Zavrieť

Porady

Finančná spoľahlivosť - s.r.o.

Zdravíčko....

potreboval by som pomôcť pri jednej veci....akými všetkými spôsobmi sa dá zdokladovať finančná spoľahlivosť pri rozšírovaní činností (vnútroštátna doprava) pri s.r.o ???

Viem, že sa dá použiť súvaha z predchádzajúceho roku, ak firma už podniká (to mi vo firme zamietli)
-potom sa dá na to použiť havarijná poistka aj lízing áut....

mám dobre info???? viete ešte o niečom???

Ešte jedna vec ma napadla - keď máme štatutara - konateľa z Českej republiky....musí byť jeho výpis z registra trestov český alebo slovenský ???? (na Slovensku sa zdržiava len sporadicky....menej ako 90 dni - par krát nás príde do roka pozrieť - tak na 4 až 5 dní za celý rok)

vopred díky....

Naposledy upravil ulukitkan : 13.03.07 at 08:58
Usporiadat
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
phamrak Pozri príspevok
Mimochodom Máš pravdu že mám z toho galimatiáš, lebo doteraz ma to nezaujímalo a teráz je to pre mňa naraz veľa neznámych informácií k založeniu koncesie.A keď sa na urade spýtaš na niečo o podrobnejšie vysvetlenie tak sa na teba pozrú ako na blbca ktorý keď tam vstúpil už má všetko vedieť. Preto ti ďakujem za tvoju trpezlivosť a tvoje odpovede na moje otázky. Pomáhaju mi vniesť svetlo do tajov vybavovania koncesie
Otázkou je, či je pre teba vhodné podnikať v tomto odbore ako FO. Osobne by som ako FO ikdy nepodnikala.
0 0
phamrak phamrak

phamrak je offline (nepripojený) phamrak

Chcel som najprv založiť s.r.o. ale moje začatie podnikania je závyslé z lízingu na auto. Keď mi lizing neschvalia ako začinajúcemu podnikateľový tak ja si myslím to bude menej bolieť pri živnosti ako pri s.r.o
0 0
phamrak phamrak

phamrak je offline (nepripojený) phamrak

Čo by si mi poradila, máš v tom ako pozerám bohaté skúsenosti a si v tom viac ako doma.
0 0
TaxiQar TaxiQar

TaxiQar je offline (nepripojený) TaxiQar

Zdravím, mňa zaujíma ta finančná spoľahlivosť... Idem podnikať v taxislužbe, a neviem ako dokladovať finančnú spoľahlivosť..stačí na to výpis z účtu? alebo čo sa tu spomínala havarijná poistka to ako funguje? a v akej presnej výške musí byť? 1000€? alebo 9000€? tie zákony su nejako dvojito myslené podľa mňa
0 0
TaxiQar TaxiQar

TaxiQar je offline (nepripojený) TaxiQar

ešte chcem podotknúť, že nemám s.r.o. ale založil som si živnosť na Prepravu osôb a teraz ešte čakám na vydanie povolenia na taxislužbu od KUD, ináč iný mišung v tých new živnostiach....
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

TaxiQar Pozri príspevok
Zdravím, mňa zaujíma ta finančná spoľahlivosť... Idem podnikať v taxislužbe, a neviem ako dokladovať finančnú spoľahlivosť..stačí na to výpis z účtu? alebo čo sa tu spomínala havarijná poistka to ako funguje? a v akej presnej výške musí byť? 1000€? alebo 9000€? tie zákony su nejako dvojito myslené podľa mňa
Finančná spoľahlivosť pre taxi je aspoň 1000 eur na jedno motorové vozidlo, máš to uvedené v § 3a zákona č. 168/1996 Z.z. o doprave.
0 0
TaxiQar TaxiQar

TaxiQar je offline (nepripojený) TaxiQar

ok dik a teraz ako preukázať finančnú spoľahlivosť? stačí výpis z účtu?
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

TaxiQar Pozri príspevok
ok dik a teraz ako preukázať finančnú spoľahlivosť? stačí výpis z účtu?
Finančnú spoľahlivosť preukazuješ viacerými spôsobmi, pozri si
§ 3a zákona č. 168/1996 Z.z. o cestnej doprave, máš to uvedené v príspevku č. 27.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať