Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie

Prosím Vás poradte mi ako správne vyplnit dodatocne danove priznanie. Zivnostnik, ktorému robím JU si za rok 2005 uplatnil pausalne vydavky a teraz mu musim podat dodatocne (opravne) DP za rok 2005, lebo presiel na skutocne preukazatelne vdavky. ZD za 2005 sa mu zvysi o 1072 Sk a neviem, kam to mam napisat. Musí vzniknutý dan. rozdiel 203 Sk zaplatit? Dakujem.
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

podľa mňa:
k 31.12.2005 si uzavrela účtovníctvo - záväzok Ti zostal.
Akurát v DP o tento záväzok zvýšiš ZD - nakoľko prechádzaš na paušálne výdavky.

Výkaz neopravuješ.
Záväzok uhradíš v roku 2006
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

ahojte, potrebujem radu ohľadom dodatoč. DP. Živnostníkovi - JU - vyšla za r. 2006 v riadnom DP daň. povinnosť 758,- SK, ktorú do konca marca zaplatil. Z dôvodu XY teraz potrebuje opraviť DP a podať dodatočné DP, v ktorom si požiada o vyplatenie daň. bonusu na jedno dieťa, t.j.6480,- Sk. neviem ako mám vypísať dodatoč. DP,riadky 92,93,...keďže daň už zaplatil. Treba žiadať DU aj o vrátenie zaplatenej dane ?

ďakujem
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

Prosím, nikto mi nevie poradiť ???
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Adrika, Ty celé DP vyplníš ako keby si robila "Riadne DP", len oddiel XI. - vyplňuješ rozdiely DDP oproti RDP.

Čiže riadky 92, 93 vypľňaš, tak ako by si ich výpľňala v riadnom DP.
0 0
Isabel Isabel

Isabel je offline (nepripojený) Isabel

Muška Pozri príspevok
Adrika, Ty celé DP vyplníš ako keby si robila "Riadne DP", len oddiel XI. - vyplňuješ rozdiely DDP oproti RDP.

Čiže riadky 92, 93 vypľňaš, tak ako by si ich výpľňala v riadnom DP.

Tomuto rozumiem, ale neviem ako vyplniť ten oddiel XI.
Omylom som uznala 12 000 OP a nemala som, čiže sa zmenili sumy od riadku 74 nižšie. Teda aj suma na riadku 93.

V oddieli XI. riadok 105 je uvedené:
Daň (daňová povinnosť) znížená o daňový bonus z r. 93 daňového priznania. Ale ak tam dám sumu z tohto daňového priznania tak aký to má význam? A oni neuvádzajú, že chcú sumu z pôvodne podaného daňového priznania.

Dokonca aj v poučení je uvedené:"Na r. 105 dodatočného daňového priznania sa uvádza správna suma daňovej povinnosti znížená o daňový bonus z r. 93, ktorú by uviedol v r. 93 „riadneho“ daňového priznania, ak by sa daňovník nedopustil chyby. Podobný postup sa uvádza aj na r. 106 až 110 dodatočného daňového priznania. "

Ak tam ale dám rovnakú sumu ako je v riadku 93 tak kde dostanem ten rozdiel?
0 0
benefin benefin

benefin je offline (nepripojený) benefin

matka 9-rocneho syna :)
Isabel Pozri príspevok
Tomuto rozumiem, ale neviem ako vyplniť ten oddiel XI.
Omylom som uznala 12 000 OP a nemala som, čiže sa zmenili sumy od riadku 74 nižšie. Teda aj suma na riadku 93.

V oddieli XI. riadok 105 je uvedené:
Daň (daňová povinnosť) znížená o daňový bonus z r. 93 daňového priznania. Ale ak tam dám sumu z tohto daňového priznania tak aký to má význam? A oni neuvádzajú, že chcú sumu z pôvodne podaného daňového priznania.

Dokonca aj v poučení je uvedené:"Na r. 105 dodatočného daňového priznania sa uvádza správna suma daňovej povinnosti znížená o daňový bonus z r. 93, ktorú by uviedol v r. 93 „riadneho“ daňového priznania, ak by sa daňovník nedopustil chyby. Podobný postup sa uvádza aj na r. 106 až 110 dodatočného daňového priznania. "

Ak tam ale dám rovnakú sumu ako je v riadku 93 tak kde dostanem ten rozdiel?
absolútne súhlasím. riadok 106 je nezmysel. tiež práve vyplňujem dodatočné DP, pretože som omylom uplatnila celý daň bonus a dieťa sa narodilo počas roka. poučenie k DP je nejasné. neviem či porovnávať staré s novým. ja asi vyplním len 105 a 108 - nedoplatok dane. zdá sa mi to najlogickejšie.
0 0
benefin benefin

benefin je offline (nepripojený) benefin

matka 9-rocneho syna :)
čersté info z DU: riadok 105 - pôvodná daň.povinnosť, r.106 - rozdiel, r.107 - pôvodná daň.povinnosť, r. 108 - rozdiel. dáva to ešte niekomu zmysel? (pôvodná tým myslím tú chybnú). takto som bola navigovaná priamo z DU aby to system prijal. Takže môj záver z tejto konzultácie je že tam uvádzame tie pôvodné čísla r.105 a 107 a rozdiely oproti pôvodným 106 a108. (109 a 110 si netrúfam odhadnúť).
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

benefin Pozri príspevok
čersté info z DU: riadok 105 - pôvodná daň.povinnosť, r.106 - rozdiel, r.107 - pôvodná daň.povinnosť, r. 108 - rozdiel. dáva to ešte niekomu zmysel? (pôvodná tým myslím tú chybnú). takto som bola navigovaná priamo z DU aby to system prijal. Takže môj záver z tejto konzultácie je že tam uvádzame tie pôvodné čísla r.105 a 107 a rozdiely oproti pôvodným 106 a108. (109 a 110 si netrúfam odhadnúť).
Správne.

Ešte doplním, že na riadku 109 uvádzame pôvodnú sumu daňového bonusu na poukázanie správcom dane(t.j. riadok 96 riadneho DP) a na riadku 110 je rozdiel medzi riadkom 109 a riadkom 96 dodatočného DP
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Chcem Vás požiadať o radu, SZČO našiel ešte príjmi za rok 2006, ktoré nie sú zaradené v DP za rok 2006. Viem, že sa musí podať DDP za rok 2006. Ale on vykazoval stratu 339000 a po oprave už len stratu 171000 a moja otázka znie do oddielu XI DDP za vlastne nič nepíše nakoľko to bola strata a v riadku 93 nemá nič. Myslím si to správne? Ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

astensova Pozri príspevok
Chcem Vás požiadať o radu, SZČO našiel ešte príjmi za rok 2006, ktoré nie sú zaradené v DP za rok 2006. Viem, že sa musí podať DDP za rok 2006. Ale on vykazoval stratu 339000 a po oprave už len stratu 171000 a moja otázka znie do oddielu XI DDP za vlastne nič nepíše nakoľko to bola strata a v riadku 93 nemá nič. Myslím si to správne? Ďakujem
Postupovala by som tak, lebo nula mínus nula je stále len nula
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas,
mam takyto problemik a mozno mi s tym budete vediet poradit, robim dodatocne DP k DzP za rok 2006. V roku 2007 sme zmenili sidlo spolocnosti. Toto opravne DP mam robit este so starou adresou, platnou v roku 2006 alebo s novou adresou ktora je platna od r. 2007?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fizzy Pozri príspevok
Prosim Vas,
mam takyto problemik a mozno mi s tym budete vediet poradit, robim dodatocne DP k DzP za rok 2006. V roku 2007 sme zmenili sidlo spolocnosti. Toto opravne DP mam robit este so starou adresou, platnou v roku 2006 alebo s novou adresou ktora je platna od r. 2007?
Ak sa jedná o FO, priamo v DP máš napísané : Adresa trvalého pobytu v deň podania daňového priznania.

-------
Veronika
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

jedna sa o PO.
takze aktualnu adresu?
Naposledy upravil fizzy : 30.10.07 at 14:20
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

fizzy Pozri príspevok
jedna sa o PO.
takze aktualnu adresu?
Uvádzať novú aktuálnu adresu, pretože všetky doklady týkajúce sa vašej firmy sú už na novom príslušnom DÚ. Zmenou sídla vašej firmy zaslal predchádzajúci správca dana všetky vaše doklady novému správcovi dane.
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Prosí o radu.

Veľmi nerád budem robiť dodatočné daňové priznanie typ "B" pre živnostníka ktorému vediem účtovníctvo a riadime sa zákonom o účtovníctve.

Otázka:
Prikladajú sa aj opravené výkazy? Lebo údajne vraj sa do JÚ znovu nedá vstúpiť tak ako pri podvojnom účtovníctve. Paradox je to, že dôvodom podania dodatočných DP je práve chyba v evidencii majetku, odpisoval som predaný majetok.

Ďakujem.

apo
0 0