Zavrieť

Porady

Daňové priznanie PO

Prosím o radu, ako postupovať pri spracovaní daňového priznania PO (s. r. o.), ked počas roka 2006 nevykonával žiadnu činnosť, ale ani nie je zlikvidovaná s. r. o.. Je vôbec nutné robiť daňové priznanie, aj ked bude nulové
Naposledy upravil bialica : 13.03.07 at 20:39
Usporiadat
AIMA AIMA

AIMA je offline (nepripojený) AIMA

evina Pozri príspevok
Tu je každá rada drahá. S Nemcami by mal jednať konateľ a vysvetliť stav...Na základe týchto výkazov nedáš nič seriózne dohromady a ja si osobne myslím radšej nič ako blbosť v tomto prípade. Účtovníčke by som zavolala a oznámila jej, že vedenie firmy sa rozhodlo na ňu podať trestné oznámenie a že by bolo dobré, ak by doklady urýchlene predložila. Vidím problém v jej ekonomických znalostiach, ak sa jej nerovná napríklad HV.

Viem, že by si potrebovala inú radu ale nikto tu nedokáže dať dohromady súčet nepresných čísiel...ani Ty
Tak som dnes konateľa dotiahla na daňový úrad, overiť výkazy 2007, zistili sme že sú iné ako sme mali k dispozícii (teda tie čo účtovníčka poslala Nemcom vlani)ale tiež zlé - hospodársky výsledok vo výkaze je 47 a v súvahe -531. Správkyňa pozrela aj ostatné roky a zistila, že od roku 2002 je každá účtovná závierka zle, hospodársky výsledok nesedí. Výzvy posielala na adresu ktorá je už stará ( samozrejme v obchodnom registri nezmenená, korešpondenčnú sa nikto nenamáhal uviesť) tak konateľ netušil problém...Zaujímalo by ma, aká je najvyššia možná pokuta, povedala že ak bude pokutovať všetko, pokuta bude veľmi zaujímavé číslo...
Do stredy jej mám doniesť aspoň rok 2008, aby nepokutovala aspoň ten, na ale ako ho mám urobiť bez správnych zostatkov? Mám sa napojiť na tie chybné stavy? Veď výsledok bude opäť zlý... Účtovníčka nedvíha telefón, idem jej zosmoliť posledný mail a potom už dúfam konateľ podá trestné oznámenie, to ju možno donúti nájsť si čas pohľadať doklady.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Aj ked budeš mať účtovanie za rok 2008 bezchybné ale pripočítané k chybným zostatkom, bude to celé zlé.
Škoda Tvojho času.....a to Ti ani nezoberú. Základnú kontrolu že HV v obidvoch výkazoch sa musí rovnať, to robia vždy.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

azla Pozri príspevok
Aj ked budeš mať účtovanie za rok 2008 bezchybné ale pripočítané k chybným zostatkom, bude to celé zlé.
Škoda Tvojho času.....a to Ti ani nezoberú. Základnú kontrolu že HV v obidvoch výkazoch sa musí rovnať, to robia vždy.
Zobrať zoberú...lebo rok 2008 musí napasovať na rovnaký výsledok v súvahe i vo výsledovke. Skrátka musíš začarovať s tými HV minulých období v prvom kroku. Ak sa Vám nepodarí zohnať všetky doklady, keby už aj vysvitlo, že nebolo poriadne robené účto /čo si osobne myslím, a preto tie výkazy tak vyzerajú, len aby bolo niečo odovzdanéú. Mám podozrenie, že v súvahe ma HV nakumulovaný, že sa nedialo rozdeľovanie jednotlivých HV cez 431....
Po event. zohnaní dokladov to vidím na kompletnú rekonštrukciu účta a vidím aj hrozbu hĺbkovej kontroly...takže konateľ by si mal fakt uvedomiť, že situácia je dosť vážna...
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

AIMA Pozri príspevok
Tak som dnes konateľa dotiahla na daňový úrad, overiť výkazy 2007, zistili sme že sú iné ako sme mali k dispozícii (teda tie čo účtovníčka poslala Nemcom vlani)ale tiež zlé - hospodársky výsledok vo výkaze je 47 a v súvahe -531. Správkyňa pozrela aj ostatné roky a zistila, že od roku 2002 je každá účtovná závierka zle, hospodársky výsledok nesedí. Výzvy posielala na adresu ktorá je už stará ( samozrejme v obchodnom registri nezmenená, korešpondenčnú sa nikto nenamáhal uviesť) tak konateľ netušil problém...Zaujímalo by ma, aká je najvyššia možná pokuta, povedala že ak bude pokutovať všetko, pokuta bude veľmi zaujímavé číslo...
Do stredy jej mám doniesť aspoň rok 2008, aby nepokutovala aspoň ten, na ale ako ho mám urobiť bez správnych zostatkov? Mám sa napojiť na tie chybné stavy? Veď výsledok bude opäť zlý... Účtovníčka nedvíha telefón, idem jej zosmoliť posledný mail a potom už dúfam konateľ podá trestné oznámenie, to ju možno donúti nájsť si čas pohľadať doklady.
AJMA, nechápem tú bývalú účtovníčku = znalkyňu ekonónie ... ak sa takto správa, asi bude mať na to pádny dôvod. Neviem, neviem, či je pre Teba dobré, že pre tú spoločnosť vôbec robíš nejaké účtovníctvo... . Veľmi je mi ťa ľúto.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať