Zavrieť

Porady

Platby platobnou kartou v JÚ

Milí moji poraďáci, viem, že o tejto téme sa tu už diskutovalo v mnohých príspevkoch, ale ešte v žiadnej som nenašla takýto spôsob účtovania (našla som to v jednej novej príručke účtovania v JÚ) úhrady platobnou kartou, tak sa chcem podeliť a poprosiť o Váš názor, keďže tiež teraz riešim tento problém.

Takže napríklad platba za drobný kancelársky nákup platobnou kartou.
Doklad z ERP mám 17.2.2006, zúčtovanie v banke 21.02.2006

Účtujem:
1. 17.2.2006 doklad: ERP, úhrada za kanc. potreby platobnou kartou, priebežné položky výdavok, VOZD - réžia.
2. doklad: VBÚ, nákup platobnou kartou, priebežné položky príjem, banka výdavok.

No a ak je platca DPH tak potom aj do záväzkov.

Čo vy na to? Mne sa to zdá byť celkom zrozumiteľné. Vždy lepšie ako účtovať cez pokladňu a vhodnejšie než pripínať doklad z ERP k výpisu.

Usporiadat
Bebak76 Bebak76

Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

Dakujem Mandula za odpoved, asi si moc nepomozem, ked poviem, ze blocek som dostala az v 8/2007 po podani danoveho priznania za 7/2007. Ja som totiz rozmyslala supnut to aj do 8/07, ale vypis som uz vlastne mala 1.8., no blocek nie. Ten totiz nosil moj boss v penazenke pekne dlho. Ak teda nechcem podavat dodatocne za 7/2007 ostava mi uz len blocek zlikvidovat a vydaj z bankoveho uctu zauctovat v takej vyske aky je, ako neovplyvnitelny zaklad dane - osobna spotreba.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bebak76 Pozri príspevok
Dakujem Mandula za odpoved, asi si moc nepomozem, ked poviem, ze blocek som dostala az v 8/2007 po podani danoveho priznania za 7/2007. Ja som totiz rozmyslala supnut to aj do 8/07, ale vypis som uz vlastne mala 1.8., no blocek nie. Ten totiz nosil moj boss v penazenke pekne dlho. Ak teda nechcem podavat dodatocne za 7/2007 ostava mi uz len blocek zlikvidovat a vydaj z bankoveho uctu zauctovat v takej vyske aky je, ako neovplyvnitelny zaklad dane - osobna spotreba.
Nemusíš podať DDP. Bloček zo 7 mesiaca, ak si ho mala do podania DP /čo si mala lebo je z 30.7.2007/ si môžeš v zmysle § 51 zákona o DPH uplatniť aj v 8. mesiaci.
http://www.porada.sk/t18735-odpocita...lad-z-erp.html

V prípade, že si neuplatníš právo na odpočítanie DPH, neznamená, že celú sumu bločku účtuješ ako VNZD. Ak tak iba DPH...
Naposledy upravil evina : 13.09.07 at 07:25
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Bebak76 Pozri príspevok
Ten totiz nosil moj boss v penazenke pekne dlho.
Takže daňový subjekt ho mal. Iba účtovníčka nie. Platí ako uvádza evina.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A zároveň: Sme v téme JÚ a nie DPH.
0 0
Bebak76 Bebak76

Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

No presne, toto som hladala. Podla toho, co je napisane v tom prispevku, myslim, ze ten blocek by mohol ist aj do 8/07. Takyto pripad som mala prvy krat, takze ma zozierala neistota...Velka vdaka evina.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bebak76 Pozri príspevok
No presne, toto som hladala. Podla toho, co je napisane v tom prispevku, myslim, ze ten blocek by mohol ist aj do 8/07. Takyto pripad som mala prvy krat, takze ma zozierala neistota...Velka vdaka evina.
Nie, že by mohol ísť , ale môže


V prípade hľadania, najmä v oblasti DPH /aj keď sme v tej platobnej karte/ doporučujem vždy v téme DPH pozrieť Vypracované otázky k DPH http://www.porada.sk/f104-vypracovane-otazky-z-dph.html
alebo Najčastejšie otázky DPH http://www.porada.sk/t17311-najcaste...tazky-dph.html
Je tu veľmio veľa hodnotných príspevkov
0 0
Bebak76 Bebak76

Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

Snazim sa ist podla poradackych pravidiel. Najprv hladam, potom pytam. Hladala som pribuznu temu platba kartou, bolo to v JU, tak sup otazku tam. Ono niekedy sa clovek dostane mimo ani nevie ako.... :-) Polepsim sa.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bebak76 Pozri príspevok
Snazim sa ist podla poradackych pravidiel. Najprv hladam, potom pytam. Hladala som pribuznu temu platba kartou, bolo to v JU, tak sup otazku tam. Ono niekedy sa clovek dostane mimo ani nevie ako.... :-) Polepsim sa.
Bebak, keď už sme tu ten problém otvorili /myslím DPH/, tak to aj dokončím:
Pre uplatnenie práva odpočítať daň na vstupe nie je vôbec dôležité, kedy bol doklad uhradený /t.j. Tvoja úvaha, či podľa bloku, alebo podľa výpisu, ak bol hradený platobnou kartou/.

Pre uplatnenie práva odpočítať daň je dôležitý deň daňovej povinnosti a deň obdržania dokladu plus deň kedy zaeviduješ túto daň do záznamovej evidencie DPH. Tu sa riadime paragrafmi, ktoré sú uvedené vyššie
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Bebak76 Pozri príspevok
No presne, toto som hladala. Podla toho, co je napisane v tom prispevku, myslim, ze ten blocek by mohol ist aj do 8/07. Takyto pripad som mala prvy krat, takze ma zozierala neistota...Velka vdaka evina.
veľká vďaka = tlačitko "oceňujem"

už sa stalo
Naposledy upravil ekopo : 13.09.07 at 14:47
0 0
Bebak76 Bebak76

Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

Ano rozumiem.Viem, ze uhrada dokladu nie je dolezita, ale vsetko mi to ukazovalo tak skor na ten 7/07 a ten je uz za nami a tak nechcela som nieco urobit od brucha a dat to do 8/07, kym nie som si 100 % ista. Aj na tlacitko "ocenujem" som uz klikla. Ved som hovorila, ze sa polepsim :-) a tiez budem viac paragrafy studirovat, len ....cas .... mi je v patach.....
0 0