Zavrieť

Porady

nezamestnávanie občanov zo zdrav.postih.

H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

V roku 2004 sme nezamestnávali občana so zdravotným postihnutím. Do 31.3.2005 zaplatíme povinný odvod za neho. Zaúčtujem to ešte v roku 2004 ako daňový náklad? Alebo ako.
Usporiadat
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

vladan
babenky, ešte máte jednu možnosť a to zadať zákazku nejakej chránenej dielni. Na www.upsvar.sk je zoznam chránených dielní, pozrite sa, ja som ani netušila, že v roku 2004 som "zadala zákazky" chráneným dielňam a dokonca v dostatočnej výške a teraz už len vydokladujem zakázky a nezaplatím nič.
Tie zákazky som mala zadať v priebehu roka 2004, alebo to môžem ešte do 31.3.05, kedy je povinnosť uhradiť odvod? Veď až na konci roka viem presne akú som mala povinnosť (koľko zamestnancov) zamestnávať občanov zo zmenenou prac. schopnosťou.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
môj názor je, že je to odvod za kalendárny rok 2004 - takže do 31.12.2004
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
to accad: edit, a kde to mám poslať? kedysi bol urad práce trojka v dimitrovci, teraz to kde môže byť? na miletičke? v ružovej doline?na sociálke? stále v dimitrovc?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

karkulka
to accad: edit, a kde to mám poslať? kedysi bol urad práce trojka v dimitrovci, teraz to kde môže byť? na miletičke? v ružovej doline?na sociálke? stále v dimitrovc?
Ja som to vtedy poslala na úrad práce príslušný sídlu firmy, t.j. BA II, ale to sa písal r.2001 alebo 2002. Aj tak sa páni na to vybodli a povedali zahodiť do koša. ČO je prosím ťa na miletičke? v ružovej doline-tam je VšZp. Podľa mňa to spadá niekam pod Kaníka. Skús, či nenájdeš niečo na stránke, čo by pomohlo.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
to accad: čo je na miletičke neviem, ale vlani ma s tým výkazom hnali z dimitrovca na junácku na miestny úrad, z miestneho úradu ma poslali na dakde na miletičku a tak som dala papier konateľovi firmy...a tým pádom asi do kkkkkkkkkkkkkkkkkkýbla... a tento rok už ani to tlačivo nemám, vlani som použila staré okopčené z roku raz dva tri
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Ja som to za rok 2003 vybavovala telefonicky na Úrade práce, soc. vecí a rodiny na MIletičovej s pani Mihalikovou. Mala som to len uhradiť na číslo účtu (posielala som to až v 07/04 - zabudli sme) 7000147709/8180, VS IČO, KS 3558. Pošlem to aj za tento rok tak isto.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

vladan
babenky, ešte máte jednu možnosť a to zadať zákazku nejakej chránenej dielni. Na www.upsvar.sk je zoznam chránených dielní, pozrite sa, ja som ani netušila, že v roku 2004 som "zadala zákazky" chráneným dielňam a dokonca v dostatočnej výške a teraz už len vydokladujem zakázky a nezaplatím nič.
Prikladám tlačivo
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Toto je v komentáre k § 64:
Ustanovením sa umožňuje zamestnávateľom, ktorí vo vlastných prevádzkach nemajú vhodné pracovné miesta, alebo z iných dôvodov nemôžu zamestnať občanov so zdravotným postihnutím, plniť vyššie uvedenú povinnosť náhradným plnením, a to zadaním zákazky vhodnej na zamestnanie týchto občanov. Takýto zamestnávateľ musí na započítanie jedného občana so zdravotným postihnutím zadať zakázku v rozsahu 1 400 hodín v kalendárnom roku alebo 120 hodín mesačne.

To je pekná blbina, keď si to vykalkulute, oplatí sa radšej zaplatiť za neplnenie.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
rosemary, dovoľujem si doplniť ťa ... zákon č. 614/2004 z 28.10.2004 novelizuje znenie tohto § 64 a to takto:

(1) Povinnosť zamestnávať občanov so ZP podľa § 9 ods. 1a) vo výške povinného podielu podľa § 63 ods. 1d) môže zamestnávateľ plniť aj zadaním zákazky vhodnej na zamestnávanie týchto občanov v rozsahu podľa ods. 2, ktorú preukázateľne bude realizovať občan so ZP podľa § 9 ods. 1a).

(2) Na započítanie jedného občana so ZP podľa odseku 1 je potrebné zadať zákazku vo výške trojnásobku mesačnej minimálnej mzdy platnej ku koncu kalendárneho mesiaca, v ktorom sa odvod za nesplnenie povinného podielu počtu občanov so ZP odvádza.

Toto nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia (pravdepodobne to bude deň, kedy to bolo uvedené v zbierke zákonov a teda 28.10.2004).
... do úvahy sa budú brať zákazky, ktoré boli zadané po dni účinnosti tejto zmeny, pred účinnosťou platí podmienka tých hodín
Pekný deň
0 0
Maja2 Maja2

Maja2 je offline (nepripojený) Maja2

Chcem sa spýtať, či to číslo účtu platí pre všetky mestá, alebo len pre BA. Ďakujem.
0 0
monika-s monika-s

monika-s je offline (nepripojený) monika-s

Ahojte, prečítala som si túto skvelú diskusiu. Mám taký problém. Mám zamestnanca, ktorý bol rozhodnutím zo dňa 4.9.2003 uznaný za občana s ťažkým zdravotným postihnutím a rozhodnutím zo dňa 26.7.2004 už nebol uznaný.
Tak teraz neviem, žeby bol výpočet alikvótny?
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Maja2
Chcem sa spýtať, či to číslo účtu platí pre všetky mestá, alebo len pre BA. Ďakujem.
Pre poraďákov - Trnavákov: odvod za neplnenie povinného podielu zamestnávania
občanov so ZPS:
účet: 7000184331/8180
VS: IČZ podniku
KS: 0058
ŠS: 6504
Tieto údaje mám od pani Kvetanovej z ÚPSVaR Trnava.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

monika-s
Ahojte, prečítala som si túto skvelú diskusiu. Mám taký problém. Mám zamestnanca, ktorý bol rozhodnutím zo dňa 4.9.2003 uznaný za občana s ťažkým zdravotným postihnutím a rozhodnutím zo dňa 26.7.2004 už nebol uznaný.
Tak teraz neviem, žeby bol výpočet alikvótny?
V roku 2003 si tým pádom zamestnávala ZPS-Ť 4 mesiace a v roku 2004 7 mesiacov. Nie?
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

vladan
rosemary, dovoľujem si doplniť ťa ... zákon č. 614/2004 z 28.10.2004 novelizuje znenie tohto § 64 a to takto:

(1) Povinnosť zamestnávať občanov so ZP podľa § 9 ods. 1a) vo výške povinného podielu podľa § 63 ods. 1d) môže zamestnávateľ plniť aj zadaním zákazky vhodnej na zamestnávanie týchto občanov v rozsahu podľa ods. 2, ktorú preukázateľne bude realizovať občan so ZP podľa § 9 ods. 1a).

(2) Na započítanie jedného občana so ZP podľa odseku 1 je potrebné zadať zákazku vo výške trojnásobku mesačnej minimálnej mzdy platnej ku koncu kalendárneho mesiaca, v ktorom sa odvod za nesplnenie povinného podielu počtu občanov so ZP odvádza.

Toto nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia (pravdepodobne to bude deň, kedy to bolo uvedené v zbierke zákonov a teda 28.10.2004).
... do úvahy sa budú brať zákazky, ktoré boli zadané po dni účinnosti tejto zmeny, pred účinnosťou platí podmienka tých hodín
Pekný deň
to VLADAN: ak dobre chapem, tak uz v priznani/odvode za rok 2004 si mozem uplatnit zakazku, zadanu chranenej dielni - vo vyske cca 19500 od 11/2004, dovtedy x hod.mesacne? Cize ked sme od chranenej dielne zobrali nieco v 04/2004, tak musi byt zmluva/objednavka dajmetomu z 01/2004, ze objednavame vykon prace pracovnika so ZTP v hodinach x, za y penazi? neviem, ci som sa vyjadrila zrozumitelne.
dik
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
dari, do 11/2004 to museli byť hodiny. Od 11/2004 je to suma 19500,- Sk.
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

diky, vladan
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

anka1
Ja som to zaúčtovala v roku 2004 interným dokladom nasledovne:
538/383 19500,- Sk

v roku 2005 úhrada 383/221 31.3.05
Dievčatá, čítala som stanovisko nejakého daň.poradcu, kt. ma úplne zblbol lebo tvrdil, že to ide do nákladov v tom období, kedy sa to zaplatí (za r. 2004 som to dala do nákladov v r.2004). Takže teraz neviem či to mám zaúčtovať ešte do r.2005 alebop až keď to zaplatíme. A ešte tam spomínal úplne iné účty: 538/379.
čo myslíte?
Ď
Naposledy upravil azalka : 15.02.06 at 09:16
0 0
azalka azalka

azalka je offline (nepripojený) azalka

azalka
Dievčatá, čítala som stanovisko nejakého daň.poradcu, kt. ma úplne zblbol lebo tvrdil, že to ide do nákladov v tom období, kedy sa to zaplatí (za r. 2004 som to dala do nákladov v r.2004). Takže teraz neviem či to mám zaúčtovať ešte do r.2005 alebop až keď to zaplatíme. A ešte tam spomínal úplne iné účty: 538/379.
čo myslíte?
Ď
Prosím,prosím, ozve sa niekdo?
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

vladan
babenky, ešte máte jednu možnosť a to zadať zákazku nejakej chránenej dielni. Na www.upsvar.sk je zoznam chránených dielní, pozrite sa, ja som ani netušila, že v roku 2004 som "zadala zákazky" chráneným dielňam a dokonca v dostatočnej výške a teraz už len vydokladujem zakázky a nezaplatím nič.
Pozerala som aktuálny zoznam na stránek www.upsvar.sk k 31.12.2005 a našla som tam dodávateľa - veľkoobchod, ktorý nán dodáva tovar, je to tiež chápané ako "zadanie zákazky" chránenej dielni, ak od nich v priebehu roka nakupujem?
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

azalka
Dievčatá, čítala som stanovisko nejakého daň.poradcu, kt. ma úplne zblbol lebo tvrdil, že to ide do nákladov v tom období, kedy sa to zaplatí (za r. 2004 som to dala do nákladov v r.2004). Takže teraz neviem či to mám zaúčtovať ešte do r.2005 alebop až keď to zaplatíme. A ešte tam spomínal úplne iné účty: 538/379.
čo myslíte?
Ď
Aj keď neskoro ale Ing. Cenigová: účtovanie 538/379
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať