale ako je to s dodanenim? V Anglicku je progresivna dan, nie celkom chapem, ako si vypocitam percento, ktorym som mala zdanovane prijmy. Existuje nejaky formular na dodanenie prijmov? Alebo sa prijmy proste vyjmu? Ake naklady mi mozu znizit zaklad dane ak pracujem v Anglicku a mam len prijmy zo zavislej cinnosti? Dakujem za radu.. Sasa
0 0
lulecko lulecko

lulecko je offline (nepripojený) lulecko

Ahojte, dobry vecer,

chcem sa popytat par veci ohladom danoveho priznania za rok 2008 mojho priatela. Do aprila 2008 bol na TPP zamestnany na Slovensku a od maja 2008 je zamestnany v Anglicku (Bicester) az doteraz. Ako urobit danove priznanie za rok 2008. Potvrdenie o prijme zo SR ma a Anglicka si vybavi potvrdenie.
No potom som sa docitala vo firme Taxback, ze sa refunduju dane.... Prosim o pomoc, kedze sa marec velmi rychlo blizi...
Dakujeme za odpoved.

Janka+Jaro
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

lulecko Pozri príspevok
Ahojte, dobry vecer,

chcem sa popytat par veci ohladom danoveho priznania za rok 2008 mojho priatela. Do aprila 2008 bol na TPP zamestnany na Slovensku a od maja 2008 je zamestnany v Anglicku (Bicester) az doteraz. Ako urobit danove priznanie za rok 2008. Potvrdenie o prijme zo SR ma a Anglicka si vybavi potvrdenie.
No potom som sa docitala vo firme Taxback, ze sa refunduju dane.... Prosim o pomoc, kedze sa marec velmi rychlo blizi...
Dakujeme za odpoved.

Janka+Jaro
S Taxbackom mám zlé skúsenosti!!!
Komunikácia trvala pol roka, stále "strácali" doklady, stále sa vyhovárali, stále sme komunikovali s niekym iným-menili sa zamestnanci a výsledok bol taký, že vrátili o polovicu menej,ako mali vyplatiť. Ani sťažnosť na ich centrálu v Írsku nepomohla-stále rovnaká odpoveď-zistia a ozvú sa...
Aj ich info o poplatkoch je klamlivé-po vybavení ešte prirátavali za všetko možné.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

lulecko Pozri príspevok
Ahojte, dobry vecer,

chcem sa popytat par veci ohladom danoveho priznania za rok 2008 mojho priatela. Do aprila 2008 bol na TPP zamestnany na Slovensku a od maja 2008 je zamestnany v Anglicku (Bicester) az doteraz. Ako urobit danove priznanie za rok 2008. Potvrdenie o prijme zo SR ma a Anglicka si vybavi potvrdenie.
No potom som sa docitala vo firme Taxback, ze sa refunduju dane.... Prosim o pomoc, kedze sa marec velmi rychlo blizi...
Dakujeme za odpoved.

Janka+Jaro
Janka, tvoj priateľ si podá DP typ A. Vrátená daň z UK nie je rozhodujúca, pretože sa v DP neuvádza(nezapočítava sa). SR s UK má podpísanú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenie, v ktorej je dohodnuté, že príjmy dosiahnuté v druhom štáte sú vyňaté zo zdaňovania.
Ako príklad DP si môžeš pozrieť tu(klikni na) http://www.porada.sk/435133-post13.html Je to DP za r. 2006, preto ho nemôžeš doslovne použiť pre r.2008, lebo nesedia č. riadkov a nezdaniteľná časť základu dane.
Upozornenie: V UK, na rozdiel od SR, je zdaňovacie obdobie od 6.4. do 5.4 nasl. roka. Tvoj priateľ dostane potvrdenie P60, na ktorom bude uvedený príjem a odvody práve z tohto obdobia. Príjem si musí rozdeliť na obdobie do 31.12.2008 a od 1.1.2009. Do DP za r.2008 zahrnie príjem dosiahnutý v r.2008. Najvhodnejšie sa príjem a odvody rozdeľujú z výplatných pások. Príjem od 1.1.2009 uvedie v DP, ktorý bude podávať za r.2009. Keďže potvrdenie mu zamestnávateľ vydá až po 5.4.2009, doporučujem mu požiadať príslušný DÚ o predĺženie lehoty(do 30.9.2009) na podanie DP z dôvodu poberania príjmov zo zahraničia. DÚ mu zo zákona vyhovie.

arizona Pozri príspevok
S Taxbackom mám zlé skúsenosti!!!
Komunikácia trvala pol roka, stále "strácali" doklady, stále sa vyhovárali, stále sme komunikovali s niekym iným-menili sa zamestnanci a výsledok bol taký, že vrátili o polovicu menej,ako mali vyplatiť. Ani sťažnosť na ich centrálu v Írsku nepomohla-stále rovnaká odpoveď-zistia a ozvú sa...
Aj ich info o poplatkoch je klamlivé-po vybavení ešte prirátavali za všetko možné.
Ja práve naopak. S Taxbackom mám dobré skúsenosti!!!
A teraz babo raď.
0 0
lulecko lulecko

lulecko je offline (nepripojený) lulecko

Dakujem Marina,
za skoru a perfektnu odpoved. Hned som mudrejsia ohladom DP za r. 2008. No este jedna malickost. Refundacia dani sa robi po ukonceni prace v zahranici alebo po ukonceni zdanovanieho obdobia v danej krajine, ci ako to vlastne funguje???
Esteraz moc diky.
JANKA
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

lulecko Pozri príspevok
Dakujem Marina,
za skoru a perfektnu odpoved. Hned som mudrejsia ohladom DP za r. 2008. No este jedna malickost. Refundacia dani sa robi po ukonceni prace v zahranici alebo po ukonceni zdanovanieho obdobia v danej krajine, ci ako to vlastne funguje???
Esteraz moc diky.
JANKA
Ak sa stále nachádza v UK, je vrátenie preplatku dane cez Taxback. Po ukončení zdaňovacieho obdobia v 4/09 požiada o vrátenie dane Inland Revenue(Daňový úrad v UK).
Sadzby dane vrátane nezdaniteľnej časti základu dane((Personal Allowance) nájdeš tu Rates and allowances-Income Tax
Výpočet dane si môžeš urobiť tu Tax calculator
Témy k vráteniu dane:
Ako to vlastne je s celým taxom?
Vrátenie daní
Ďalšie témy nájdeš v Mzdy(výplaty), dane, odvody

K vyššie uvedenému: Má vybavené NINO? Bližšie tu National Insurance Number
0 0
Evat1 Evat1

Evat1 je offline (nepripojený) Evat1

Dobrý deň,trošku rozvetvím túto tému .Týka sa tiež daň.priznania za r.2008.Manžel pracoval do februára cez slovenskú firmu v ČR a od konca februára v Anglicku (stále trvá).Okrem toho má pridelené DIČ ako sprostredkovateľ poistenia.Predpokladám,že bude podávať B daň.priznanie.Pochopila som zdanenie príjmu z UK,ale čo ma trápi je vec daňového bonusu.Týka sa 4 detí.Som na materskej od 11/2007 a nemala som žiaden iný príjem ako ten,ktorý vyplýva z MD.Je jasné,že ja si daňový bonus neuplatním.Manžel ale v prípade vyňatia príjmu z UK bude mať iba ten z ČR a keďže išlo o necelé dva mesiace nebude jeho výška dostatočná na splnenie pre jeho vyplatenie.Chcela by som len vedieť či je moja domnienka správna a teda znovu bude štát "bohatší"....Neviem aké máte skúsenosti s vybavovaním rodinných prídavkoch v UK ,lebo i tie od tej doby nie su a doteraz sa vybavujú všetko majú,niečo aj 2x a stále nič...Ďakujem za Váš čas
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať