Zavrieť

Porady

Zapisnice zo schodze SVB.

Riba Riba

Riba je offline (nepripojený) Riba

Dobry den.
Prosim o pomoc v nasledovnom:
Ako dostať kopie zapisnic zo schvodzi SVB za cely rok.
Poziadal som pisomne 1. krat (dostal som odpisane ze na ne nemam narok)
Poslal som urgenciu na predoli list a vyjadril som volu zaplatit naklady na vyhotovenie kopi i(predseda zvolal schodzu a vzdal sa funkcie)
Za posledny rok sa udialo par zaujimavych veci a preto by som tie zapisnice potreboval
- individualne kurenie vo vsetkych bytoch vsetko bez hlasovania a urcenia terminov a sposobu odpojenia proste na "dobre slovo"
- zlikvidovanie spolocnej kotolne a tak som sa ocitol bez vykurovania a to vsetko 1 tyzden po zahajeni vykurovacej sezone (kotol likvidovali pekne v case ked som bol v praci)
- na schodzi ked sa prvykrat hovorilo o samostatnom vykurovani som sa vyjadril suhlasne pod podmienkov, že sa zateply strecha a potom bolo ticho, az do zaciatkku vykurovacej sezony ked som ziadal o vysvetlenie preco sa nekury

Prosim pokial viete poradte mi ako by so sa k tym zapisniciam mohol dopracovat legalne. od prveho listu uplynuly 2 mesiace.
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak si si istý, že zlikvidovali kotol ako spoločný majetok bez odsúhlasenia potrebným počtom hlasov, môžeš to tvrdiť na súde aj bez zápisníc. Ak ti dokážu opak, budeš hradiť súdne trovy. Predpokladám, že na schôdze chodíš a vieš, aké boli uznesenia.
3 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

chudaska Pozri príspevok
Dobrý den, nechcem zakladat novu temu,tak skusim,ci mi niekto poradi tu. Moj otec zije v bytovke, na schodzi vlastnikov bytov si schvalili zateplenie pivnic, s cim moj otec ako jediny nesuhlasil. Ako dovod uviedol,ze pokial nebudu vymenene stare 40-rocne zelezne okienka na pivniviach,tak to nema vyznam a druha vec, moj otec je elektrikar a na zateplenie pouzivaju polystyren obycajny horlavy..a nakolko je tam tahana elektrika tak to podla neho nevyhovuje protipoziarnej bezpecnosti. Tak odmietol si dat zateplit svoju vlastnu pivnicu -v ktorej podotykam on nema okienko,nakolko ma strednu vnutornu pivnicu. Ako sa moze branit? Prisla mu pisomne vyzva kde sa odvolavaju na ust. §11 ods. 3 zák. č. 182/1993...kde sa odvolavaju na opravy a udrzby spolocnych casti a zariadeni domu...moj otec vzdy spristupni svoj byt aj pivnicu pokial ide o opravu plynovych,elektrickych alebo inych zariadeni ale s tymto nesuhlasi, nakolko on ma v pivnici stale rovnaku teplotu,ci je zima alebo leto...nakolko tam nema ziadne okienko....pisu mu,ze ak nespristupni pivnicu,tak ho daju na sud. Ako sa moze branit? Dakujem za pomoc. Mozno si niekto poviete,ze je tvrdohlavy,ale nie je to pravda,ono je to tak,ze niekto si tam nieco zmysli a tak sa to spravi,len aby bol pokoj a hlavne,ze niekto si tam dovedie svoju firmu a zarobi..ale jeho argumenty nikto neberie,,a vacsina ludi je tam uz taka znechutena,ze radsej prikyvnu,len aby mali pokoj...je to bytovka prevazne uz dôchodcov. Dakujem za radu!
....Majka, asi si si nevšimla, toto bola aktuálna otázka, tá v zadaní je stará. .....aj mne sa to už stalo.

Mária27 Pozri príspevok
Ak si si istý, že zlikvidovali kotol ako spoločný majetok bez odsúhlasenia potrebným počtom hlasov, môžeš to tvrdiť na súde aj bez zápisníc. Ak ti dokážu opak, budeš hradiť súdne trovy. Predpokladám, že na schôdze chodíš a vieš, aké boli uznesenia.
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Tak im treba, keď nevedia založiť otázku. Niekedy sem vbehnem narýchlo - a odpoviem, na to, čo vidím.
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ešte sa chcem vrátiť k zápisniciam. U nás to máme zaužívané tak, že napísaný koncept zápisnice overia dvaja overovatelia a až po ich podpísaní sa vyhotoví originál, ktorý aj s konceptom si odkladá predseda. Kópie obdržia členovia rady a po jednej sa vyvesia na nástenku (kto si neprečítam je to jeho vec).
Plnenie uznesení prijatých na zhromaždeniach sa vyhodnotí v správe o činnosti, ktorú je spoločenstvo povinné predkladať do 31. mája nasledujúceho roka. K nesplneným uznesenia sa znovu vrátime a prehodnotíme ich.
Ak si niekto chce robiť kópie zo zápisníc, má možnosť si ju z nástenky zobrať, prefotiť a vrátiť na miesto. Stane sa aj to, že zmizne.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať