Zavrieť

Porady

Pomoccc prosim rychlo

Anya Anya

Anya je offline (nepripojený) Anya

Som vesela uprimna baba
Ahojte chcem sa spytat niekoho kto by mi vedel poradit, kamaratka zacala podnikat v oblasti kvetinarstva. ZajtrA by chceli otvorit predajnu uz maju povybavovane papierovacky len nevedia ako postupovat pri predaji zivych kvetov ktore si dopestuju doma. Pretoze na tento tovar nebudu mat doklad takze ho nebudu moct ani blokovat. Ci mozu dostat pokutu pretoze budu mat kvety umele aj crepnikove na ktore doklad budu mat len ako je to s vlastnou vyrobou ( dopestovanim)? Velmi pekne Vam dakujem za odpoved a prajem krasny zbytok dna.
Usporiadat
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Anya Pozri príspevok
Ahojte chcem sa spytat niekoho kto by mi vedel poradit, kamaratka zacala podnikat v oblasti kvetinarstva. ZajtrA by chceli otvorit predajnu uz maju povybavovane papierovacky len nevedia ako postupovat pri predaji zivych kvetov ktore si dopestuju doma. Pretoze na tento tovar nebudu mat doklad takze ho nebudu moct ani blokovat. Ci mozu dostat pokutu pretoze budu mat kvety umele aj crepnikove na ktore doklad budu mat len ako je to s vlastnou vyrobou ( dopestovanim)? Velmi pekne Vam dakujem za odpoved a prajem krasny zbytok dna.
Preco by ho nemali na doklade?
VPFA (vnutropodnikova faktura) alebo inac ID (interny doklad)..

0 0
Anya Anya

Anya je offline (nepripojený) Anya

Som vesela uprimna baba
No a ak mi este vysvetlis co to je a ako sa to robi budem ti vdacna vopred dakujm
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Anya Pozri príspevok
No a ak mi este vysvetlis co to je a ako sa to robi budem ti vdacna vopred dakujm
zauctujes to ako 123 (vyrobky) / 613 (zmena stavu vyrobkov) - samozrejme v PU.
doklad zadas Prijemku...
Ked ich preda, tak doklad bude Vydajka a 613/123...

no a zeminu, hlinu, noznicky ako tu niekto pisal si da do nakladov ako spotrebu materialu..

VPFA je pri aktivacii - sorry..
0 0
Anya Anya

Anya je offline (nepripojený) Anya

Som vesela uprimna baba
HM SORRY ALE JA TOMU NEROZUMIEM NEPIS MI PROSIM SKRATKY LEBO JA SA IM NEROZUMIEM DAKUJEM A CO JE TO 123,613 A AKO TO CO TO TREBA . NEHNEVAJ SA DIK
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Anya Pozri príspevok
HM SORRY ALE JA TOMU NEROZUMIEM NEPIS MI PROSIM SKRATKY LEBO JA SA IM NEROZUMIEM DAKUJEM A CO JE TO 123,613 A AKO TO CO TO TREBA . NEHNEVAJ SA DIK
Prepac.. skusim inac.

Tvoja kamaratka pestuje kvety a ako si pisala, nema na ne doklad..
Kedze su to v podstate vyrobky, lebo ich vypestovala ona, tak ich jednoducho preda ako vlastne vyrobky. Mala by to vsak mat v predmete podnikania/cinnosti.

Takze teraz su kvietky este v crepniku. Ide ich predat ako kvietky - vyrobky.
Pokial pracuje v Podvojnom uctovnictve, tak to zauctuje na ucty 123/613 -> ze tie kvietky "vyrobila".. je to priprastok hotovych vyrobkov. Doklad, ktory si spominala, ze nema, bude Prijemka.

Ked ich preda, preda ich napriklad na "blocek", no musi ich "vyskladnit". Tu bude dokladom Vydajka a uctovaci predpis 613/123.

Ber na vedomie, ze kamaratka musi uctovat v podvojnom uctovnictve, inac to moc neplati - tie ucty.

Hadam lepsie a spravne.
0 0
Anya Anya

Anya je offline (nepripojený) Anya

Som vesela uprimna baba
nO TAKTO SOM TI UZ POCHOPILA ALE ONA NEBUDE ROBIT V PODVOJNOM UCTOVNICTVE ALE JEDNODUCHOM. tAK SA TO ASI NEDA ZE?
iNAK TI VELMI PEKNE DAKUJEM STE TU VSETCI STRASNE ZLATY.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Anya Pozri príspevok
nO TAKTO SOM TI UZ POCHOPILA ALE ONA NEBUDE ROBIT V PODVOJNOM UCTOVNICTVE ALE JEDNODUCHOM. tAK SA TO ASI NEDA ZE?
iNAK TI VELMI PEKNE DAKUJEM STE TU VSETCI STRASNE ZLATY.
Skus pozriet sem:
KLIKNI TU

Je to v sekcii Jednoducheho uctovnictva a je to dost podobny pripad
0 0
Anya Anya

Anya je offline (nepripojený) Anya

Som vesela uprimna baba
NO TAK TI TEDA DAKUJEM ZA OCHOTU A CAS TERAZ SOM TO UZ POCHOPILA. MAJ SA KRASNE KRASNY ZBYTOK DNA. ANYA
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Anya Pozri príspevok
NO TAK TI TEDA DAKUJEM ZA OCHOTU A CAS TERAZ SOM TO UZ POCHOPILA. MAJ SA KRASNE KRASNY ZBYTOK DNA. ANYA
nz . .
0 0
Anya Anya

Anya je offline (nepripojený) Anya

Som vesela uprimna baba
ja som z NR nemozem pisat sukromne spravy
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

rickman Pozri príspevok
nz . .
to znamená "nieje začo" Anya.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať