Zavrieť

Porady

Predseda SVB si robi v dome co chce

Zdravim vsetkych poradakov.
Po dlhsom case sem pisem s prosbou o radu od skusenejsich v tejto oblasti.Viem,ze vacsina z vas su tu predsedovia SVB a pod.,ale ja pravem potrebujem pomoct,ako postupovat proti tomu nasmu. Uz som tu v niektorej diskusii nacal tento problem,ale situacia sa stava vaznou a kazde informacie sa cenia.Preto som si dovolil otvorit samostatnu diskusiu.

Situacia sa ma tak,ze v nasom dome prebehlo zateplenie, vyregulovanie teplotnej sustavy a montaz termoregulacnych ventilov.K tomuto ucelu sme si zobrali pozicku z SFRB. To, ze neprebehlo vyberove konanie tu nebudem rozoberat,lebo cele to zacalo vtedy,ked som este v dome nebyval.Od ukoncenia prac uz presla urcita doba a zacali sme sa zaujimat o faktury a dalsiu dokumentaciu,cize kam vlastne isli peniaze.Predseda nam nic nechcel ukazat. V dome sa nainstaloval kamerovy system,vymenili sa zvonceky, urobilo sa nove vstupne schodisko a na streche pribudli tri digitalne satelity s predpripravou pre 17 ucastnikov.Samozrejme,ze toto vsetko bolo zrealizovane bez odsuhlasenia spolocenstvom a akehokolvek vyberoveho konania.Predseda nas doslova "odpalkuje" slovami Co vas do toho,Do toho vas nic nie je, Ja vam nemusim hovorit vsetko,co v tomto dome robim a pod.Pohar trpezlivosti pretiekol a napisali sme ziadost, v ktorej pozadujeme predlozenie dokumentacie spolocenstva,bol to celkom obsiahly zoznam.Pod tuto ziadost sa podpisali 12 z 32 rodin,ktore v dome byvaju.Adresovali sme ju predsedovi do vlastnych ruk a aj ju prevzal.Z jeho strany ziadna odozva,aj ked mu do lehoty 10 dni,ktoru sme mu dali chybaju este 4 dni.Jedna z podpisanych vsak vcera stretla podpredsedu a ten sa vyjadril,ze predsada mu s usmevom povedal,ze ziadnu dokumentaciu nepredlozi a ze ak podame tresne oznamenia,spalime sa my.Tolko strucne uvedenie do problemu,aj ked naozaj strucne.

Ak tu dokumentaciu nepredlozi,dalsim krokom bude tresne oznamenie,ktore pojdeme podat hned v pondelok.Chceme zvolat aj domovu schodzu a tu sa uz dostavam k prvemu problemu.

1. Zakon 367/2004 hovori,ze spravca (cize u nas predseda) je povinny zvolat schodzu ak o to poziada najmenej stvrtina vlastnikov bytov. Ak som to spravne pochopil,mame napisat ziadost predsedovi s podpismi viac ako stvrtiny vlastnikov a on by mal na zaklade toho zvolat schodzu.Co ale v tom pripade,ze to proste odignoruje a tu schodzu nezvola?Ako ho k tomu prinutit?Mozeme si ju zvolat sami za ucasti napr. podpredsedu alebo rady?Budu v tom pripade uznesenia zo schodze pravoplatne?Lebo prejednat tam toho chceme hromadu.

2. Predseda je statny zamestnanec,rovnako aj podpredseda.Obaja za svoje funkcie poberaju odmeny,cim vlastne porusuju zakon o statnej sluzbe.Samozrejme ako bonbonik na torte je to,ze vsetci ti,ktori poberaju odmeny za pracu pre spolocenstvo (predseda,podpredseda,rada,domovnicka a pani,co upratuje) z toho na 100% neodvadzaju dane,mame to overene.Predseda sa dokonca jednej susede vyjadril,ze to on nemusi. Ako postupovat v tomto pripade?Na koho sa obratit v oboch zalezitostiach,to je poberanie odmeny statnych zamestnancov a neodvadzanie dani?

3. Uz vyse roka sa marne snazime dopatrat k penaznemu denniku,fakturam a inym dokumentom,v ktorych by sme sa dozvedeli,ako sa v dome hospodari s fondom udrzby a oprav.Predseda sa stale vyhovara a nema snahu nam to predlozit.To vyvolava podozrenie,ze v tom ma bordel a safari si,ako sa mu zachce.Na aky kontrolny organ sa mozeme obratit so ziadostou o vykonanie kontroly uctovnej dokumentacie a celkovo uctovnictva nasho spolocenstva?Aky kontrolny organ ma vobec pravo kontrolovat uctovnictvo spolocenstva?Viem,ze podla zakona by to mala robit rada,ale ta to nevykonava,nakolko su to vsetko predsedovi ludia.Cital som o tom,ze je mozne dat vykonat audit,ktory by sme vsak museli zaplatit.Ciste hypoteticky: Ma vobec auditorska spolocnost nejake pravne paky?Co ked im proste predseda odmietne cokolvek ukazat a zabuchne dvere pred nosom?A otazka nakoniec.S akou ciastkou mozete vo svojich SVB disponovat v ramci beznych oprav?U nas sa uz davnejsie odhlasovalo 20 000 a to sa mi teda zda byt az prilis.

4. Pri vymene okien sme zistili prehmat predsedu. Vyfakturoval na dom 32 sad okien,pricom 6 bytov uz malo okna vymenene. Po velkom natlaku z ich strany ich nakoniec financne odskodnil.Teraz som sa dozvedel (povedal to podpredseda),ze z nejakej pozicky,o ktorej ani neviem a nikto mu ju neodsuhlasil.Problem je v tom,ze vlastne mal vyfakturovat iba 26 sad okien a nevieme,kde tie peniaze za tych 6 sad okien skoncili,ked ludi vyplacal z nejakej pozicky.Suseda uz aj raz pisala na SFRB,ti vykonali udajne kontrolu,kde ako sa predseda s usmevom na tvari vyjadril,nic nenasli a susede ani ziadnu odpoved nedali.Ako postupovat v tomto pripade?Zase napisat na SFRB o konkretnom probleme s oknami,nech si to pridu skontrolovat znovu?Alebo sa obratit niekde inde?


Samozrejme,ze na schodzi,ktoru chceme zvolat chceme navrhnut odvolanie rady,podpredsedu,o vsetkom informovat ludi a dat hlasovat o mnohych veciach.Viem,ze to bude tazke,lebo v nasom dome byvaju vacsinou starsi ludia,ktorych predseda oblbol a oni mu proste veria,popripade na nom nejakym sposobom profituju financne. Najtazsie bude odvolat predsedu.Chceme vsak dosiahnut to,aby sme sa konecne dozvedeli pravdu,nahliadli do dokumentov a ak predseda pochybil,aby zato nalezite zaplatil.Nakolko je to neskutocne ulysny,ale aj velmi arogantny clovek,hlavne ked sa niekto z nas "odpadlikov" s nim bavi medzi styrmi ocami.Rada si funkciu neplni a predseda neukaze dokumentaciu ani podpredsedovi,nie to este rade.Proste si v dome robi,co chce,presne tak,ako som sa vyjadril v nazve tejto diskusie.

Chceme,aby uz tomuto bol koniec a neprizivoval sa na nas vsetkych. Preto vas prosim o poskytnutie akychkolvek informacii ohladom otazok,ktore som napisal vyssie.
Usporiadat
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Janiela Pozri príspevok
Tupí broci!!!!!!, to je trochu silné kafe. Súhlasím s Jumilom a Empaty.
Ach jo...a uz je to tu zase...zase si si z toho vsetkeho zobrala iba dve slova a uz sudis...to je ako boj s veternymi mlynmi
Smiem vediet,co vsetko si si z tejto celej diskusie precitala,okrem slov "tupi broci" ?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

hanni Pozri príspevok
Ach jo...a uz je to tu zase...zase si si z toho vsetkeho zobrala iba dve slova a uz sudis...to je ako boj s veternymi mlynmi
Smiem vediet,co vsetko si si z tejto celej diskusie precitala,okrem slov "tupi broci" ?
Nechajme to už tak... vravím, je to ako sms ... nevlezie sa do nej to, čo chceme vyjadriť do hĺbky. Každý si niečo povedal a je to zbytočne znova rozpytvavať. Janielu tu vidím veľmi málo, tak ak len to postrehla, jej smola, tým ťa samozrejme neobhajujem
Napíšeš nám ako pokračuješ a bude to. Už som sama zvedavá...

navrhujem tuto tému : Zatvoriť... alebo skusiť - všetci- prispievať konštruktívne a nie sa chytať za slovíčka...Tému si založil sám, tak rozhodni či budeš bojovať ďalej
Naposledy upravil Halli : 07.04.07 at 21:08
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja nie som za zatvorenie témy,nakoľko ak si odmyslíme to zlé, je založená s úmyslom skvalitniť prácu s ľuďmi v SVB. Prosím Vás, veď tu padlo už toľko ospravedlňovaní a vysvetľovaní. Hanni uprav alebo vymaž alebo vyčiarkaj tam ten výraz. Vieš, skutočne, nie je ľahké ho prehliadnuť, ale na to si prišiel aj sám. Ja to samozrejme budem akceptovať /akúkoľvek formu/ každý máme nárok na vyjadrenie svojho názoru. Ale uzavrieť tému by bola škoda.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 08.04.07 at 05:57
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Elenka,nie,nevyciarknem tie slova,ani nezmazem,lebo si za nimi stojim.Ale pokusim sa to vysvetlit,teda pocity,ktore ma viedli k tomu,aby som to napisal.

Pokuste sa vzit do mojej situacie (teda predtym si treba vsetko,co som napisal aj precitat a nie iba posledne dva prispevky),ze som vosiel do tej miestnosti,kde sedela proti nam paleta 8 ludi.Najprv ma napadlo,ze co tam vobec robia,ked sme chceli dokladat veci od predsedu,ale potom som si povedal,ze je aj dobre,ze tam sedia,mozno sa aspon pridaju do diskusie a dozvieme sa nazor inych ludi,ako samotneho predsedu. Ale okrem predsedu a byvaleho predsedu,teda 6 CLENOV RADY,tam STYRI HODINY iba sedeli,pozerali na hodinky a ku vsetkemu mali, namiesto relevantnych informacii k danym temam, iba blbe pripomienky a bavili sa medzi sebou,cim nas iba vyrusovali..nic,naozaj nic ku konkretnym veciam,ani pol slova k nasim otazkam.Maximalne tak utoky,voci nam. Bohuzial ma v momente,ked som pisal svoj prispevok ziadne ine prirovnanie nenapadlo. Takito ludia maju byt clenovia rady?Ludia,ktori maju nas vlastnikov zastupovat a kontrolovat predsedu?Ved oni by mali mat situaciu v dome a veci ohladom dokumentacie v malicku,namiesto toho tam asi iba dosli robit krovie predsedovi.Skuste si vy,co ste taki uzkoprsi a chytate sa slovicok,na chvilu pomyselne sadnut na moje miesto v tej miestnosti,co by ste si o svojich clenoch rady,keby sa tak prezentovali,myselli vy.....
Ja samozrejme neposudzujem ich rozumove a ludske kvality v rodinnom a pracovnom zivote,lebo mi to neprinalezi a ani ma to netrapi.Ale co sa tyka ich posobenia v rade,za tym si,co som napisal,si plne stojim,ci sa to niekomu paci,alebo nie.A este raz opakujem,nemyslel som to ako urazku voci ich osobe,ale voci ich posobeniu v rade nasho spolocenstva.

Slavica: nepatrim ludom,ktori sa vzdavaju pod tlakom verejnosti.Ked som o svojom nazore presvedceny,budem zan bojovat.Ale skor by som rad diskutoval na nejake konstruktivnejsie temy,ako odrazal utoky voci mojej osobe.Je mi luto,ze kolko ludi sa upriamilo iba na dve slova, a to dokonca s takou vervou,ako keby som ich napisal na ich adresu.A ten zbytok im akosi unika.
Ale suhlasim s Elenkou,ze je skoda to tu zavriet.Naozaj som to tu nezakladal v zlom umysle a dufam,ze z tohoto vsetkeho sa poucime vsetci.Aj z toho dobreho,aj z toho zleho
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

hanni Pozri príspevok
Elenka,nie,nevyciarknem tie slova,ani nezmazem,lebo si za nimi stojim.Ale pokusim sa to vysvetlit,teda pocity,ktore ma viedli k tomu,aby som to napisal.
Ale suhlasim s Elenkou,ze je skoda to tu zavriet.Naozaj som to tu nezakladal v zlom umysle a dufam,ze z tohoto vsetkeho sa poucime vsetci.Aj z toho dobreho,aj z toho zleho
Tak a už dúfam nebude pre nikoho dôvod aby hľadal .... A vôbec je "Krásna Varvara" moja obľúbená rozprávočka, tak prajem všetkým krásny dníček. Príjemnú sviatočnú atmosféru.
0 0
Juraj xyz Juraj xyz

Juraj xyz je offline (nepripojený) Juraj xyz

Pokuste sa vzit do mojej situacie (teda predtym si treba vsetko,co som napisal aj precitat a nie iba posledne dva prispevky),ze som vosiel do tej miestnosti,kde sedela proti nam paleta 8 ludi.Najprv ma napadlo,ze co tam vobec robia,ked sme chceli dokladat veci od predsedu,ale potom som si povedal,ze je aj dobre,ze tam sedia,mozno sa aspon pridaju do diskusie a dozvieme sa nazor inych ludi,ako samotneho predsedu. Ale okrem predsedu a byvaleho predsedu,teda 6 CLENOV RADY,tam STYRI HODINY iba sedeli,pozerali na hodinky a ku vsetkemu mali, namiesto relevantnych informacii k danym temam, iba blbe pripomienky a bavili sa medzi sebou,cim nas iba vyrusovali..nic,naozaj nic ku konkretnym veciam,ani pol slova k nasim otazkam.Maximalne tak utoky,voci nam. Bohuzial ma v momente,ked som pisal svoj prispevok ziadne ine prirovnanie nenapadlo. Takito ludia maju byt clenovia rady?Ludia,ktori maju nas vlastnikov zastupovat a kontrolovat predsedu?Ved oni by mali mat situaciu v dome a veci ohladom dokumentacie v malicku,namiesto toho tam asi iba dosli robit krovie predsedovi.Skuste si vy,co ste taki uzkoprsi a chytate sa slovicok,na chvilu pomyselne sadnut na moje miesto v tej miestnosti,co by ste si o svojich clenoch rady,keby sa tak prezentovali,myselli vy.....
**************************
prepac hanni - aj ked som si povedal ze uz nebudem reagovat - opýtam sa ta nieco. A to si si ako predstavoval - ze bude taketo stretnutie prebiehat ?? Jasne ze tí ostatní tam prisli podporit predsedu a nie teba.....
Ale aj TY by si tak urobil predsa - alebo nie ??? Vsak si naznacil ze mas okolo seba skupinu s ktorou pocitas , a teda dufam ze aj na posty clenov rady. Byt voci predsedovi *lojalny* je podla mna uplne normalne - aj voci tebe ked by si bol predseda by to tak malo byt. Ako by si potom mohol s radou spolupracovat - keby si ich mal ako nepriatelov ?? Kontrolovat predsedu nemusi zakonite znamenat ist mu po krku ....
podla teba som ja ten uzkoprsí a chytam sa slovicok - ale iba preto lebo viem ze aj neuvazenými a zbrklými / alebo prchkými ?? / reakciami sa da ublizit - chapes ??? Aj ked mas na to sto dovodov - urcité slová aj ked v zlosti su neadekvatne do diskusie na tomto fóre .
Zelam ti aby si prave TY nenatrafil na podobného cloveka /po volbach noveho predsedu / vo vasom dome - ako si sam. Aj ked ty sa hlasis za nekonfliktneho a tolerantneho - nevieme to posudit cez toto forum , lebo nazory ludi vo vasom dome na tvoju osobu nepozname na rozdiel od tvojho jednostranneho pohladu na nich...............zaujat objektivne stanovisko alebo byt nezaujatí znamena vypocut si oba tabory - a to tu zial nebolo
Tolko moj postreh, ktorí sa ta dufam nedotkol.
dakujem
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Navrhujem, aby sme to nechali trošku vychladnúť a po čase sa uvidí ako to dopadlo. Už som tu písal, že ma to čo bolo u haniho bude zaujímať tak povedzme za rok
Naposledy upravil Orim : 08.04.07 at 11:19
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ja nie som za zatvorenie témy,nakoľko ak si odmyslíme to zlé, je založená s úmyslom skvalitniť prácu s ľuďmi v SVB. Prosím Vás, veď tu padlo už toľko ospravedlňovaní a vysvetľovaní. Hanni uprav alebo vymaž alebo vyčiarkaj tam ten výraz. Vieš, skutočne, nie je ľahké ho prehliadnuť, ale na to si prišiel aj sám. Ja to samozrejme budem akceptovať /akúkoľvek formu/ každý máme nárok na vyjadrenie svojho názoru. Ale uzavrieť tému by bola škoda.
Jasne , napisala som, že može urobiť sám čo uzná za vhodné, ale preberať tu do nekonečna súkromne ataky a problémy v jednom dome, no to je fakt dobré čítať len zvedavým a neprajným ľudom, ktorí zabludia na tuto stránku a vytrhnu z kontextu to najdôležitejšie, nie čo tu má byť...Ja si počkám-ako napísal Orim, lebo momentálne sa asi nič konštruktívneho a pozitívneho v tejto téme nedozvieme.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

V máji majú voľby, tak verím, že info bude skôr. Ale pokiaľ sa niečo robí, je dobre. Horšie by ste na tom boli, keby sa nič nerobilo. Tu sa predsa len predseda stará, vybavuje.... Je s tým veľa vybavovačiek a toho čas... Bohužiaľ.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
hanni Pozri príspevok
Ach jo...a uz je to tu zase...zase si si z toho vsetkeho zobrala iba dve slova a uz sudis...to je ako boj s veternymi mlynmi
Smiem vediet,co vsetko si si z tejto celej diskusie precitala,okrem slov "tupi broci" ?

1) Všetko.
2) Nemáš pocit, že sa snažíš s každým hádať, kto Ti čo i len na chvíľu protirečí? Pripadáš mi ako niekto, kto striehne na svoju obeť, len nech si presadí svoje. Môžeš riadiť spoločenstvo ty sám, ak si myslíš, že to vieš lepšie, ako Váš súčasný správca - ale takto z Teba veru dobrý správca nebude!!
3) Je mi ľúto, že som sa zatúlala práve to tejto témy. Mohla som sa veľa poučiť v iných témach, aj keď sa mu tu - práve v SVB- párkrát dostalo pomoci.

Prajem všetkým krásne sviatky. Aj Tebe Hanni. A už nebuď taký zlostný.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
slavica Pozri príspevok
Nechajme to už tak... vravím, je to ako sms ... nevlezie sa do nej to, čo chceme vyjadriť do hĺbky. Každý si niečo povedal a je to zbytočne znova rozpytvavať. Janielu tu vidím veľmi málo, tak ak len to postrehla, jej smola, tým ťa samozrejme neobhajujem
Napíšeš nám ako pokračuješ a bude to. Už som sama zvedavá...

navrhujem tuto tému : Zatvoriť... alebo skusiť - všetci- prispievať konštruktívne a nie sa chytať za slovíčka...Tému si založil sám, tak rozhodni či budeš bojovať ďalej
Navrhujem to isté. Zatvorme tému, môžme tým znechutiť nových kolegov, kt by si Poradu mohli zle vysvetliť.

Doplním ešte, tiež som predsedom spoločenstva, tiež ľudia na schôdzi mlčia a kopu rečí majú až po schôdzi, radi ma zastavujú na druhý deň a pod a napriek tomu by som si netrúfla ich nijako pomenovať. Rešpektujem tých, čo hovoria, aj tých čo mlčia a môžem povedať, že ešte nikdy som na nikoho nerobila nátlak, aby bolo všetko podľa mojich predstáv. Predseda spoločenstva je aj o tom,aby vedel nielen diskutovať a priviesť ľudí k diskusii, ale je to aj o tolerancii. To všetko samozrejme spolu so svojimi povinnosťami, pre kt si ho ostatní spolubývajúci zvolili. Vždy hovorím, ak to vie niekto lepšie, cestu ku správcovstvu má voľnú.
Naposledy upravil Janiela : 08.04.07 at 15:00
0 0
hanni hanni

hanni je offline (nepripojený) hanni

Janiela Pozri príspevok
1) Všetko.
2) Nemáš pocit, že sa snažíš s každým hádať, kto Ti čo i len na chvíľu protirečí? Pripadáš mi ako niekto, kto striehne na svoju obeť, len nech si presadí svoje. Môžeš riadiť spoločenstvo ty sám, ak si myslíš, že to vieš lepšie, ako Váš súčasný správca - ale takto z Teba veru dobrý správca nebude!!
3) Je mi ľúto, že som sa zatúlala práve to tejto témy. Mohla som sa veľa poučiť v iných témach, aj keď sa mu tu - práve v SVB- párkrát dostalo pomoci.

Prajem všetkým krásne sviatky. Aj Tebe Hanni. A už nebuď taký zlostný.
Nie,nemam pocit,zeby som sa s niekym hadal.Snazim sa diskutovat a vysvetlovat svoje nazory.A nemam ani pocit,zeby som si tu na niekoho striehol a nieco presadzoval.Mam iba na vec svoj nazor a druhym ho neberiem ani nenutim svoj.Ja ani spravcom nebudem,tekze ci by som bol dobrym,alebo zlym,nejako neriesim.Urcite by som bol transparentnejsi,otvorenejsi diskusii a viac by som pocuval aj ostatnych,ako tento,co ho mame teraz. To,ze si prispela do tejto temy,Ti luto byt nemusi.Mas svoj nazor a ja ho akceptujem. Pekne sviatky aj Tebe....a ja vobec nie som zlostny,to sa Ti iba zda.Keby si ma poznala osobne,urcite by si zmenila nazor
0 0
Juraj xyz Juraj xyz

Juraj xyz je offline (nepripojený) Juraj xyz

Janiela - nemusi ti byt luto ze si sa sem zatulala /do tejto temy / toto je predsa forum kde ma pravo kazdy sa vyjadrit - aj napriek nesuhlasu poniektorých nasich kolegov .....
Je len dobre ak dokazes formulovat svoj nazor a nedaj sa odradit ani v buducnosti - xixi
dakujem
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Dala som Vám súhlas všetkým a verte, že budem rada ak sa tu budeme stretavať ako seberovní partneri na diskusie o SVB a všetkom, čo k tomu patrí.Každý má ten kúsok svojej pravdy a priala by som si, aby sme sa raz stretli osobne a povedali si aj to čo sa tu povedať nedá a to by nám dalo oveľa viacej energie... prajem zajtra všetkým krásny slniečkový veľkonočný pondelok...
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Pripájam sa k slavici. a prajem príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Juraj xyz Pozri príspevok
Janiela - nemusi ti byt luto ze si sa sem zatulala /do tejto temy / toto je predsa forum kde ma pravo kazdy sa vyjadrit - aj napriek nesuhlasu poniektorých nasich kolegov .....
Je len dobre ak dokazes formulovat svoj nazor a nedaj sa odradit ani v buducnosti - xixi
dakujem
Máš pravdu, je mi len ľúto, že som zareagovala na tých tupých brokov a stratila tým zbytočne svoj čas. Ako hovorím, neodvážila by som sa za žiadnych okolností niekoho tak nazvať, aj keby bol ako strašne tupý. Veď nakoniec, čo by sme bez Porady robili, už x-krát som tu našla pomoc a dobrú radu.
Prajem všetkým pekný zbytok sviatkov.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja neviem, tupý v pravom slova zmysle nie je nikto. Je to o tom, kto má aké znalosti, spôsob jednania... Nemusíme si nič predstierať, našla som si /hlavne chcela som/ čas a čítala príspevky v tejto obrovskej, špecifickej téme. Všeobecne je nezisková organizácia veľmi široké špecifikum. Každý má v rámci zákona určené odkiaľ pokiaľ. To čo zákon nerieši je ponechané na členoch SVB, na ich snahe, tolerancii, kompromise. Nikde v zákone nenájdeš čo s tými, ktorí majú len podozrenie a prezentujú ho "tichou poštou" po širokom okolí. Môžeš predkladať doklady, argumentovať, ... Vždy už ten pocit, že niekto Ti neverí je veľmi nepríjemný. Keby bolo v zákone umožnené, že SVB, dozorná rada, predseda nemusia byť, verím, že nebudú. Sú to nevďačné "funkcie" so širokým rozsahom znalosti orientovania sa v technickej, účtovnej, právnej, dovolím si uvieť aj psychologickej sféry, s neobmedzeným pracovným časom, doslova pár korunovou odmenou. Radšej by bol človek bez nej, ako sa cítiť tým, ktorého si "predsa platím" tak teda chcem za to aj dostať to čo momentálne potrebujem. V konečnom dôsledku o tých tichých províziach ...tuším 10% z ceny diela? Mám to od tých čo vykonávali práce pre /bohužiaľ nie malé SVB/, tam sa ani neriešili 10% provízie, ale podstatne vyššie. Možno stade sa tá "tradícia" prenáša ďalej "tichou poštou". Priama otázka, priama odpoveď. Podozrievanie sem neparí, dosť ho musíme prehliadať v praxi, nakoľko priamym oslovením, sa neodváži do očí opýtať. U nás to aj takto bývy praktizované. Poprípade poprie, že niečo také niekedy by on -ona povedal-a. Prajem veľa trpezlivosti, dobré zákony, aby sa nám dobre pracovalo v tejto neľahkej funkcii, v ktorej sa dá nájsť toľko pekného a zaujímavého. Samozrejme práve preto, aby nás to panelákové bývanie vyšlo čo najlacnejšie sme sa obetovali aj pre ostatných. Najlepší vzťah k peniazom má práve ten komu patria. Tak nám držím palce. Veľa takých, ktorí majú úprimní záujem o zlepšenie bývania. Keď si predstavím, čo prežívam pred zhromaždením, zvažujem argumenty, aby sme sa dohodli na najspravodlivejšom, najschodnejšom riešení. Hmmm
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 09.04.07 at 14:56
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ale áno, v zákone je čo s tými, ktorí iba svoje nepodložené názory prezentujú po okolí. Je to Trestný zákon č. 300/2005 z. z. § 373 - ohováranie.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

svojar Pozri príspevok
Ale áno, v zákone je čo s tými, ktorí iba svoje nepodložené názory prezentujú po okolí. Je to Trestný zých všetkých povinnostiákon č. 300/2005 z. z. § 373 - ohováranie.
Ešte chcem vidieť predsedu, ktorý by sa išiel po súdoch ťahať... pri tých všetkých povinnostiach.... Toto by si mali uvedomiť všetci, ktorí "tichou poštou" posudzujú čo a ako, ktorý urobil. Ale... /je na zvážení, kto tam čo chce vidieť/.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Keď sa nikto nechce ťahať na súdoch , tak potom je treba tému uzavrieť a ako sa na vojenčine hovorilo "držať hubu a krok"
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať