Zavrieť

Porady

Opäť ročné zúčtovanie dane

Milí poradcovia,

mám takúto otázku. V oktobri r. 2004 sme zamestnali pracovníka, ktorý po ukončení VŠ odišiel na pracovno-študijný pobyt do zahraničia, po roku sa vrátil a stal sa našim zamestnancom. Môžem mu vykonať ročné zúčtovanie dane?
Myslím si, že nie nakoľko bol v zahraničí, mal by si podať daň. priznanie, ale nie som si tým istá. A ak by som mu to zúčtovanie dane mohla urobiť akí doklad by mi mal predložiť, na pokrytie obdobia v zahraničí, že nemal príjem.
Ak máte niekto podobný prípad, poraďte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Tiež by ma zaujímal názor ostatných. Máme pracovníčku, ktorá bola v zahraničí. Zatiaľ rozmýšľam, že by možno stačilo četné prehlásenie, že v tomto období nemala žiaden príjem, ale ... neviem. Zákon hovorí, že si musí podať DP ak má príjmy zo zahr.

    Poraďte

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Ak nemala žiadne príjmy v zahraničí, môžte mu vykonať ročné zúčtovanie. Že ich nemal, bolo by dobré potvrdenie zo školy alebo niečo podobné, no malo by stačiť aj čestné prehlásenie.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Chcem sa opýtať ako vydokladovať dobu, napr. 5 dní,keď zamestnanec nebol nikde evidovaný,nepracoval.Skončil jeden PP a ku nám nastúpil až o 5 dní. Odvody si zaplatil dodatočne sám. Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    - vydokladovanie - čestné prehlásenie, že nikde nebol evidovaný, nikde nepracoval
    - ročné zúčtovanie mu urobíš podľa § 38 (dôležité je kde si naposledy uplatňoval nezdaniteľnú časť)
    - v prípade vykonanávania ročného zúčtovania by som chcela aj potvrdenie o výške odvodov, ktoré si zaplatil sám, to by som mu zahrnula do povinných odvodov

    Opäť ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.