Zavrieť

Porady

vrátené odvody na účet

Prosím o radu.
ao mám zaúčtovať v JU: SZČO pravidelne platil odvody z účtu, ale VšZP zmenila číslo účtu a zistil to až neskôr. Medzi tým mu platbu za odvody znova vrátili na účet. Kde to mám zaúčtovať? Príjmi,ktoré nesmú ovplyvniť ZD? /úvery,dotácie,dary,vklady,ostatné/
Prosím poradte mi
Usporiadat
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

smith Pozri príspevok
Ale veď živnosť bola ukončená pred prijatím preplatku.
To je v poriadku, ale zdaňovacie obdobie máme od 1.1. do 31.12. z príjmov prijatých do konca zdaňovacieho obdobia. Nie je dôvod na úpravu základu dane. Upravuje sa.
Naposledy upravil Denda : 26.02.08 at 07:55
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Denda Pozri príspevok
To je v poriadku, ale zdaňovacie obdobie máme od 1.1. do 31.12. z príjmov prijatých do konca zdaňovacieho obdobia. Nie je dôvod na úpravu základu dane.
to mi ale potom nebude sediet vykaz o prijmoch a vydavkoch. ten predsa robím k 31.3.07. ako to urobím?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

ajacik Pozri príspevok
to mi ale potom nebude sediet vykaz o prijmoch a vydavkoch. ten predsa robím k 31.3.07. ako to urobím?
Opravujem máte to v poriadku, ukončili ste živnosť.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Denda Pozri príspevok
Ako položka upravujúca základ dane by to išlo v prípade, že by ste platbu neinkasovali do konca zdaňovacieho obdobia a boli by ste povinný upravovať základ dane o neuhradené pohľadávky a záväzky z titulu ukončenia živnosti. Vo Vašom prípade to pôjde do daňového priznania ako príjem podľa §6 Zákona o dani z príjmov.
V prípade ukončenia podnikania sa zostavuje mimoriadna účtovná závierka. Daňovník má dôvod na úpravu základu dane o prijatý preplatok z RZZP.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
dakujem obom.

a ešte posledná vec: v DP uvádzam RČ alebo DIČ? (v roku 2007 mal aj príjem zo ZČ).
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ajacik Pozri príspevok
to mi ale potom nebude sediet vykaz o prijmoch a vydavkoch. ten predsa robím k 31.3.07. ako to urobím?
Správne uvažujete. Výkaz o príjmoch a výdavkoch ako súčasť účtovnej závierky zohľadňuje príjmy, ktoré boli predmetom účtovníctva. Predmetom účtovania nie sú príjmy po uzatvorení účtovných kníh.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ajacik Pozri príspevok
dakujem obom.

a ešte posledná vec: v DP uvádzam RČ alebo DIČ? (v roku 2007 mal aj príjem zo ZČ).
ešte vás poprosím
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ajacik Pozri príspevok
v DP uvádzam RČ alebo DIČ? (v roku 2007 mal aj príjem zo ZČ).
V týchto prípadoch sa riadim tým, čo je aktuálne v čase podania daňového priznania. Na DP uvádzame dátum jeho vyhotovenia. Ak vtedy už FO má odobraté DIČ, uvádzala by som rodné číslo. Fyzická osoba ako taká je nezameniteľná.

Ale vzhľadom k špecifickej situácii si to môžete skonzultovať na DÚ.
0 0